VIDEO Ciobotariu: ”N-am avut luciditate în fața porții și de aici am suferit!”
23.02.2014, 20:27Liviu Ciobotariu s-a declarat mulțumit de remiza pe care echipa sa a obținut-o în Gruia, dar a explicat și de ce moldovenii nu s-au impus în acest meci.
![captura ciobi](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTQl/MkYwMiUyRjIzJTJGMjIxMTI3XzIyMTEy/N19jYXB0dXJhX2Npb2JpLmpwZyZ3PTEw/NjAmaD02MzYmaGFzaD0yODg1YjExYjI4MGQwZjhiMDg1MzY1NzdjNjkwYTg0YQ==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Antrenorul vasluienilor, Liviu Ciobotariu, și-a lăudat elevii pentru jocul pe care aceștia l-au realizat contra clujenilor de la CFR (0-0, DETALII AICI și VIDEO).
La flash-interviul, pe care l-a acordat ÎN DIRECT pentru Digi Sport, în cadrul emisiunii ”Digi Sport Special”, Ciobotariu a explicat ce mai are de pus la punct pentru ca echipa sa să joace așa cum își dorește acesta.
”Am făcut o repriză destul de bună, din punct de vedere tactic, am încercat să stăm grupați, să nu le dăm șansa de a pasa printre noi, pentru că sunt tehnici. În partea a doua, puteam marca, dar lipsa acțiunilor individuale, la care mă așteptam, sau a acurateții din fața porții, ne-au costat. Aici trebuie să mai lucrăm. Până la urmă, este un punct meritat, pe care ni l-am propus”, a spus Ciobotariu la Digi Sport.
Chestionat în privința durității partidei, dar și a utilizării lui Antal pe postul lui Sânmărtean, Ciobotariu a replicat:
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
”A fost un joc mai dur, era și normal, mai ales că ambele echipe și-au propus să câștige. Cât despre Antal, acesta a acoperit foarte bine banda stângă, și ofensiv și defensiv. E prima dată când joacă acolo, a jucat doar dreapta și al doilea vârf până acum, dar sunt mulțumit de randamentul lui. Probabil că dacă va mai juca acolo, pe viitor, va avea realizări mai multe”, a conchis Ciobotariu la Digi Sport.
Etichete: fc vaslui , ciobotariu , liviu ciobotariu vaslui , fc vaslui ciobotariu , cfr vaslui 0-0 video
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...