FOTBAL:RAPID BUCURESTI-FCSB, SUPERLIGA SUPERBET (9.03.2024)
Cel mai valoros prim ”11” din SuperLiga! FCSB are trei jucători în echipa ideală
FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-ACADEMICA CLINCENI, PLAY OUT LIGA 1 CASA PARIURILOR (30.04.2022)
Primul club din SuperLigă care vrea să ia măsuri împotriva lui Cosmin Matei. Scenariul invocat de patron
Berlin, Germany. 05th Oct, 2021. Trophy, cup, trophy, object recording, overview interior, illuminated, illuminated, stadium interior. Stadium overview, UEFA EURO 2024 Logo and Brand Launch at Olympiastadion on October 05, 2021 in Berlin, Germany. Pool ph
Nu s-a mai întâmplat niciodată în fotbalul european! Premieră la EURO 2024, chiar în grupa României
Sepsi Sepsi
1 - 1
Botoşani Botoşani
Du 29.08.2021 19:15

Sepsi - FC Botoșani 1-1. Cel mai frumos meci de până acum, cu ocazii "la minut". Gazdele au egalat în minutul 89

29.08.2021, 20:10

• Liga 2: Corvinul - Buzău, joi, 19:00, DGS 1

• Media: Digi Sport Special, joi, 21:30, DGS 1

Meci pur și simplu nebun în etapa a șaptea, între Sepsi și FC Botoșani, cu ocazii "la minut". Gazdele au ratat enorm, moldovenii au condus, dar echipa lui Grozavu a egalat în minutul 89 și partida s-a terminat cu scorul de 1-1.

Sepsi - FC Botoșani 1-1. Meci cum rar se vede în Liga 1, cu o sumedenie de ocazii

Partida a început cu 4 ocazii ale lui Sepsi până în minutul 8, prin Păun, Chunchukov și Ninaj de două ori, iar portarul Pap a făcut minuni între buturi.

Botoșaniul a avut prima șansă în minutul 17, prin Mateus, însă tot Sepsi a fost mai periculoasă. A ratat prin Golofca și Păun, dar același portar Pap a fost de fiecare dată pe fază.

Apoi a ieșit din nou la rampă Chunchukov, care a ratat două ocazii într-un minut, iar ultima oportunitate a primei reprize a avut-o Botoșaniul, prin Mateus.

Sepsi - FC Botoșani 1-1. Gazdele rămân cu o singură victorie în acest sezon

În partea secundă, Croitoru și-a impulsionat elevii, pentru a mai recupera din imaginea primei părți, iar puștiul Dragu a nimerit bara. Apoi moldovenii au avut 3 șanse în aceeași fază, prin Mateus, Papa și Ongenda.

În mod firesc, a venit și golul și l-a reușit Chindriș. Mateus a mai avut o posibilitate de a marca, iar la poarta cealaltă, Sepsi a irosit o șansă bună prin Eder.

În cele din urmă, gazdele au egalat în minutul 89, prin Dumitrescu și au mai ratat o ocazie mare în prelungiri, iar Sepsi - Botoșani s-a terminat 1-1.

VIDEO cu rezumatul meciului Sepsi - FC Botoșani 1-1:

Sepsi Sfântu Gheorghe va întâlni FC Botoșani pe teren propriu, în etapa cu numărul șapte din Liga 1. Partida va putea fi urmărită ÎN DIRECT, de la ora 18:15, la Digi Sport 1.

Sepsi - FC Botoșani, LIVE VIDEO, ora 18:15, Digi Sport 1. Echipa lui Croitoru speră la locul doi

Covăsnenii au avut parte de un început lent de sezon. După ce a învins Academica Clinceni în prima etapă cu scorul de 2-0, echipa lui Leo Grozavu nu a mai reușit să se impună. Sepsi a mai bifat două remize, cu Chindia Târgoviște (scor 1-1) și FCSB (scor 1-1), și trei înfrângeri, cu CS Mioveni (scor 1-2), Farul Constanța (scor 0-1) și FC Argeș (scor 0-2).

De cealaltă parte, FC Botoșani are parte de un start foarte bun în noul sezon. În prima etapă, echipa antrenată de Marius Croitoru a remizat cu FCSB. Apoi, au urmat patru victorii în șir pentru moldoveni, cu FC Voluntari (scor 1-0), Universitatea Craiova (scor 2-1), UTA Arad (scor 2-1) și Gaz Metan Mediaș (scor 1-0). Seria victoriilor s-a sfârșit etapa trecută, la meciul cu Rapid, atunci când echipa lui Croitoru a capitulat cu scorul de 0-2.

