Screenshot 2024-01-26 at 17.19.41
”Pleacă Rrahmani în vară?” Cristiano Bergodi a răspuns fără să stea pe gânduri
bergodi-2
Cristiano Bergodi a tras un semnal de alarmă înaintea meciului cu Universitatea Craiova
giovanni becali 9
Giovanni Becali l-a convins și semnează contractul!
Etapa 1 Liga a2-a: Corvinul Hunedoara-Gloria Buzau
Play-off
Sepsi Sepsi
0 - 0
Chindia Târgovişte Chindia Târgovişte
Sb 27.11.2021 15:00

Sepsi - Chindia 0-0. Apărarea târgoviștenilor, o nucă prea tare pentru elevii lui Cristiano Bergodi

27.11.2021, 16:50

• Liga 2: Corvinul - Buzău, joi, 19:00, DGS 1

• Media: Digi Sport Special, joi, 21:30, DGS 1

Sepsi Sfântu Gheorghe nu a reușit să obțină decât o remiză pe teren propriu contra celor de la Chindia Târgoviște, 0-0, în cadrul unui meci din cadrul etapei cu numărul 17 a Ligii 1.

Echipa lui Emil Săndoi a reușit să creeze prima ocazie a meciului după șapte minute de joc, printr-o lovitură liberă, dar execuția lui Celea a fost reținută cu ușurință de Niczuly.

Gazdele au dat replica în minutul 24 prin lovitura de cap a lui Păun, scoasă în corner de Căbuz.

În repriza a doua, Sepsi a încercat din greu să desfacă apărarea băieților lui Emil Săndoi, dar în zadar. Mitrea a tras peste poartă din lovitură liberă în minutul 63 și nici Ashkovski nu a prins cadrul porții în minutul 83.

Sepsi - Chindia 0-0. Gazdele puteau da lovitura pe final, prin Achahbar

Cea mai mare ocazie a venit în ultimul minut al meciului, când Achahbar nu a putut învinge portarul advers cu capul din doar câțiva metri, astfel că partida s-a încheiat fără ca tabela de scor să fie modificată.

În urma acestui rezultat, Sepsi rămâne pe locul 11 în campionat, cu 18 puncte. De partea cealaltă, Chindia se poziționează chiar deasupra, pe 10, cu o lungime în plus.

VIDEO cu rezumatul meciului Sepsi - Chindia 0-0:

Sepsi - Chindia | LIVE VIDEO, ora 15:00, pe Digi Sport 1. Statistici și confruntări directe

Formația covăsneană ocupă locul 11 înaintea jocului, cu 17 puncte, la un punct și o poziție în urma adversarei de astăzi. Sepsi a ”renăscut” din punct de vedere al rezultatelor odată cu instalarea lui Cristiano Bergodi pe banca tehnică.

De partea cealaltă, Chindia vine după acel 2-2 cu Rapid, în care le-a făcut față cu brio giuleștenilor în nouă oameni timp de o repriză, dar au fost egalați pe final, după o eroare de arbitraj.

• La nivelul primei ligi, Sepsi și Chindia s-au întâlnit de șapte ori: 3 victorii în dreptul covăsnenilor, doar una pentru gruparea din Târgoviște și trei rezultate de egalitate.
  • Cel mai bun marcator al Chindiei în acest sezon este Daniel Popa, cu patru reușite, iar Ștefănescu și Luckassen sunt golgheterii lui Sepsi, cu câte patru goluri.

Ocazie Sepsi

Achahbar trimite o lovitură de cap din câțiva metri, din nou pe lângă poartă.