FOTBAL:RAPID BUCURESTI-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (29.04.2024)
Video Rapid - Universitatea Craiova 1-2. Oltenii au dat lovitura în prelungiri! Giuleștenii, fără victorie în play-off
sucu-14
Video&Foto Cum s-a comportat Dan Șucu la finalul meciului dintre Rapid și Universitatea Craiova
UTA UTA
2 - 0
Hermannstadt Hermannstadt
Sb 02.12.2023 14:00

UTA Arad - Hermannstadt 2-0. Victorie importantă pentru echipa lui Mircea Rednic

02.12.2023, 15:55

• EHF European League: Skjern - Dinamo, marți, 19:45, DGS 2

• Champions League: Bayern Munchen - Real Madrid, marți, 22:00, DGS 1

Meciul dintre UTA Arad și Hermannstadt s-a încheiat cu victoria ”Bătrânei Doamne”, scor 2-0, în runda cu numărul 18 din SuperLiga.

UTA Arad - Hermannstadt 2-0

În prima repriză, ambele echipe au ratat ocazii uriașe. FC Hermannstadt prin golgheterul Daniel Paraschiv, iar UTA prin Rareș Pop, care a lovit bara.

Ocaziile nu au lipsit nici în repriza secundă. Kevin Luckassen a ratat în mai multe rânduri, dar s-a revanșat în minutul 80, când a deschis scorul. După doar trei minute, Claudiu Micovschi a majorat avantajul arădenilor și a stabilit scorul final.

Este o victorie importantă pentru echipa lui Mircea Rednic, care a urcat pe locul 9 în SuperLigă. De cealaltă parte, FC Hermannstadt rămâne pe locul 6, cu 25 de puncte.

VIDEO cu rezumatul meciului:

Înaintea acestui meci, UTA ocupă locul 13 în clasament și are 19 puncte acumulate în 17 meciuri disputate. De cealaltă parte, Hermnanstadt se află în partea de sus a ierarhiei, iar sibienii ocupă locul 6 în România, cu 25 de puncte.

• În tur, Hermannstadt a trecut cu scorul de 2-1 de UTA

UTA Arad a remizat în ultima etapă din SuperLiga, scor 0-0 cu CFR Cluj. Trupa lui Mircea Rednic a avut un parcurs oscilant în noiembrie, asta după ce în luna octombrie a fost neînvinsă.

Hermannstadt, în schimb, nu a mai cedat in august în SuperLiga, de la acel 0-1 în fața Universității Craiova. Formația lui Marius Măldărășanu vine tot după un egal în campionat, scor 0-0 cu Poli Iași.

• 90+3 fr2

Final de meci! UTA Arad s-a impus cu 2-0 în fața celor de la FC Hermannstadt.