VIDEO Becali a plecat de la stadion în semn de protest față de arbitraj: ”Colțescu să meargă la tratament!”
12.08.2015, 23:30La 2-0 pentru Astra, după ce Sebastian Colțescu a acordat un penalty cel puțin discutabil pentru giurgiuveni, din care Budescu a majorat diferența, camerele tv l-au arătat pe Gigi Becali, patronul campioanei, părăsind tribuna oficială de pe ”Marin Anastosovic”. La ieșirea de pe arenă, latifundiarul a răbufnit în fața reporterilor tv: ”Plec în semn de protest față de ce au făcut arbitrii la acest meci. Eu spun că Sebastian Colțescu ar trebui scos din arbitraj. Plec pentru că e ca un fel de protest, un semnal de alarmă pentru FRF, pentru LPF, că așa nu se poate”.
![captura gigi pleaca](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTUl/MkYwOCUyRjEyJTJGNDkwMDk2XzQ5MDA5/Nl9jYXB0dXJhX2dpZ2lfcGxlYWNhLmpw/ZyZ3PTEwNjAmaD02MzYmaGFzaD1jYTQ3/MTFhMWMxNDMxMDRjNzAxNDA2Y2FhMDQyOTgwMw==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Sebastian Colțescu a anulat trei goluri Stelei în meciul cu Astra, acordând totodată un penalty discutabil echipei lui Marius Șumudică. În plus, l-a sancționat pe Constantin Budescu doar cu cartonaș galben, când acest l-a pălmuit pe goalkeeperul Stelei, Valentin Cojocaru, și s-ar fi impus chiar cartonaș roșu.
„Nu sunt supărat. De ce să fiu supărat? Ce să fac? Să văd două goluri anulate, un 11 metri care n-a fost, ce să văd? De ce să stau? Nu mă mai supăr ca pe vremuri sau să am ceva cu oamenii, să-i jignesc. Pentru ce să stau, să fiu batjocorit așa? Nici nu poți să-i spui nimic, pentru că nu cred că mai sunt arbitri cumpărați sau mituiți, pentru că nu mai sunt. Eu cred că nu s-a întâmplat niciodată în istoria fotbalului așa ceva. Două goluri anulate și un 11 metri care n-a fost.
Cum să te bată o echipă care n-a depășit centrul terenului? După ce că au anulat două goluri mai dau și un 11 metri care n-a fost...
Eu ca și creștin l-aș îndruma să meargă undeva la tratament. Nu vreau să-l jignesc dar ar trebui să meargă la tratament. Eu sunt convins că nu mai ia nimeni șpagă și atunci dacă greșește cineva, înseamnă că greșeala e omenească. M-a sunat Porumboiu la pauză și mi-a zis că așa ceva n-a mai văzut”, a mai spus patronul Stelei Gigi Becali.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
VEZI AICI cele cinci faze (între care trei goluri anulate) care i se reproșează lui Sebastian Colțescu!
Vezi declarația lui Gigi Becali la ieșirea de pe stadion:
Etichete: steaua , video , arbitraj , gigi becali , budescu , sebastian coltescu , astra steaua , acuzatii , penalty discutabil , goluri anulate
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...