FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-ACADEMICA CLINCENI, PLAY OUT LIGA 1 CASA PARIURILOR (30.04.2022)
Primul club din SuperLigă care vrea să ia măsuri împotriva lui Cosmin Matei. Scenariul invocat de patron
FOTBAL:SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE-PETROLUL PLOIESTI, SUPERLIGA SUPERBET (11.11.2022)
Ce pedeapsă ar putea primi Cosmin Matei dacă va fi găsit vinovat pentru dopaj. Există două variante
Madrid, Spain. 30 April, 2022. Tennis: Mutua Madrid Open tennis tournament - Madrid, Individual, Women: Paula Badosa (Spain) V Simona Halep (Romania). Credit: EnriquePSans/Alamy Live News
La ce oră se joacă azi meciul Simona Halep - Paula Badosa, din turul 1 de la Miami Open, LIVE pe Digi Sport 2
Sepsi Sepsi
2 - 0
Dinamo Bucureşti Dinamo Bucureşti
Sb 24.10.2020 22:45

Sepsi - Dinamo 2-0. Coșmar fără oprire pentru "câini", care ajung la 4 eșecuri la rând

24.10.2020, 23:30

• Baraj EURO: Bosnia si Hertegovina - Ucraina, joi, 21:45, DGS 1

• Elite League U20: Romania - Italia, joi, 18:00, DGS 1

Coșmarul nu se mai termină pentru Dinamo. Sepsi le-a provocat "câinilor" a patra înfrângere la rând în campionat, în timp ce echipa lui Leo Grozavu a strâns 4 succese consecutive.

Sepsi - Dinamo 2-0. "Câinii" au dat două pase la adversar

La Sfântu Gheorghe, Dinamo a ratat prima șansă a meciului prin Sorescu, însă în minutul 8 gazdele au irosit o șansă uriașă.

Achahbar a deschis scorul pentru Sepsi în minutul 29, cu o superexecuție, iar câteva minute mai târziu Safranko a ratat două șansă imense în aceeași fază, când a nimerit și bara.

În prelungirile primei reprize, Petrila și Safranko l-au pus la încercare pe portarul lui Dinamo. În partea secundă, lovitura liberă a lui Camara a ocolit vinclul, însă tot cei de la Sepsi au fost mai periculoși, prin șutul lui Achahbar.

Sepsi - Dinamo 2-0. Patru eșecuri la rând pentru dinamoviști

Spaniolul Borja Valle s-a făcut de râs și a pasat la adversarul său, Ștefănescu, însă acesta a tras la o palmă de poartă. În minutul 75, Golofca a primit și el o pasă de la adversar, iar portarul spaniol al lui Dinamo a respins greu.

Peste numai două minute, acxelași Golofca l-a servit perfect pe Istvan Fulop, care a stabilit scorul final cu o scăriță de efect, Sepsi - Dinamo 2-0. A fost al patrulea eșec consecutiv al echipăei lui Cosmin Contra și a patra victorie la rând a lui Sepsi.

VIDEO cu rezumatul meciului:

Meciul dintre Sepsi și Dinamo poate fi urmărit astăzi, de la ora 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1 și pe digisport.ro pentru abonații RCS-RDS.

”Câinii” vor să își ia revanșa după ultimele trei înfrângeri din campionat, cu UTA, FCSB și Universitatea Craiova. Cosmin Contra a preluat echipa în etapa a doua, dar a reușit să câștige un singur meci, cu Gaz Metan, scor 3-1, iar rezultatele din ultimele etape au îndepărtat-o pe Dinamo de principalul obiectiv al sezonului: calificarea în play-off.

Cu cinci puncte, echipa din ”Ștefan cel Mare” este pe locul 14, la șase puncte distanță de ocupanta ultimului loc de play-off.

De partea cealaltă, Sepsi este pe locul patru în Liga 1, cu o serie de trei victorii consecutive în campionat, cu Voluntari, FC Argeș și Poli Iași.

Leo Grozavu, despre meciul cu Dinamo: ”Au jucători cu calitate”

Leo Grozavu i-a studiat pe noii jucători ai lui Dinamo și a tras concluzii.

"E destul de dificil, pentru că Dinamo are mulţi jucători pe care nu-i cunoaştem. Am încercat să obţinem date despre ei, dar până la urmă important este ce facem noi pe teren.

