Tade, remarcatul lui Reghe şi al lui Becali, după meciul cu Viitorul: "Dacă joacă aşa, rămâne la Steaua"
14.12.2015, 23:28VIDEO Viitorul - Steaua 0-1. Steaua lui Reghecampf arată de la un meci la altul mai bine, campioana reuşind să se impună în duelul din deplasarea de la Viitorul, chiar dacă a evoluat o bună parte a reprizei secunde în doar 10 jucători.
![tade-2](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTUl/MkYxMiUyRjE0JTJGNTQwNTc4XzU0MDU3/OF90YWRlLmpwZyZ3PTEwNjAmaD02MzYm/aGFzaD0wYmMyYWY4NjM1ODdkNWY0ZWFjOTY3Y2MyZGU1Y2FkYg==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
La finalul meciului, tehnicianul a analizat la cald partida, vorbind la superlativ de evoluţia lui Gregory Tade. De menţionat că şi Gigi Becali, în trecut un contestatar vehement al vârfului, a fost în asentimentul lui Reghe, ambii felicitându-l pentru atitudinea avută.
"Mereu când echipele joacă împotriva Stelei se mobilizează. Sunt mulţumit că am câştigat în aceste două etape, în iarnă vom face o analiză. Eu cred că Tade a făcut un meci foarte bun, a alergat foarte mult, a ajutat foarte mult echipa. Cred că a alergat cel mai mult, chiar dacă nu a marcat. Să ne uităm la lucrurile bune pe care le face el", a spus Reghecampf, care a fost completat şi de patronul echipei, Gigi Becali: "Încideam meciul dacă Tade marca, însă nu am ce să îi reproşez, a alergat mult, s-a zbătut. Dacă joacă aşa, rămâne la Steaua".
VEZI MAI JOS CEA MAI MARE OCAZIE A LUI TADE
Întrebat de cartonaşul roşu văzut de Papp - fundaşul a făcut două faulturi de galben în doar câteva minute -, Reghecampf a menţionat că nu este supărat pe intervenţiile acestuia.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
"Nu sunt supărat pe Papp, ne descurcăm, nu e niciun fel de problemă. La următorul meci vor intra alţi jucători şi echipa va arăta mai bine. Nu ştiu dacă Paul merita primul galben, i-am zis şi lui Tudor", a mai spus tehnicianul.
Referitor la informaţia apărută azi în presa arabă, conform căreia Muniru ar fi dorit de Piţurcă la Al Ittihad, Reghecampf nu a vrut să intre în prea multe detalii. Din câte se pare, tehnicianul crede foarte mult în calităţile fizice pe care ghanezul le are şi e convins că, după o pregătire de iarnă "ca la carte", acesta va deveni un jucător de care adversarii se vor lovi ca de o stâncă.
"Dacă Muniru e dorit de domnul Piţurcă, vom vedea. Dar nu cred că e cazul să vorbim de acest lucru. Eu sunt convins că Muniru va rămâne şi va arăta în primăvară mult mai bine", a mai spus Reghecampf.
Antrenorul pe care Steaua l-a avut anul trecut, când a reuşit tripla istorică, a semnat azi cu Espanyol, prilej pentru Reghe să îl felicite.
"Mă bucur foarte mult, sper să aibă parte de rezultate pozitive. E un antrenor român şi e normal să fim bucuroşi pentru el", a mai spus Reghecampf, pentru ca apoi să abordeze şi subiectul "naţionala": "Când rezultatele vor fi pozitive, când echipa va creşte, vor fi convocaţi mai mulţi jucători".
Iminenta revenire a lui Bourceanu ar putea însemna despărţirea campioanei de Breeveld, care intră în ultimele şase luni de contract. Cum era de aşteptat, antrenorul a driblat elegant întrebarea legată de închizător.
"Breeveld mai are de jucat două meciuri. Mai are 6 luni de contract, e destul timp să luăm o decizie", a conchis Reghe.
AICI AI INTERVENŢIA LUI REGHECAMPF
Etichete: steaua , steaua reghecampf , steaua tade , reghecampf tade
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...
![drg](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDcl/MkYyNSUyRjIwMzMwMzBfMjAzMzAzMF9k/cmcucG5nJnc9MzgwJmg9MjI4Jmhhc2g9/ZWY3MmZmYWEzN2RkM2NmZjY1MGMxMzM2NmI0MDYxYTU=.thumb.jpg)
![ilie dumitrescu](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMjAl/MkYwMSUyRjA2JTJGMTE0ODU1N18xMTQ4/NTU3X2lsaWUtZHVtaXRyZXNjdS0xLmpw/ZyZ3PTM4MCZoPTIyOCZoYXNoPWEyNTRm/MTE3OTE3ZWNmYTY5ZmQ3MzY2Y2VkMmNlYzk5.thumb.jpg)