Screenshot 2024-02-26 at 22.16.50
Nu e FC Botoșani! Nicolae Dică a numit prima echipă care va retrograda din SuperLigă: ”Are toate șansele”
FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-FC HERMANNSTADT, SUPERLIGA SUPERBET (27.02.2024)
OUT pentru restul sezonului! Lovitura primită de Dinamo cu două etape înainte de finalul campionatului
Rangers v St Johnstone - Scottish Premiership - Ibrox Stadium
Rangers i-a decis soarta lui Ianis Hagi! Informația venită din Scoția: ”Legăturile sunt arse”
LIVE Stirile Digi Sport
Sepsi Sepsi
0 - 0
FCU 1948 Craiova FCU 1948 Craiova
Vi 21.07.2023 18:30

Sepsi - U Craiova 1948 1-0. Nicolae Dică debutează cu stângul pe banca oltenilor!

21.07.2023, 20:40

• SuperLiga: Farul - Sepsi, vineri, 20:00, DGS 1

• Liga 2, play-off: Șelimbăr - Gloria Buzău, vineri, 17:00, DGS 1

Sepsi Sf. Gheorghe a reușit să o învingă pe U Craiova 1948, scor 1-0, în cadrul etapei a doua din Liga 1.

Sepsi - U Craiova 1948 1-0

Prima repriză a meciului de la Sfântu Gheorghe a fost lipsită de șuturi pe poartă, iar în minutul 45+2 Mascarenhas a văzut cartonașul roșu direct, după ce l-a faultat dur pe Jonathan Rodriguez, care nu a mai putut continua partida.

În cea de-a doua repriză ocaziile nu au fost prea multe. În minutul 74, Cosmin Matei a decis să restabilească egalitatea pe teren, l-a faultat grosolan pe Paramatti și a fost și el eliminat.

În minutul 89 al partidei, Adnan Aganovici a centrat excelent în careu din corner, iar veteranul Mario Rondon a înscris sigurul gol al partidei printr-o lovitură de cap imparabilă și i-a făcut lui Nicolae Dică debutul ”negru”.

VIDEO cu rezumatul partidei dintre Sepsi și U Craiova 1948

Sepsi - U Craiova 1948, Live Video, 18:30, Digi Sport 1. Gazdele au avantaj la confruntările directe

Va fi cea de-a șaptea confruntare directă din istoria celor două cluburi. Până acum, Sepsi a câștigat de patru ori, în timp ce oltenii au învins o singură dată. Singura remiză a fost în 2021.

Ultima dată, cele două s-au confruntat în etapa cu numărul 23 din sezonul regulat. Atunci, deținătoarea Cupei României s-a impus cu 4-0. Duelul inițial a fost suspendat din cauza scandărilor xenofobe.

Sepsi Sepsi
  • 90+6 final
  • 89 g
    Gol Sepsi

Aganovici centrează excelent, iar Mario Rondon trimite balonul cu capul în poarta lui Robert Popa!

• 78 oc
    Ocazie Sepsi

Andres Dumitrescu centrează perfect în careu, dar Bălașa trimite puțin peste poartă!

• 74 cr
    Cartonaş roşu Sepsi

Cosmin Matei îl faultează dur pe Paramatti, iar centralul îi acordă decarului cartonașul roșu!

• 72 s
    Schimbare Sepsi

Aganovic intră în locul lui Nicolae Păun!

• 71 cg
    Cartonaş galben FCU 1948 Craiova

Radu Negru este avertizat!

• 61 oc

Dintr-o centrare venită din partea stângă, Cosmin Matei lovește cu capul, dar balonul trece pe lângă poartă.

• 56 s
    Schimbare FCU 1948 Craiova

William Baeten este înlocuit cu Radu Negru.

Mario Rondon intră în locul lui Ion Gheorghe.

Alimi intră în locul lui Jonathan Rodriguez.

• 45+6 fr2
  • 45+2 cr
    Cartonaş roşu FCU 1948 Craiova

Mascarenhas vede cartonașul roșu direct, după ce l-a faultat dur pe Jonathan Rodriguez!

• 36 oc
    Ocazie FCU 1948 Craiova

Cosim Achim îi pasează excelent în careu lui Bauza, dar șutul decarului trece peste poartă!

• 28 oc

Cosim Matei centrează perfect în careul de șase metri, dar lovitura de cap a lui Safranko trece puțin peste poartă!

• 26 cg
    Cartonaş galben Sepsi

Mascarenhas este avertizat!

• 26 cg

Marius Ștefănescu este avertizat!

• 25 oc

Baeten încearcă să îl surprindă pe Niczuly cu un șut din lovitură liberă, dar balonul lovește doar zidul!