George Becali to Sell FCSB Soccer Team, Bucharest, Romania - 24 Apr 2023
Exclusiv Capitol închis! Gigi Becali a renunțat complet la transferul pe care îl anunța ca și făcut la FCSB
balint
Exclusiv Gabi Balint a vrut să facă gluma serii după ce FCSB a câștigat titlul și nu a realizat gafa comisă
Stirile Digi Sport
Sepsi Sepsi
1 - 5
FCSB FCSB
Sb 11.05.2019 22:00

Sepsi - FCSB 1-5. Roș-albaștrii se impun fără probleme și așteaptă pasul greșit al celor de la CFR

11.05.2019, 23:00

• SuperLiga: Poli Iași - UTA, duminică, 18:15, DGS 1

• SuperLiga: CFR Cluj - Sepsi, duminică, 21:00, DGS 1

Sepsi - FCSB 1-5 | Roș-albaștrii rămân în cursa pentru titlu după ce s-au impus la scor la Sfântu Gheorghe și așteaptă pasul greșit al celor de la CFR. FCSB i-a stricat retragerea lui Atilla Hadnagy.

Hora şi Mihai Roman au marcat în debut şi FCSB avea 2-0 încă din minutul zece. Imediat după pauză, Florinel Coman a bifat o dublă în doar cinci minute. Coşmarul lui Sepsi, Coman a înscris în toate cele patru întâlniri din acest sezon cu echipa din Sfântu Gheorghe.

Mensah a redus spectaculos din avantaj, iar Tandia a zguduit transversala la câteva minute după. În locul unei reveniri a gazdelor, FCSB a mai încris o dată. Moruţan a scos un penalty transformat de Rusescu şi elevii lui Teja s-au impus cu 5-1.

Știrea inițială

Revenirile spectaculoase din UEFA Champions League le dau speranţe celor de la FCSB că mai pot câştiga titlul. În aşteptarea unei victori a oltenilor la Cluj, cu CFR, roş-albaştrii sunt obligaţi să o bată pe Sepsi, la Sf. Gheorghe, ÎN DIRECT la Digi Sport 1, de la ora 21:00.

ECHIPA DE START A FCSB:

FCSB: Bălgrădean - R. Benzar, Bălașa, I. Cristea, J. Morais - Roman, L. Filip - Man, Fl. Tănase, Fl. Coman - I. Hora

Antrenor: Mihai Teja

FCSB mai are de doi bani speranţă la titlu, dar nu abandonează lupta. Vicecampionii ultimilor trei ani se inspiră din întoarcerile spectaculoase de scor din Liga Campionilor şi aşteaptă o victorie a oltenilor în Gruia.

Până atunci, doar 3 puncte pe terenul lui Sepsi o menţin pe FCSB în cursa pentru primul loc.

"În fotbal se poate întâmpla orice, am văzut şi săptămâna asta marţi şi miercuri. Din păcate, nu suntem la mâna noastră şi e foarte greu. Trebuie să fii la mâna ta, să fii pregătit pentru tot ce e mai bine", a declarat Mihai Teja.

"Suntem motivaţi să câştigăm cele două meciuri rămase. Chiar dacă e aproape imposibil, mai sunt 6 puncte în joc", a completat Mihai Bălaşa.

FCSB e la 5 puncte în spatele liderului CFR, cu două etape rămase. Sepsi, care l-a adus pe Marin Barbu în locul lui Eugen Neagoe, e fără gol marcat şi victorie acasă în şapte meciuri, în acest an.

Sepsi Sepsi
FCSB FCSB
  • 90+2 final

Final de meci la Sfântu Gheorghe. FCSB se impune cu 5-1.

• 83 s s

Schimbare la Sepsi. Iese Florin Ștefan, intră Călin Popescu.

• 80 gp gp

Goool FCSB! Rusescu înscrie din penalty.

• 79 p p

Penalty pentru FCSB! Moruțan este faultat în careu, iar centralul dictează punctul de la 11 metri.

• 77 oc oc

Bară pentru Sepsi. Tandia lovește transversala.

• 75 g g

Goool Sepsi! Mensah reduce din diferență.

• 73 s s

Schimbare la FCSB. Iese Hora și intră Rusescu.