Prima reacție a lui Bogdan Lobonț, după comunicatul lui Dan Șucu: ”Vă spun sincer”
”Marea împăcare”. Paul Iacob s-a ținut de promisiune, după ce a fost la un pas de bătaie cu un suporter
După ce a promovat cu Parma în Serie A, Dennis Man a spus care este obiectivul lui
Etapa 8 Liga a 2-a: Selimbar-Gloria Buzau
Sepsi Sepsi
0 - 0
Rapid Rapid
Vi 10.11.2023 20:30

Sepsi - Rapid 0-0. Giuleștenii au ratat șansa de a urca pe primul loc în SuperLigă

10.11.2023, 22:25

• SuperLiga: Farul - Sepsi, vineri, 20:00, DGS 1

• Liga 2, play-off: Șelimbăr - Gloria Buzău, vineri, 17:00, DGS 1

Sepsi - Rapid, meciul care a deschis etapa a 16-a din SuperLigă, s-a încheiat la egalitate, scor 0-0.

În urma acestui rezultat, Rapid a urcat pe locul 2, cu 30 de puncte, în timp ce Sepsi rămâne pe locul 8, cu 19 puncte.

Sepsi - Rapid 0-0

Giuleștenii și-au creat primele ocazii în startul meciului. Paul Iacob și Papeau au ratat, pe rând, ocazii.

Replica lui Sepsi a venit prin Ion Gheorghe, care l-a încercat pe Horațiu Moldovan cu un șut puternic. Tot Sepsi a avut o ocazie uriașă, când Aganovic a ratat o șansă uriașă de a deschide scorul.

Punctul culminant al primei reprize a fost în minutul 38, când meciul a fost întrerupt de Ovidiu Hațegan din cauza sistemului VAR. Confruntarea a fost oprită minute bune pentru ca sistemul de arbitraj video să fie remediat.

În repriza secundă, giuleștenii au ratat două ocazii uriașe de a marcat spectaculos. Borza a trimis un șut cu exteriorul, iar Tsoumou a lovit bara din ”foarfecă”.

VIDEO cu rezumatul meciului Sepsi - Rapid 0-0:

Rapid, în schimb, este pe locul trei, cu 29 de puncte, unul mai puțin decât CFR Cluj și două sub liderul FCSB.

Sepsi este în revenire de formă și, după o serie de șase etape la rând fără succes, a obținut două victorii, cu Botoșani, 5-2, și Voluntari, 2-0, și o remiză, 0-0 cu Petrolul, în ultimele trei etape.

Rapid, în schimb, nu a mai pierdut de la jumătatea lunii august, de la 0-2 cu Petrolul. iar în precedentele două etape a învins formații cu pretenții, Universitatea Craiova, 2-0, și FCSB, 2-1.

Sepsi Sepsi
Rapid Rapid
  • 90+4 fr2

Fluier final la Sfântu Gheorghe, scor 0-0.