altai
Dramatic! Cum s-a încheiat primul meci jucat de Al-Tai după plecarea lui Reghecampf
273859253_1112845386201310_6694059511194005723_n
"Chiar și Mutu îi spunea așa!" Anamaria Prodan scoate la iveală lucruri greu de digerat pentru Laurențiu Reghecampf
Gigi Becali
Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”
Universitatea Craiova Universitatea Craiova
3 - 0
Voluntari Voluntari
Lu 09.08.2021 22:30

Universitatea Craiova - FC Voluntari 3-0. Oltenii au făcut show în repriza secundă. Cîmpanu, gol și assist

09.08.2021, 23:24

• SuperLiga: Hermannstadt - Petrolul, joi, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Universitatea Craiova - CFR, joi, 21:45, DGS 1

Universitatea Craiova s-a impus în fața celor de la FC Voluntari, scor 3-0, și a ajuns la șase puncte după primele patru etape în Liga 1.

Trupa lui Reghecampf a avut prima ocazie periculoasă prin Gustavo, care a trimis pe lângă poarta lui Rîmniceanu. Nemec a replicat după câteva minute, cu o minge trimisă cu capul în bară.

Același Gustavo putea deschide scorul înainte de pauză, cu un șut violent din șase metri, respins de Rîmniceanu.

În partea secundă, Reghecampf a efectuat trei schimbări și rezultatul s-a văzut imediat. Gustavo a deschis scorul, iar după șapte minute, Cîmpanu a punctat pentru 2-0.

Markovic, care a intrat în prima repriză în locul lui Koljic, a avut două ocazii importante pe finalul partidei și a dat lovitura în prelungiri, din pasa lui Cîmpanu. 3-0 pentru Universitatea Craiova, care se pregătește pentru meciul cu UTA Arad. FC Voluntari va juca ”acasă” cu Academica Clinceni.

Universitatea Craiova - FC Voluntari | LIVE VIDEO, ora 21:30, pe Digi Sport 1. Statistici și confruntări directe

Craiova are trei înfrângeri în ultimele patru jocuri oficiale, iar ”Reghe” nu a cunoscut încă gustul succesului. Universitatea ocupă poziția a 13-a în Liga 1, cu trei puncte, la egalitate cu adversara de astăzi, însă cu un golaveraj inferior.

Palmaresul din cele 14 întâlniri directe la nivelul primei ligi le este net favorabil oltenilor, care și-au adjudecat 11 victorii, două partide s-au încheiat la egalitate, iar ilfovenii s-au impus o singură dată.

Laurențiu Reghecampf și Liviu Ciobotariu s-au duelat de trei ori din postura de antrenori. Tehnicianul Universității are două succese, iar adversarul său, unul.

Venim după o săptămână bună, ne-am antrenat foarte bine, sunt mulţumit, sper să se vadă la meci, fiindcă venim după un eşec, sper să avem o reacţie bună, iar jucătorii să şteargă ultimele impresii”, a declarat antrenorul Craiovei, la conferința de presă premergătoare jocului.

Universitatea Craiova - FC Voluntari | LIVE VIDEO, ora 21:30, pe Digi Sport 1. Echipele probabile

• Univ. Craiova: Lazar – Vlădoiu, Bălașa, Constantin, Bancu – Mateiu, Nistor, Fedele – Câmpanu, Koljic, Ofosu
  • FC Voluntari: Rîmniceanu – Ricardinho, Tamas, Armas, Briceag – Rață, Ilie, Roșu – Fulop, Nemec, Lopes
  • 90+4 fr2

Final de meci!

• 90+2 g g

GOOOL Universitatea Craiova! Markovic este lăsat liber în careu, primește o pasă excelentă de la Cîmpanu și îl execută pe Neacșu.

• 90 oc oc

O nouă ocazie ratată de Markovic! Tânărul jucător al oltenilor ia o acțiune pe cont propriu, dar șutul său este respins de Neacșu.

• 85 oc oc

Ocazie pentru Universitatea Craiova! Markovic trece de un adversar și încearcă un șut la poartă, dar trimite pe lângă.

• 80 s s

Nemec este înlocuit de Paraschiv.

• 75 s s

Vlădoiu este înlocuit de Marius Constantin.

• 65 s s

Lopes este înlocuit de Merloi.

• 65 cg cg

Bancu vede cartonașul galben.

• 57 g g

GOOOL Universitatea Craiova! Cîmpanu trage pe jos la colțul scurt și punctează pentru 2-0.

• 55 s s

Ilie este înlocuit de Tavares.

• 50 g g

GOOOL Universitatea Craiova! Gustavo driblează un adversar, trage cu stângul la colțul lung și reușește să-l învingă pe Neacșu.