Sepsi nu vrea nici titlul, nici o clasare pe podium în Liga 1. ”Am vorbit cu Bergodi”
articol scris de Digi Sport16.01.2023, 14:27
Sepsi se află pe locul 6 în acest moment al sezonului intern, cu 32 de puncte, cu șase mai puține față de FCSB, echipa de pe locul 3.
![Laszlo Dioszegi / Foto: Sport Pictures](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMTAl/MkYxOCUyRjE2MDQwODJfMTYwNDA4Ml9k/aW9zemVnaS5wbmcmdz0xMDYwJmg9NjM2/Jmhhc2g9ZTk0NzkwZTZhMzA3NmQ3ZmVkN2UxMDhjOTllN2YwYmU=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Sepsi nu vrea nici titlul, nici o clasare pe podium în Liga 1. ”Am vorbit cu Bergodi. Ținta e stabilita”
- VIDEO EXCLUSIV ”Nu trebuie să știi cât beton să pui”. Nemulțumirea lui Cristiano Bergodi față de Școala de Antrenori
- Sepsi a încheiat cu o remiză cantonamentul din Antalya! Ce a spus Bergodi despre perioada petrecută în Turcia
Laszlo Dioszegi, patronul grupării din Sfântu Gheorghe, a spus că nu va face niciun transfer în acest mercato și a explicat că lotul actual este unul suficient de valoros pentru a îndeplini singurul obiectiv propus, și anume calificarea în play-off.
”Eu am vorbit cu domnul Bergodi și a zis că este de ajuns lotul pe care îl avem pentru țelul nostru. Noi niciodată nu am afirmat că vrem să câștigăm campionatul sau vrem să terminăm între primele 3 locuri.
Ținta stabilită e să intrăm în play-off și a zis domnul Bergodi că cu lotul de care dispunem putem să realizăm și nu vrea alte transferuri, fiindcă atunci poate dereglăm puțin echipa. Am spus că dacă vrea 1-2 transferuri noi suntem dispuși, dar el a zis că în momentul de față avem o trupă care poate să atingă țelul”, a spus Dioszegi la Radio Sport Total FM.
Dioszegi: ”Trebuie să luăm măsuri”
Omul de afaceri a mai precizat și ce alte măsuri financiare va lua la echipă în viitorul apropiat.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
“O să fim printre echipele care o să țină seamă de greutățile cu gazele și curentul. Eu cred că toată lumea o să-și dea seama când vin facturile în februarie și martie pentru decembrie și ianuare. Eu așa consider, că trebuie să fim responsabili și într-adevăr prețul gazelor și al curentului eletric s-a dus prea mult și trebuie să luăm măsuri.
Nu putem și nu cred că există un grup în România care să-și permită să ardă gazul și curentul degeaba.
Noi avem grijă de teren, dar terenul nostru în momentul de față este la 8-9 grade, deci nu lăsăm gazul să meargă la 20-25 de grade cum a fost anul trecut.
Dar și acum, în momentul de față, terenul arată impecabil și înainte de meci cu 2-3 zile o să dăm drumul ca să avem ceea ce trebuie pentru meciul respectul. Dar așa nu lăsăm când echipa noastră e plecată în Antalya, nu lăsăm gazul și curentul să se ducă în aer”, a mai spus Dioszegi.
Etichete: cristiano bergodi , laszlo dioszegi , dioszegi
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...