FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET (22.12.2023)
Dinamo - FC Voluntari, LIVE VIDEO, 20:00, pe Digi Sport 1. ”Finală” pentru salvarea de la retrogradare
minge
Echipa etapei a 5-a din play-off-ul și play-out-ul SuperLigii + cine este antrenorul rundei
FOTBAL:FARUL CONSTANTA-FCSB, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (31.03.2024)
”60 de milioane de căutări. E un brand în toată lumea”. Clubul din SuperLiga care a dat lovitura
Fotbal Club
Sepsi Sepsi
3 - 0
ACS Poli Timişoara ACS Poli Timişoara
Ma 15.05.2018 19:30

Sepsi - ACS Poli Timișoara 3-0! Dezastru pentru bănățeni! Doi eliminați și o accidentare gravă

15.05.2018, 18:30

• SuperLiga: Dinamo - Voluntari, vineri, 20:00, DGS 1

• La Liga: Real Sociedad - Real Madrid, vineri, 22:00, DGS 2

Partida de la Sfântu Gheorghe, cea în urma căreia elevii lui Eugen Neagoe aproape că s-au salvat de la retrogradare, a avut parte de momente de groază. În prima repriză a meciului, mai exact minutul 36, Haruţ, de la bănăţeni, a rămas inert, pe gazon, după ce a fost lovit la cap de nigerianul Kuku. Atacantul gazdelor a fost eliminat, în timp ce fundaşul timişorean a ajuns la spital după minute bune de îngrijiri, primite pe teren.

Chiar înainte de pauză, Istvan Fulop a transformat magistral o lovitură liberă, iar Sepsi a intrat cu avantaj minim la vestiare. Pe final, Fulop a reuşit dubla cu o acţiune de super clasă. Imediat, Cânu a fost eliminat pentru cumul de galbene, iar, din lovitura liberă rezultată, Tandia a stabilit scorul final, 3 la 0 pentru Sepsi.

A fost a cincea victorie din playout pentru Sepsi, care va juca tot pe teren propriu, etapa următoare, cu Juventus Bucureşti, vineri, de la ora 18:00, în direct pe Digi Sport 1.

Sepsi Sepsi
  • 90+4 fr2 fr2

FINAL! SEPSI - ACS Poli Timișoara 3-0! Victorie importantă a gazdelor, în timp ce bănățenii și-au complicat serios lupta pentru supraviețuire.

• 90 cg cg

CARTONAȘ GALBEN TANDIA!

• 89 s s

ULTIMA SCHIMBARE SEPSI! A ieșit Hamed, a intrat Dima

• 84 g g

GOOOOOL SEPSI: 3-0, TANDIA! Tandia a executat o lovitură liberă, din afara careului, dar mingea a intrat în poartă după ce a ricoșat din Roman, aflat în zid.

• 83 cgr cgr

BĂNĂȚENII AU RĂMAS ÎN 10! CÂNU A FOST ELIMINAT PENTRU AL DOILEA GALBEN, după un fault asupra lui Hamed

• 81 s s

A DOUA SCHIMBARE SEPSI! A ieșit Fulop, a intrat RODRIGUES

• 80 g g

GOOOOOL SEPSI, 2-0: FULOP! Atacantul gazdelor a reușit dubla, după o fază personală de efect. A primit un balon în marginea careului, a făcut ce a vrut cu Șeroni după care a finalizat cu un exterior de efect.

• 79 s s

A DOUA SCHIMBARE TIMIȘOARA! A ieșit Oliva, a intrat ENESCU

• 74 fm fm

FULOP PUTEA FI ELIMINAT! Fotbalistul lui Sepsi a fost păcălit de un dribling a lui Cînu, a faultat, dar a fost iertat de al doilea galben și, implicit, de eliminare.

