Video Șumudică penalizează decizia conducerii dinamoviste: ”Parcă erau prizonieri și cineva urma să le ia gâtul”
24.03.2017, 11:31Cei trei dinamoviști care au fost implicați în scandalul uriaș din Spania au fost obligați să își ceară scuze în fața camerei de luat vederi, dar momentul a adus multe zâmbete în lumea fotbalului.
![collage sumi dinamovisti](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTcl/MkYwMyUyRjI0JTJGNzU1ODIzXzc1NTgy/M19jb2xsYWdlX3N1bWlfZGluYW1vdmlz/dGkuanBnJnc9MTA2MCZoPTYzNiZoYXNo/PTMwMWQ3ZjdhZmI0YTdiMWNjNjU0ODI0MTQzYTcwYzAx.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Felul în care Nedelcearu a citit ca după dictare frazele prin care le cerea scuze tuturor a fost comentat și de Marius Șumudică, în stilul caracteristic.
"Am văzut filmulețul, mi-a lăsat o impresie urâtă. Nu se poate... Șablon, să-i pui să citească... Dacă le-am luat apărarea până acum, de data asta îi condamn. A părut ca pe vremea comunismului când te scotea la tablă să-ți dea cravata și inelul de pionier.
Urât! Trebuia să vorbească Nedelcearu, cu cuvintele lui. Parcă erau prizonieri și în spate stăteau ăia cu sabia să le ia gâtul. O prostie! Cine a făcut-o, a făcut cea mai mare prostie!”, a comentat Șumudică, conform sport.ro.
Joi, Nedelcearu (20 de ani), Petre (19 ani) și Dudea (19 ani) au apărut într-un videoclip postat pe contul oficial de Facebook al clubului, FC Dinamo București. Textul a fost citit de Nedelcearu, care a și purtat în câteva rânduri banderola de căpitan a echipei mari a lui Dinamo.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Nici nu ajunsese bine în Spania lotul de tineret al României, condus de noul selecţioner Daniel Isăilă, că s-a şi confruntat cu o problemă foarte mare: 4 jucători, toţi ai lui Dinamo, au ajuns băuţi la destinaţie. Nedelcearu, Dudea, Patrick Petre şi Olteanu (împrumutat de Dinamo la Sepsi, în liga a II-a) au fost trimiși acasă de antrenor.
Surse din cadrul lotului au povestit că fotbaliştii au cumpărat băutură din duty-free, de la Bucureşti, şi au consumat-o în avion. Înainte de decolarea spre Spania, tinerii internaţionali au fost vizitaţi la Bucureşti de selecţionerul Christoph Daum, care le-a transmis că este cu ochii pe ei şi îi aşteaptă pe cât mai mulţi la prima echipă a României.
Etichete: marius sumudica , scandal dinamo , nedelcearu
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...
![drg](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDcl/MkYyNSUyRjIwMzMwMzBfMjAzMzAzMF9k/cmcucG5nJnc9MzgwJmg9MjI4Jmhhc2g9/ZWY3MmZmYWEzN2RkM2NmZjY1MGMxMzM2NmI0MDYxYTU=.thumb.jpg)
![regheprodanca](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMDkl/MkYyOCUyRjE1OTE2NjFfMTU5MTY2MV9y/ZWdoZXByb2RhbmNhLnBuZyZ3PTM4MCZo/PTIyOCZoYXNoPTAxNDI5YzMwNzFkMWRiMjRkODE2MmVjNDFjZmZiYTQ2.thumb.jpg)