kopic conf
Cine e jucătorul de care se teme Zeljko Kopic înainte de FCU Craiova - Dinamo: ”Are calitate, trebuie să fim pregătiţi!”
FOTBAL: AFC HERMANNSTADT SIBIU - AFC BOTOSANI, SUPERLIGA SUPERBET (28.01.2024)
Live Video&Text Hermannstadt - Botoșani 0-0, ACUM, la DGS1. Cu o victorie, moldovenii ies din ”zona roșie”
lobont-3
Bogdan Lobonț a rămas fără cuvinte când a fost întrebat despre derby-ul cu FCSB. ”Mai este ceva de spus?”
Etapa 5 Superliga: Hermannstadt-Botosani
Play-out
Sepsi Sepsi
3 - 1
Gaz Metan Medias Gaz Metan Medias
Vi 29.04.2022 17:30

Sepsi - Gaz Metan Mediaș 3-1. Cu minus 37 de puncte, medieșenii au egalat la un moment dat. Covăsnenii urcă, provizoriu, pe 2

29.04.2022, 19:20

• SuperLiga: Hermannstadt - Botoșani, vineri, 17:30, DGS 1

Sepsi nu a avut probleme cu codașa Gaz Metan Mediaș, care s-a ținut tare să nu primească prea multe goluri. S-a terminat 3-1 pentru Sepsi, care urcă provizoriu pe locul 2 în play-out.

Sepsi - Gaz Metan Mediaș 3-1. Medieșenii rămân cu minus 37 de puncte

Gazul a luat gol după numai 63 de secunde, după o greșeală de care a profitat Ștefănescu. Surpriza a venbit însă în minutul 16, când medieșenii au egalat prin Francisco Junior, după un henț în careu făcut de Dimitrov.

Sepsi a ratat apoi o șansă imensă, prin Tudorie, care nu a putut să împingă mingea în poartă, însă peste câteva secunde a marcat Eder Gonzalez.

Sepsi - Gaz Metan Mediaș 3-1. Covăsnenii urcă provizoriu pe locul 2

Până la pauză, Fulop a mai irosit o șansă singur cu portarul, iar Gazul a mai avut o oportunitate, prin șutul lui Maxim.

Partea secundă a debutat cu transversala lui Ashkovski, însă medieșenii au continuat să joace curajos și au răspuns prin Șteau. Apoi Tudorie nu a nimerit poarta, cu o lovitură de cap.

Sepsi a avut un gol anulat eronat în minutul 70, însă a marcat în cele din urmă golul al treilea, prin Tudorie, în minutul 83. Sepsi - Gaz Metan Mediaș s-a terminat 3-1.

VIDEO cu rezumatul meciului Sepsi - Gaz Metan Mediaș 3-1:

Sepsi Sf. Gheorghe și Gaz Metan Mediaș se întâlnesc vineri, de la ora 17:30, în direct la Digi Sport 1, într-un meci care contează pentru runda a șaptea din play-out-ul Ligii 1.

Sepsi Sf. Gheorghe - Gaz Metan, Live Video, 17:30, Digi Sport 1. Covăsnenii caută succesul după eșecul cu Rapid

Covăsnenii vin după un eșec pe terenul Rapidului, scor 0-1, rezultat care le-a oprit elevilor lui Cristiano Bergodi seria de opt meciuri fără înfrângere. În acest moment, Sepsi ocupă locul 9 în Liga 1, al treilea din play-out, și speră în continuare la un loc pentru barajul în vederea participării în Conference League,

Sepsi are 33 de puncte în momentul de față, cu două mai puțin decât FC Botoșani și cu cinci față de liderul play-out-ului, Rapid București.

Medieșenii au ajuns la -37 de puncte. Sepsi Sf. Gheorghe - Gaz Metan Mediaș, Live Video, 17:30, Digi Sport 1

Gaz Metan Mediaș are înfrângeri pe linie în play-out-ul Ligii 1 și este ultima în clasament. Mai mult, în urma depunctărilor din ultima perioadă, medieșenii au ajuns la -37 de puncte, un record absolut în fotbalul românesc.

Și din punct de vedere al golaverajului, Gaz Metan are de suferit. Trupa lui Flavius Boroncoi are un singur gol marcat în șase meciuri și 22 primite, opt dintre ele fiind încasate în urmă cu două etape de la Rapid.

Cum arată clasamentul din play-out-ul Ligii 1

clasament play-out
Clasament play-out Liga 1/ Foto: Flashscore
Sepsi Sepsi
  • 90+3 fr2

Sepsi - Gaz Metan Mediaș se termină 3-1.