În clasamentul din Liga 1, Sepsi Sf. Gheorghe ocupă locul 14, cu doar cinci puncte, în timp ce FC Botoșani se poziționează pe locul trei, cu 13 puncte, la trei puncte în spatele echipei de pe locul doi, Rapid, și la cinci puncte în spatele liderului CFR Cluj.

Sepsi - FC Botoșani, LIVE VIDEO, ora 18:15, Digi Sport 1. Echipe probabile

Sepsi: Niczuly - Dimitrov, Ninaj, Mitrea, Aganovic - Păun, Fofana, Eder - Golofca, Chuchunkov, Tamaș

FC Botoșani: Pap - Braun, Racovițan, Șeroni, Țigănașu - Ongenda, Papa, Florescu - Mateus, Sila, Fili

Sepsi Sepsi
  • 90+4 fr2

Final de meci. Sepsi - FC Botoșani se termină 1-1.

• 90+3 oc oc

Ocazie mare Sepsi. Chunchukov încearcă o foarfecă, mingea ajunge la Bojic, care îi așează mingea lui Mitrea, dar Șeroni se aruncă și blochează șutul.

• 90+2 s s

Șeroni intră în locul lui Mateus.

• 89 g g

GOL Sepsi! Dimitrov centrează în careu, Dawa respinge cu capul, mingea sare la Andres Dumitrescu, care înscrie din apropiere.

• 84 cg cg

Papa primește cartonaș galben.

• 81 oc oc

Ocazie Sepsi. Eder șutează de la distanță, dar Pap respinge.

• 76 s s

Fili intră în locul lui Ongenda.

• 75 s s

Țigănașu intră în locul lui Dragu.

• 74 oc oc

Ocazie Botoșani. Ongenda îi pasează lui Mateus, care șutează de la 20 de metri, dar Niczuly reține.

• 62 g g

Gol Botoșani! Chindriș deschide scorul cu o lovitură de cap, după centrarea din corner a lui Ongenda.

• 61 oc oc

Ocazie Botoșani. Jaja Silva îi pasează lui Mateus, șutul acestuia e blocat de Dumitrescu, mingea ajunge la Dragu, care o întoarce, Papa trage în blocajul lui Păun, iar Ongenda șutează cu boltă, dar portarul scoate de sub transversală.

• 60 oc oc

Bară Botoșani. Papa îi pasează lui Dragu, care șutează în diagonală, dar mingea lovește bara și apoi sare în brațele portarului.

• 52 cg cg

Păun primește cartonaș galben.

Dumitrescu intră în locul lui Nandor Tamas.

Eder Gonzalez intră în locul lui Tincu.

Începe repriza a doua.

La pauză, Sepsi - Botoșani 0-0.

• 40 oc oc

Ocazie Botoșani. Edjouma îl lansează pe Mateus, dar portarul iese și reține din picioarele sale. A fost semnalizat un offside greșit.

• 39 oc oc

Ocazie Sepsi. După o centrare din corner, Chunchukov trimite cu capul, dar puțin pe lângă poartă.

• 39 oc oc

Ocazie Sepsi. Chunchukov e lansat în adâncime, îl driblează pe Chindriș și șutează din apropiere, Pap respinge, dar mingea îi revine lui Chunchukov, care șutează din nou din câțiva metri, însă Dawa aleargă și respinge de pe linia porții.

• 35 cg cg

Ștefănescu primește cartonaș galben.

• 25 oc oc

Ocazie Sepsi. Golofca îi pasează lui Păun, care împinge mingea spre poartă, dar portarul reține.

• 18 oc oc

Ocazie Sepsi. Golofca driblează pe partea dreaptă, intră în careu și trage din unghi, dar Pap respinge.

• 17 oc oc

Ocazie Botoșani. Ongenda îl lansează pe Mateus, dar Ștefănescu intervine în ultima clipă din fața sa și e aproape de autogol.

• 9 cg cg

Braun primește cartonaș galben.

• 8 oc oc

Ocazie Sepsi. Dimitrov centrează în careu, dar Ninaj trimite cu capul pe lângă poartă.

• 4 oc oc

Ocazie Sepsi. Dimitrov centrează în careu, Dawa respinge, mingea ajunge la Ninaj, care trage din apropiere, dar Pap respinge incredibil.

• 4 oc oc

Ocazie Sepsi. Chindriș pierde o minge, Golofca interceptează, iar Chunchukov șutează din afara careului, dar Pap respinge cu o paradă frumoasă.