Video ”Made in Romania” s-a auzit și în vestiarul FCSB-ului! Cine a dat tonul
FOTBAL:FC U CRAIOVA-FCSB, SUPERLIGA SUPERBET (13.11.2022)
Mihai Pintilii a spus care a fost momentul-cheie din acest sezon care a adus titlul FCSB-ului
Screenshot 2024-04-27 at 23.03.18
Exclusiv Semnează cu FCSB! Gigi Becali a dat ordinul la pauza meciului cu Farul: ”I-am dat telefon lui Meme. E cel mai bun”

VIDEO Concordia - Ceahlăul 2-1! Ilfovenii au 14 puncte!

21.09.2012, 11:36

După victoria obținută săptămâna trecută în deplasare, cu Mediaș, Concordia și-a trecut în cont încă un succes! Cu 2-1 vineri seară contra Ceahlăului, echipa de lângă cartierul Militari a ajuns acum la 14 puncte în clasament, peste formații mult mai galonate, precum Rapid și Dinamo.

bucurie chiajna
  • SuperLiga: Poli Iași - UTA, duminică, 18:15, DGS 1

• SuperLiga: CFR Cluj - Sepsi, duminică, 21:00, DGS 1

Peste Rapid și Dinamo!

Prima repriză a meciului de la Chiajna a fost cel mult anostă. S-a jucat încâlcit, cu multe gafe, și până în ultimele cinci minute n-a existat nicio fază de poartă. A fost de reținut doar voleul peste poartă al lui Serediuc din minutul 23, urmat imediat de lobul lui Golubovic peste Niță, în condițiile în care portarul gazdelor era ieșit la 16 metri.

Lucrurile s-au încins în minutul 39, când Ichim n-a ajuns la timp pentru a introduce mingea în poartă din trei metri, iar gazdele aveau să dea replica patru minute mai târziu. Fostul stelist Sorin Ghionea a reluat cu capul centrarea lui Pană, iar mingea a intrat în poartă ajutată și de mâna lui Ichim. Doar 60 de secunde mai târziu, nemțenii au egalat prin Cazan, care a plasat balonul cu capul pe colțul lung după o centrare venită de la Margină.

Scorul final a fost stabilit în minutul 57, când Purece a trimis un șut-centrare din lovitură liberă, iar balonul s-a scurs în poartă cu tot plonjonul întârziat al lui Miron. Din minutul 75, gazdele au evoluat în zece oameni, Crețu fiind eliminat pentru cumul de cartonașe, dar tot elevii lui Ilie Stan au dominat. Aceștia puteau câștiga chiar mai clar, dar bara s-a opus la șutul lui Simion din minutul 84.

Concordia Chiajna: Niţă - Creţu, Ghionea, Leca, Bambara - Serediuc (Popovici '90), Parachiv, Pană, Zuluf (Belu '80) - Purece - Wellington (Simion '70).

Antrenor: Ilie Stan

Ceahlăul: Miron - Moreno, Ichim (Ştefănescu '83), Cazan, Rusu - Achim, Monroy - Constantinescu, Velici, Margine - Golubovic.

Antrenor: Constantin Enache

Cartonaşe galbene: Purece '25, Creţu '45+2, '75, Bambara '90+4 / Margine '16, Constantinescu '22, Rusu '56, Moreno '60, Simion '80

Cartonaş roşu: Creţu '75

Meciul a fost arbitrat de Augustus Constantin, ajutat de Eduard Ungureanu şi Nicolae Megheşan. Rezervă a fost Iulian Călin.

Min - 80: Zuluf este înlocuit de Belu

Min - 75     : Crețu este eliminat după primirea celui de-al doilea cartonaș galben, gazdele rămân în inferioritate

Min - 71: Wellington îi lasă locul lui Simion

Min - 67: Golubovic trimite din lovitură liberă, însă Niță reține cu siguranță

Min - 61: Miron reține centrarea lui Pană

Min - 60     : Galben pentru Moreno

Min - 57 GOOOL CHIAJNA, 2-1: Purece execută înșelător o lovitură liberă din partea dreaptă, iar mingea se scurge în colțul lung al porții lui Miron

Min - 55: Bădescu intră în locul lui Margină

Min - 46: S-a reluat partida

Min - 45+2: Final de repriză, Chiajna - Ceahlăul 1-1

Min - 45+2     : Crețu primește un avertisment

Min - 44, GOOOL CEAHLĂUL, 1-1: Cazan egalează după numai un minut în urma unei faze fixe, marcând cu capul la colțul lung după centrarea lui Margină

Min - 43 GOOOL CHIAJNA, 1-0: Sorin Ghionea înscrie cu capul ajutat și de Ichim, după centrarea lui Pană.

