Video Șumudică l-a iertat pe Budescu. ”Și eu l-am înjurat pe Mircea Lucescu. A venit apoi după mine...”
23.09.2016, 11:33Marius Șumudică a avut parte de un moment mai puțin plăcut în timpul partidei dintre Astra și Tg. Mureș, câștigată cu 2-0 de giurgiuveni. Antrenorul campioanei a fost înjurat de Constantin Budescu, după ce acesta l-a schimbat în minutul 75 al jocului.
![luce sumi](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTYl/MkYwOSUyRjIzJTJGNjg0Njc2XzY4NDY3/Nl9sdWNlX3N1bWkuanBnJnc9MTA2MCZo/PTYzNiZoYXNoPTMxOTNiODU1NDZiNGQzZWQ1Y2Y0NTczNTQ1ZGRkNDMz.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Șumudică nu s-a supărat însă pe jucătorul său și consideră gestul ca pe unul normal. Antrenorul de 45 de ani și-a adus aminte de un episod petrecut între el și Mircea Lucescu, în perioada când cei doi erau la Rapid.
Tehnicianul campioanei spune că a procedat la fel ca Budescu, atunci când a fost schimbat, și l-a înjurat pe actualul antrenor al celor de la Zenit.
”Nu mă voi supăra niciodată pe niciun jucător. Să mă înjure Budescu cât vrea, nu e o problemă, eu îl câștig pe el. Și eu am făcut un astfel de gest când eram la Rapid cu Mircea Lucescu și am luat campionatul. M-a scos când marcasem 3 goluri și spre rușinea mea l-am înjurat, ditamai antrenorul, spre rușinea mea am făcut acel gest. Dar tot stadionul striga Șumi, Șumi-gol și mi-am permis să-l înjur.
Săptămâna viitoare am avut o masă la Crowne Plaza, ne-a chemat Copos, era bufet suedez, a așteptat să plece toată lumea, îl simțeam că se uita la mine. M-am dus să-mi iau farfuria, mai bine nu mâncam și stăteam la masă. A venit după mine, mi-a șoptit la ureche 'să știi că am auzit că m-ai înjurat, dar ești golgheterul echipei mele. Mi-ar fi fost ușor să te elimin, dar ești golgheterul meu și sunt convins că o să-mi câştigi meciul cu Dinamo.' M-a responsabilizat și am dat gol și pasă de gol și am bătut pe Dinamo” a explicat Marius Șumudică, la conferința de presă.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
VIDEO cu reacția lui Budescu la adresa lui Șumudică
Etichete: astra , marius sumudica , constantin budescu , sumudica budescu , sumudica lucescu , mircea luceascu
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...