”Toată lumea e dărâmată mental”. Alex Chipciu, după ce U Cluj a ratat calificarea în play-off
articol scris de Digi Sport08.03.2024, 22:44
FC Voluntari - Farul au terminat la egalitate, scor 0-0, partida din cadrul etapei cu numărul 30 din SuperLiga României.
![chipciu](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIzJTJGMDgl/MkYyMiUyRjE3ODYzNTFfMTc4NjM1MV9j/aGlwY2l1LnBuZyZ3PTEwNjAmaD02MzYm/aGFzaD1kZjk5MjM1YWViMWMyNGYwNGUwNDcxN2ZmOWJkYmIyYw==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Astfel, ”Șepcile Roșii” au ratat calificarea în play-off și au terminat sezonul regulat pe șapte cu 42 de puncte, la doar o lungime în spatele celor de la Sepsi, care a ocupat poziția a șasea.
”Toată lumea e dărâmată mental”. Alex Chipciu, după ce U Cluj a ratat calificarea în play-off
La finalul partidei, Alexandru Chipciu s-a arătat dezamăgit de rezultatul final, dar și pentru ratarea play-off-ului.
Mai mult, fotbalistul de la U Cluj a anunțat noul obiectiv: clasarea pe locul 7.
”Un singur meci nu face diferența. Pe analiză, clar au fost mai multe greșeli în acest sezon.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
A fost un meci foarte ciudat, diferite stări, sisteme... Am vrut să jucăm un sistem, s-a accidentat Roguljic, apoi au schimbat și ei sistemul. Am avut niște ocazii incredibil de mari. A fost o presiune mare pe toată lumea, a fost cam mare. Și dacă ne calificam în play-off, clar eram mulțumiți pe moment. Acum e clar că ne gândim să luăm locul șapte. Erau meciuri importante, plus că aveam și noi prime de calificare în play-off.
Știam că Sepsi conducea la pauză pe Petrolul, apoi am primit informația că au marcat, dar nu am reușit. Strategia a fost să ținem, să ținem, dar am dat de un adversar care nu și-a dorit nimic. Trebuia să începem de mai devreme să atacăm, dar e tardiv acum. Avem Cupa acum și sperăm să ocupăm locul șapte. Sezonul nu cred că e ratat, dacă
În vestiar am vorbit, nu a fost chiar o ședință, dar a spus toată lumea ce simte. Toată lumea e dărâmată mental acum, dar lucrurile astea te întăresc. Clar vom fi mai buni în meciurile viitoare, asta e rețeta”, a spus Alex Chipciu.
VIDEO cu rezumatul partidei Voluntari - U Cluj 0-0
Etichete: u cluj , alex chipciu , superliga , fc voluntari
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...