"Te-ai bucurat că a pierdut Rapid?". Octavian Popescu a râs și a răspuns sincer
articol scris de Digi Sport26.02.2024, 16:48
FCSB a avut un meci greu cu FC Botoșani și s-a impus cu scorul de 3-2, într-o partidă din etapa cu numărul 27 din SuperLiga.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDIl/MkYyNiUyRjE5MTQwNTNfMTkxNDA1M19G/Q1NCLUZDLUJPVE9TQU5JLVNVUEVSTElH/QS1TVVBFUkJFVC0yNV8wMl8yMDI0LTIu/anBnJnc9MTA2MCZoPTYzNiZoYXNoPTE3/YWQ1MmUxZjU4YmYzNzc3MDMxY2ZiYzkwYjdmMmY4.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
În urma acestui rezultat, FCSB s-a distanțat la 10 puncte de Rapid și CFR, principalele urmăritoare. În ultima rundă, giuleștenii s-au încurcat pe terenul celor de la Poli Iași și au cedat cu scorul de 1-3, în timp ce trupa lui Adrian Mutu a surclasat-o pe Dinamo, scor 4-0.
Octavian Popescu s-a bucurat că a pierdut Rapid
După meciul cu FC Botoșani, Octavian Popescu a venit la flash-interviu. Decarul FCSB-ului a analizat duelul cu FC Botoșani și, la un moment dat, a fost întrebat direct dacă se bucură că a pierdut Rapid în meciul cu Poli Iași.
Vizibil emoționat, Octavian Popescu a oferit un răspuns foarte scurt, iar mai apoi a zâmbit.
"Presiunea este pe celelalte echipe, nu pe noi. Noi avem 10 puncte avans, nu avem de ce să avem presiune. Da, ne-am bucurat pentru rezultatul de la Iași (n.r. eșecul Rapidului). Va fi o luptă strânsă, se vor înjumătăți punctele. dar trebuie să câștigăm tot până la final, ne pregătim în fiecare zi 100%.", a spus Octavian Popescu.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Mult mai sincer a fost Florinel Coman, care a vorbit mai mult despre eșecul Rapidului din Copou.
"Nu intrăm relaxați, dar ne bucură că suntem la 10 puncte. Ne-a bucurat eșecul Rapidului. Nu mă interesează de excludere (n.r. a celor doi jucători de la Rapid), nu e problema mea, m-am bucurat doar de rezultat", a spus Florinel Coman.
VIDEO cu rezumatul meciului FCSB - FC Botoșani 3-2
Etichete: rapid , superliga , octavian popescu , fcsb
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...