collage echipament

Video&Foto FCSB în haine noi la debutul în noul sezon. Imagini din vestiarul roș-albaștrilor

Video "Trebuie să-l facă uitat pe Budescu". Și Ioniță a demonstrat! Ce a putut să facă încă din primele minute ale meciului

hagi-3

Hagi, atac la adresa unui patron din Liga 1: ”Să-și analizeze echipa!”

ionita-2

16.07.2017, 19:25
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)
  • Cupa Spaniei, sferturi: Alaves-Valencia (miercuri, ora 20:00, Digi Sport 1), Real Madrid - Leganes (miercuri, 22:30, Digi Sport 1)

VIDEO Astra - Sepsi 1-0. Alexandru Ioniță 2 este noul decar al Astrei, după plecarea lui Budescu la FCSB și nu ratează nicio ocazie să se remarce. A făcut-o încă din primul sfert de oră al meciului de debut în noul sezon de Liga 1, la o fază în care giurgiuvenii au marcat, dar golul nu a fost validat pentru o poziție de ofsaid.

VIDEO Astra - Zira 3-1. În Europa League, Ioniță a deschis drumul victoriei Astrei contra azerilor de la FK Zira. Nu s-a oprit acolo și a demonstrat încă din primele minute ale meciului cu Sepsi OSK, din prima etapă a Ligii 1, că este cel mai periculos jucător al giurgiuvenilor, chiar dacă de această dată vedeta Anthoy Le Tallec a fost pe teren din primul minut.

În minutul 12 al întâlnirii cu Sepsi, la scorul de 0-0, Ioniță a fost deschis pe partea dreaptă și a luat acțiunea pe cont propriu. A pătruns în careu, acolo unde cu o singură fentă a păcălit 3 adversari și a destabilizat întreaga apărare, îndeajuns pentru a centra în fața porții, acolo unde Balaure aștepta liber.

Mijlocașul ofensiv a trimis mingea în poartă, dar golul nu a fost validat, pentru că se afla în afara jocului, în momentul în care mingea a plecat din piciorul lui Ioniță.

"Anul trecut, Ioniță juca pentru că era regula U21. Anul ăsta, Ioniță e jucătorul cu nunărul 10, în care ne punem mari speranțe, care trebuie să conducă jocul și să îl facă uitat pe Budescu", a spus președintele Astrei, Dănuț Coman, înaintea meciului cu Sepsi.

În cele din urmă, Astra a câștigat cu 1-0, grație golului marcat de Marquinhos, în minutul 50.