boboc
Exclusiv Ion Crăciunescu a dat verdictul, după cea mai controversată fază din Dinamo - Voluntari + Alt penalty neacordat
Video Scandal după Dinamo - Voluntari: ”Mâine să pleci!”. Ce a făcut Kopic după ce a văzut scenele din parcare
Sepsi Sepsi
3 - 0
Politehnica Iași Politehnica Iași
Sb 11.08.2018 22:00

Sepsi - Poli Iași 3-0. S-a schimbat liderul în Liga 1! Moldovenii, fără victorie în acest sezon

11.08.2018, 22:55

• SuperLiga: FCU Craiova - ”U” Cluj, sâmbătă, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - Farul, sâmbătă, 20:30, DGS 1

OSK Sfântu Gheorghe a învins pe teren propriu, cu scorul de 3-0 (1-0), formaţia Politehnica Iaşi, într-o partidă din cadrul etapei a patra a Ligii I de fotbal, disputată sâmbătă seara.

Gazdele au deschis scorul în prima repriză, prin căpitanul Ousmane Viera (30), iar apoi şi-au majorat avantajul după, prin Ştefan Velev (56). Rezultatul final a fost stabilit în minutul 78 de Yasin Hamed, introdus în teren după pauză de antrenorul Eugen Neagoe.

Graţie acestui succes, Sepsi a acumulat şapte puncte şi a urcat provizoriu pe prima poziţie a clasamentului.

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - Politehnica Iaşi 3-0 (1-0), Stadion Municipal Sfântu Gheorghe
Au marcat: Ousmane Viera (30), Ştefan Velev (56), Yasin Hamed (78).
Arbitru: Andrei Chivulete (Bucureşti); asistenţi Daniel Mitruţi şi Dragoş Iliescu (ambii Craiova); rezervă: Eduard Ioniţă (Constanţa).
Observatori: Nicolae Grigorescu (Timişoara) - CCA, Iuliuss Nemţeanu (Ghermăneşti) - LPF.

Sepsi Sepsi
  • 90 fr2

FINAL. Sepsi este noul lider al Ligii 1 grație unui golaveraj mai bun în fața lui Gaz Metan.

• 88 cr cr

Patrick Petre vede galbenul din partea lui Chivulete jr.

• 81 s s

Neagoe face o schimbare: Aleksandr Karnitskiy în locul lui Drăghici Stephan.

• 78 g g

GOOL SEPSI! Gazdele iau un avantaj confortabil! Yasin Hamed înscrie și echipa covăsneană este lider în Liga 1!

• 76 s s

Schimbare la Poli Iași, intră Paul Parvulescu în locul lui Martin Mimoun.

• 76 s s

Alexandru Florian Zaharia îl înlocuiește pe Andrei Cristea la Poli Iași.

• 73 fm fm

Tandia trage din interiorul careului, mingea trece mult pe lângă.

• 70 s s

Eugen Neagoe îl introduce pe Marko Simonovski în locul lui Istvan Fulop.

• 65 oc oc

OCAZIE SEPSI! Gazdele avansează în atac și Gabriel Vasvari reușește să tragă, dar șutul său ratează ținta.

• 56 g g

GOOL SEPSI! Velev, găsit excelent în careu, l-a executat pe Cobrea la colțul lung și majorează scorul.

• 53 cg cg

Cosmin Frăsinescu, de la oaspeți, vede cartonașul galben

• 53 s s

Eugen Neagoe (Sepsi OSK) face schimbare: Yasin Hamed îl înlocuiește pe Joseph Mensah.

• 51 s s

Flavius Stoican face o schimbare, Patrick-Mihai Petre îl înlocuiește pe Panțîru Ionuț Constantin.

S-a reluat partida. Gazdele conduc cu 1-0, gol Viera, în minutul 30.

PAUZĂ.

• 42 cg cg

Andrei Chivulete îi arată galben lui Joseph Mensah.

• 37 fm fm

Dylan Flores reușește să tragă, dar șutul nu prinde spațiul porții.

• 30 g g

GOOL SEPSI! Viera trage, mingea a fost deviată de Sin, iar Cobrea, păcălit, nu a putut să intervină.

• 29 fm fm

Ibrahima Tandia șutează, dar lovitura e blocată de un apărător și se dă corner.

• 22 fm fm

Încearcă Ibrahima Tandia dar nu nimerește poarta.

• 18 cg cg

Dylan Flores este avertizat de Andrei Chivulete.

• 8 oc oc

OCAZIE SEPSI! Fulop ratează din fața porții deschiderea scorului. Ce paradă pentru Cobrea.