Video ”Ți-ar plăcea să lucrezi din nou cu Adrian Mutu?”. Alexandru Albu a răspuns fără să stea pe gânduri
articol scris de Digi Sport08.02.2024, 14:56
Alexandru Albu (30 de ani) se află în ultimele șase luni de contract cu Rapid, iar ardelenii ar fi gata să îl aducă în Gruia.
![alexandru-albu](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIzJTJGMTIl/MkYyMSUyRjE4NjU3NTBfMTg2NTc1MF9h/bGV4YW5kcnUtYWxidS5wbmcmdz0xMDYw/Jmg9NjM2Jmhhc2g9NTU0NTEyZjZlOTZhMDc2MmJkNDQyNjQ5YzRmZjRlMWY=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Alexandru Albu și Adrian Mutu au colaborat la Rapid, până la începutul actualului sezon, când antrenorul a plecat din Giulești pentru a da curs ofertei de la Neftchi Baku, formație pe care a pregătit-o până în decembrie.
Reacția lui Alexandru Albu despre interesul celor de la CFR Cluj
La conferința de presă a meciului cu CFR Cluj, Albu a fost întrebat despre posibila sa plecare în Gruia. ”Ți-ar plăcea să lucrezi cu Adrian Mutu?”, a fost întrebat fotbalistul celor de la Rapid, care a transmis că nu se pune problema unei astfel de mutări.
”Nu știu nimic despre acest lucru (n.red. - transfer). Am primit mesaje. Eu sunt la Rapid, sunt cu gândul numai la Rapid și am un meci important. Dacă există cineva care poate vorbi despre asta, acela e impresarul meu. Mi-ar plăcea să prind un transfer în străinătate.
Eu acum sunt la Rapid. Până în vară, sunt aici. Am vorbit cu domnul Victor (n. red. - Angelescu) și mi-a spus să ne întâlnim pentru a vorbi. Nu discut cu niciun club. Eu nu mă ocup de partea aceasta. Locul meu este la antrenament.”, a declarat Alexandru Albu, în cadrul conferinței de presă.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
- Un milion de euro este cota de piață a mijlocașului de 30 de ani, potrivit transfermarkt.com.
Adrian Mutu: ”Nu neg, dar nici nu confirm”
La scurt timp după ce a apărut informația, Adrian Mutu a fost întrebat direct dacă și-l dorește pe mijlocaș la CFR Cluj. ”Briliantul” nu a vrut să dea un răspuns concret, însă nici nu a negat interesul pentru Alexandru Albu.
”De săptămâna viitoare vom vorbi despre acest subiect, dar am și vorbit aseară cu președintele clubului și le-am spus să gestioneze ei știrea asta. Nu neg, dar nici nu confirm.
V-am spus, prefer să vorbesc de săptămâna viitoare. Eu n-am nicio treabă personal cu acest lucru. Sunt trei părți implicate: jucătorul și cele două cluburi. În rest, eu n-am treabă despre acest lucru”, a spus Adrian Mutu, potrivit Fanatik.
Etichete: rapid , cfr cluj , transfer , alexandru albu
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...
![drg](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDcl/MkYyNSUyRjIwMzMwMzBfMjAzMzAzMF9k/cmcucG5nJnc9MzgwJmg9MjI4Jmhhc2g9/ZWY3MmZmYWEzN2RkM2NmZjY1MGMxMzM2NmI0MDYxYTU=.thumb.jpg)
![ilie dumitrescu](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMjAl/MkYwMSUyRjA2JTJGMTE0ODU1N18xMTQ4/NTU3X2lsaWUtZHVtaXRyZXNjdS0xLmpw/ZyZ3PTM4MCZoPTIyOCZoYXNoPWEyNTRm/MTE3OTE3ZWNmYTY5ZmQ3MzY2Y2VkMmNlYzk5.thumb.jpg)