• 73 cg cg

CARTONAȘ GALBEN FULOP! Mijlocașul a fost sancționat pentru un fault asupra lui Oliva

• 71 cg cg

CARTONAȘ GALBEN PETROVIKJ! Mijlocașul a fost sancționat pentru un fault comis la mijlocul terenului

• 65 oc oc

Roman nu a reușit să trimită balonul în plasă, din doar doi metri, după o deviere cu capul a lui Drăghici, din mijlocul careului.

• 55 s s

PRIMA SCHIMBARE SEPSI! A ieșit De Oliveira, a intrat PETROVIKJ

• 46 sr2 sr2

A început repriza a doua!

• 45+7 info

VEȘTI EXTRAORDINARE DE LA SFÂNTU GHEORGHE! Haruț, care a fost condus la spital, aflat chiar lângă stadion, a intrat extrem de rapid pe mâna specialiștilor. Fotbalistul și-a revenit complet, este conștient, dar va fi supus și unui control tomograf.

• 45+6 fr1

PAUZĂ! Prima parte a partidei de la Sfântu Gheorghe a fost extrem de plină de evenimente. Haruț a ajuns la spital, după un contact extrem de dur, cap în cap, cu Kuku, fotbalistul gazdelor a fost eliminat pentru ca pe final Fulop să marcheze un gol superb, direct din lovitură liberă.

• 45+5 g g

GOOOOOL SEPSI, 1-0, FULOP! Mijlocașul gazdelor a marcat un gol absolut superb, din lovitură liberă, de la marginea careului de 16 metri, fără nicio reacție din partea lui Straton.

• 45+4 cg cg

CARTONAȘ GALBEN CÂNU! Fundașul central l-a faultat pe Tandia.

• 45+1 oc oc

OCAZIE TIMIȘOARA! Roman a șutat, de la marginea careului, în forță, dar Niczuly, atent, a respins.

• 41 cr cr

SEPSI A RĂMAS ÎN 10! KUKU A FOST ELIMINAT! Cel mai probabil, Kuku a fost eliminat după faultul extrem de grav comis asupra lui Haruț. Eliminarea lui Kuku i-a iritat pe fani, care au început să huduie și să strige ”Hoții!”, ”Hoții”.

• 41 s s

PRIMA SCHIMBARE TIMIȘOARA! A ieșit Haruț, transportat la spital, a intrat BÎRNOI

• 38

DOUĂ AMBULANȚE PE GAZON! Lui Haruț i s-a mobilizat gâtul și va fi transportat de urgență la spital. Kuku și-a revenit, fiind certat de Neagoe pentru intrarea inconștientă

• 36

CLIPE DE GROAZĂ! În urma unui duel aerian pentru balon, Kuku s-a lovit cap în cap cu Haruț. Ultimul a căzut inconștient pe gazon. Imediat a intrat Salvarea pe stadion.

• 31 oc oc

OCAZIE URIAȘĂ SEPSI! Șeroni a respins de pe linia porții o minge trimisă cu capul de hamed, după o fază destul de încâlcită în careul bănățenilor

• 23 oc oc

OCAZIE ACS POLI! Raț a reluat din prima, din afara careului, după o respingere în urma unui corner, dar Niczuly, atent, a reținut.

• 8 oc oc

Ghinga a reluat cu capul, după o centrare a lui Fulop, de pe stânga, dintr-o lovitură liberă, dar Străuț, pe fază, a deviat și mingea s-a dus în plasa laterală. Cei de la Sepsi au reclamat cornerul, dar nu l-au primit.

• 5 fm fm

Alex Munteanu a executat o lovitură liberă, lateral stânga, dar centrarea sa nereușită a ajuns direct în brațele portarului.

• 1 sr1 sr1

A început partida! Lovitura de start le-a aparținut bănățenilor.

• 0

Înaintea partidei s-a ținut un moment de reculegere în memoria celui care a fost Cristian Țopescu!

• 0

În cel mai recent meci, disputat între cele două formații, Timișoara a remizat cu Sepsi, pe Bega, scor 2-2.