Video Transferul care "betonează" defensiva Stelei! El va face pereche cu Tamaş în centrul apărării. "Trebuie să o iau pas cu pas!"
31.10.2016, 22:29Viitorul a obţinut o victorie controversată, scor 2-1, pe teren propriu, cu Voluntariul, însă discursul gazdelor a fost unul temperat.
![fundas steaua](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTYl/MkYxMSUyRjAxJTJGNzAwMzU5XzcwMDM1/OV9mdW5kYXNfc3RlYXVhLmpwZyZ3PTEw/NjAmaD02MzYmaGFzaD00MGU1MGM4Zjg4NTk3ZTI4ZmU1ZTE2YzllN2ZlY2ZiMA==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Istoria partidei a fost una aparte. Conduşi cu 1-0, jucătorii lui Hagi au primit un penalty în minutul 73; acesta a fost ratat de Chiţu, însă Istvan Kovacs a dictat repetarea, spre disperarea fotbaliştilor lui Florin Marin. Aceştia şi-au căutat dreptatea şi au protestat, determinându-l pe central să acorde şase cartonaşe galbene şi un roşu la acea fază (un alt fotbalist al Voluntariului fusese eliminat anterior).
Ulterior, după meci, Maftei a declarat că atitudinea lui Kovacs a fost una nepotrivită, acesta înjurând jucătorii ca la uşa cortului. Deşi nu a fost în preajma centralului, Bogdan Ţîru, care anul trecut a jucat pentru Voluntari, le-a ţinut partea foştilor colegi.
"Nu am auzit pentru că eram la mijlocul terenului. Ţinând cont că au spus şi Cernat şi Maftei acelaşi lucru - doi fotbalişti care nu mint - tind să îi cred. Dar nu vreau să vorbesc pe marginea acestui subiect, nu este treaba mea", a spus Ţîru, la microfonul Digi Sport.
Fundaşul Viitorului este pe lista lărgită a lui Daum pentru partida cu Polonia, alături de alţi trei colegi de la echipa lui Hagi. Întrebat ce ar însemna o convocare la prima reprezentativă, Ţîru a dezvăluit: "Mai este o etapă şi aştept cu nerăbdare să văd dacă voi fi convocat. Ar fi un vis".
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Pentru Viitorul, urmează partida cu Steaua, formaţie în faţa căreia s-a obţinut o singură victorie de-a lungul timpului (5-2 în Ghencea). "La fiecare meci cu Steaua simţim că îi dominăm, dar nu reuşim să învingem. Sper ca acum să ne mobilizăm şi să câştigăm cele trei puncte", a spus Ţîru, pentru ca apoi, chestionat de posibilitatea ca din iarnă să ajungă sub comanda lui Reghe, să spună: "Trebuie să o iau pas cu pas, să nu mă grăbesc. Obiectivul e să fiu mulţumit de mine şi la vară să prind un transfer".
În vârstă de 22 de ani, Bogdan Ţîru este cotat la 600.000 de euro de site-ul de specialitate transfermarkt.de. Fundaşul va ajunge la Steaua în iarnă, pentru 700.000 de euro, plus procente dintr-un viitor transfer, şi va fi titular în echipa lui Reghe. Ţîru va face pereche cu Tamaş în centrul apărării, fiind şi o soluţie pentru a acoperi locul jucătorului U21 pe care echipele din Liga 1 sunt obligate să-l aibă în teren.
Etichete: kovacs , kovacs steaua , steaua kovacs , kovacs viitorul voluntari
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...