Min - 39: Ocazie mare pentru Ceahlăul! Margină execută un corner, balonul traversează careul mic, însă Ichim nu ajunge la timp pentru a-l împinge în poartă

Min - 25     : Galben pentru Purece

Min - 24: Ocazie bună pentru Ceahlăul, după ce Golubovic a lobat o minge peste Niță, ieșit la 16 metri, dar pe lângă poartă

Min - 23: Serediuc reia din vole peste poarta oaspeților. Prima ocazie mai mare a Concordiei.

Min - 22     : Constantinescu ia un cartonaș galben după un fault dur

Min - 15     : Avertisment pentru Margină

Min - 15: Șut Crețu peste poarta lui Miron

Min - 7: Cazan șutează tare din 16 metri, dar mingea lovește un adversar și se duce în corner

Min - 3: Purece centrează în careu din lovitură liberă, resping nemțenii

Min - 1: A început meciul!

Etichete: ceahlaul , liga i , fotbal , concordia , chiajna

„Putin nu a ordonat uciderea lui Navalnîi”. Răsturnare de situație în cazul morții disidentului rus

Agenţiile de informaţii americane au stabilit că preşedintele rus, Vladimir Putin, probabil nu a...

man
S-a aflat de ce Parma l-a exclus din lot pe Dennis Man! Anunțul făcut în Italia

Dennis Man, OUT din lotul Parmei. Ce se întâmplă cu internaționalul român în Italia
Mp Genova 19/01/2024 - campionato di calcio serie B / Sampdoria-Parma / foto Matteo Papini/Image nella foto: esultanza g
A renunțat la sportul profesionist și a devenit ”cea mai frumoasă actriță de la Hollywood”
Screenshot 2024-04-26 at 18.36.18
Promovare! Vor juca din nou în prima ligă, la 8 ani de când au marcat întreaga lume a fotbalului
promovare
Dinamo ar urma să-și schimbe sigla din sezonul viitor! Cum arată noua emblemă
Screenshot 2024-03-27 at 20.36.16

Foto Mihai Stoica, umplut de sânge la Arena Națională, după ce FCSB a câștigat titlul!
mm-stoica2
Cum a numit-o Gică Hagi pe FCSB, după ce a câștigat titlul chiar după victoria cu Farul
Screenshot 2024-04-28 at 00.03.15
Foto Mesajul controversat publicat de FCSB, după câștigarea titlului
Screenshot 2024-04-27 at 22.52.04
FOTBAL:FARUL CONSTANTA-AJ AUXERRE 1-0,CUPA UEFA INTERTOTO(22.07.2006)
Mihai Stoica a spus ce urmează pentru FCSB, după ce a devenit campioană
mm-stoica
Avea tot viitorul în față, dar a paralizat de la o supă. În 24 de ore, viața unei tinere de 23 de ani s-a transformat într-un calvar
Gigi Becali, în dificultate: „Mă ispitești. Cum să-i spui lui Becali asta? Mai bine bag ștreangul la gât”
Lista tuturor adversarelor pe care FCSB le va întâlni în preliminariile Ligii Campionilor, tur cu tur!
Michael Douglas sfidează trecerea timpului. Cum reușește actorul să arate atât de bine la aproape 80 de ani: „Arată cu 20 de ani mai tânăr”
Reacția Biancăi, dansatoarea lui Dorian Popa, după ce a fost acuzată că l-a despărțit pe artist de Babs: „În ce filme sunteți?”
Un medic, triatlonist la 83 de ani, împărtășește reţeta sănătăţii sale: patru principii-cheie ale dietei
Cum trebuie să circule șoferii într-un giratoriu cu 2 sau mai multe benzi pentru a nu încălca legea
Omul de la care vine expresia "Să moară Cibilan!". Ultimul haiduc al Bucureștilor, de la întors banii cu lopata la o baracă în sărăcie lucie
FCSB e campioana României după 9 ani! Meciul decisiv, contra lui Gică Hagi
Reacția lui Florinel Coman, după ce FCSB și-a adjudecat titlul la meciul cu Farul