Au jucători cu calitate, valoroşi, am reuşit să îi vedem puţin la treabă. Sigur că nu sunt în cea mai bună stare a omogenităţii lor, dar sunt jucători importanţi, aduşi din campionate mult mai puternice decât cel al României. Sunt convins că vor demonstra în scurt timp că au valoare şi sper ca acest lucru să nu se întâmple la meciul cu noi", a spus antrenorul lui Sepsi.

Cosmin Contra: "A fost o săptămână foarte grea"

„A fost o săptămână foarte grea, e clar că atmosfera nu este foarte bună după trei înfrângeri la rând. Le-am transmis că trebuie să continuăm să muncim. I-am văzut pe băieți cum se antrenează și cum vor să schimbe lucrurile.

Le mulțumesc suporterilor, e clar că apreciază munca pe care o depun la Dinamo. Pentru ei muncim zi de zi, pe ei vrem să-i facem fericiți. Sunt nefericit că de trei săptămâni nu am reușit să le dedicăm nicio victorie. Jucătorii sunt afectați și din cauza asta, că nu le putem dedica o victorie", a spus Cosmin Contra, la conferința de presă premergătoare partidei cu Sepsi OSK.

Dinamo a anunțat ieri că își va inaugura echipamentul pentru meciurile din deplasare în partida cu Sepsi.

Sepsi Sepsi
  • 90+5 fr2

Final de meci. Sepsi - Dinamo se termină 2-0.

• 77 g g

GOOOOL Sepsi! Golofca îi pasează superb lui Istvan Fulop, care înscrie cu o scăriță de efect.

• 75 oc oc

Ocazie Sepsi. Puljic trimite direct la dversarul său, Golofca, iar acesta trage tare, din afara careului, însă portarul lui Dinamo respinge greu.

• 72 s s

Golofca intră în locul lui Ștefan.

• 72 s s

Fofana intră în locul lui Aganovic.

• 69 oc oc

Ocazie Sepsi. Borja Valle pasează la adversar, iar Ștefănescu șutează la colțul lung dar mingea trece foarte aproape de poartă.

• 66 s s

Puljic intră în locul lui Gonzalez.

• 66 s s

Gueye intră în locul lui Garcia.

• 65 s s

Crețu intră în locul lui Ricardo Grigore.

• 63 s s

Ștefănescu intră în locul lui Petrila.

• 63 s s

Deligiannidis intră în locul lui Dimitrov.

• 58 cg cg

Dimitrov primește cartonaș galben.

• 57 oc oc

Ocazie Sepsi. Achahbar șutează din marginea careului exact pe direcția portarului dinamovist, iar acesta reține.

• 53 cg cg

Camara primește cartonaș galben.

• 53 cg cg

Istvan Fulop primește cartonaș galben.

• 49 oc oc

Ocazie Dinamo. Camara execută o lovitură liberă, dar mingea ocolește puțin vinclul.

Fabbrini intră în locul lui Sorescu.

Începe repriza a doua.

La pauză, Sepsi - Dinamo 1-0.

• 45+2 oc oc

Ocazie Sepsi. Petrila prinde un șut puternic din afara careului, dar portarul lui Dinamo boxează. Faza continuă, iar Safranko șutează și el tare, din marginea careului, însă portarul Mejias respinge din nou.

• 32 oc oc

Bară și ratare mare Sepsi. Petrila trece de Gonzalez, centrează în casreu, de unde Safranko reia cu capul, portarul boxează până la același Safranko, care nimerește bara.

• 29 g g

GOOOOL Sepsi! Achahbar deschide scorul cu o super execuție de la peste 25 de metri, după o combinație cu Istvan Fulop.

• 10 s s

Borja Valle intră în locul lui Borcea.

• 8 s s

Achhahbar intră în locul lui Dragomir.

• 8 oc oc

Ocazie uriașă. După o lovitură liberă executată de Istvan Fulop, mingea e deviată ușoir de Mitrea, până la Bouhenna, care nu reușește să înscrie dintr-un metru.

• 6 cg cg

Gonzalez primește cartonaș galben.

• 3 oc oc

Ocazie Dinamo. Isma Lopez centrează de pe stânga și Sorescu reia cu capul, dar direct în brațele portarului.