Dennis Politic a vorbit despre tensiunile de la Dinamo: ”Am avut o întâlnire toți”
FOTBAL: POLI IASI - DINAMO BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET (01.03.2024)
Are cel mai mare salariu de la Dinamo, dar ”este prea slab să joace”
florin prunea
Exclusiv ”Dacă-l luați pe Prunea, v-am distrus!”. Răsturnare de situație! ”Petrescu m-a vrut și înaintea lui Balaj”

VIDEO Dinamo - Craiova 1-1. Roș-albii au marcat ambele goluri. Oltenii, al patrulea meci fără înfrângere

05.10.2014, 20:37

Roș-albii au fost inexistenți în prima repriză, când n-au fost capabili să tragă niciun șut la poarta lui Bălgrădean. Ba, chiar, au intrat la pauză cu handicap pe tabelă după autogolul lui Filip. Repriza a doua a fost una total opusă, iar cuplul Alexe-Bilinski a contribuit la golul egalizator.

dinamo craiova
  • SuperLiga: CFR Cluj - Rapid, duminică, 21:30, DGS 1

• SuperLiga: Petrolul - Oțelul, duminică, 15:30, DGS 1

Partida din Șoseaua ”Ștefan cel Mare” a fost una cu totul specială pentru întreaga suflare dinamovistă. Aproape că meciul cu CSU Craiova a trecut pe planul al doilea, pentru că fanii roș-albilor a pus la punct și a derulat o coregrafie impresionantă și unică în memoria celor care a fost Cătălin Hîldan, de la moartea căruia s-au împlinit 14 ani chiar în ziua acestei întâlniri (DETALII AICI).

CLICK AICI pentru VIDEO cu rezumatul partidei Dinamo - Craiova

Parcă marcați de acest moment emoționant, jucătorii lui Flavius Stoican n-au părut deloc conectați de importanța partidei cu oltenii, cel puțin în primele 45 de minute. Șutul lui Bărboianu din minutul 15, pe lângă poartă, părea un prim semn al tăvălugului roș-alb. Părea doar pentru că mai apoi gazdele m-au mai reușit nimic.

În schimb, a fost autogolul lui Steliano Filip, ieșit dintr-o fază carambol, iar oltenii se vedeau nesperat la cârma partidei.

PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR Digi Sport

A fost nevoie de pauză, pentru ca Dinamo să fie o cu totul altă echipă. Cu Bilinski și Gavrilă în teren, în locul inexistenților Rotariu și Durimel, roș-albii au jucat mult mai bine. De altfel, roș-albii au presat extraordinar de bine în startul mitanului secund iar în minutul 50 a venit și faza din care au egalat. Alexe a fost faultat în careu de Acka, iar polonezul Bilinski a restabilit egalitatea.

Culmea, din acel moment, roș-albii n-au mai fost capabili să marcheze, asta și pentru că oltenii au avut un înger-păzitor în persoana lui Bălgrădean.

Dinamo - CSU Craiova 1-1
Au marcat: Bilinski 51-penalty / Steliano Filip 25-autogol

Dinamo: Marc - Fai, Durimel (Gavrilă 46), Cordoş, ST. Filip - Bărboianu, Boubacar (I. Șerban 80), Rotariu (Bilinski 46) - C. Matei, Alexe, Vl. Lazăr.
Antrenor: Favlis Stoican

CSU Craiova: Bălgrădean - Achim, Acka, Frăsinescu, Vătăjelu - Madson, Băluţă (Velcovici 50) - Târnăcop, Bancu, Bawab (Pleșan 86) - Curelea (Rocha 71)
Antrenor: Sorin Cârțu și Emil Săndoi

LIVE TEXT

Min. 89 - OCAZIE DINAMO. Bălgrădean a respins centrarea-șutată lui Alexe

Min. 86 - ULTIMA SCHIMBARE LA CRAIOVA. A ieșit Bawab, a intrat PLEȘAN

Min. 80 - ULTIMA SCHIMBARE LA DINAMO. A ieșit Boubacar, a intrat ȘERBAN

Min. 71 - A DOUA SCHIMBARE LA CRAIOVA. A ieșit Curelea, a intrat ROCHA

Min. 66 - Matei a executat o lovitură liberă, de la marginea careului, dar mingea s-a dus peste poartă.

Min. 62 - OCAZIE DINAMO. Fai a avut o centrare-șutată, de pe partea dreaptă, care a fost la un pas de a-l învinge pe Bălgrădean pe colțul scurt, dar acesta, atent, a plonjat și a respins.

Min. 54 - OCAZIE DINAMO. Bilinski a reluat cu capul, puțin pe lângă poartă, după o centrare din corner.

Min. 51 - GOOOOOL DINAMO: 1-1, BILINSKI. Atacantul a transformat, fără emoții lovitura de la 11 metri.

CLICK AICI pentru VIDEO cu penalty-ul scos de Alexe și transformat de Bilinski

Min. 50 - PENALTY DINAMO! Alexe a fost oprit neregulamentar în careu de Acka.

Min. 50 - PRIMA SCHIMBARE LA CRAIOVA. A ieșit Băluță, a intrat VELCOVICI

Min. 48 - MARE OCAZIE DINAMO. Alexe a reluat din foarfecă laterală, după o pasă a lui Lazăr, dar Bălgrădean cu un reflex uluitor a scos mingea de pe linia porții.

CLICK AICI pentru VIDEO cu reflexul uluitor al lui Bălgrădean

Min. 47 - OCAZIE DINAMO. Bilinski a reluat cu capul, dar nu cu forță, din centrarea lui Lazăr și Bălgrădean a prins.

Min. 46 - A început repriza a doua.

Min. 46 - DUBLĂ SCHIMBARE LA DINAMO.

A ieșit Durimel, a intrat GAVRILĂ
A ieșit Rotariu, a intrat BILINSKI

Min. 45 - PAUZĂ. Roș-albii n-au expediat niciun șut pe spațiul porții lui Bălgrădean

Min. 40 - OCAZIE MARE CSU CRAIOVA. Bawab a trecut lejer de Filip, apoi și de Cordoș și a șutat la poartă, dar Marc a respins cu un reflex formidabil.

CLICK AICI pentru VIDEO cu ratarea lui Bawab

Min. 39 - Pericol la poarta oltenilor. Bălgrădean, în două rânduri, a respins mingile trimise pe rând de Filip și mai apoi de Lazăr, direct din corner.

Min. 37 - Contraatac al craiovenilor, mingea a ajuns la Băluță, dar acesta a finalizat faza cu o pasă direct la Marc.

Min. 35 - CC BAWAB pentru proteste

Min. 29 - CC CORDOȘ

Min. 25 - GOOOOOL CSU CRAIOVA: 0-1, FILIP-AUTOGOL. Bawab a trimis în careu, mingea l-a lovit pe fundașul stânga al roș-albilor și a intrat în poarta lui Marc.

CLICK AICI pentru VIDEO cu autogolul lui Filip

Min. 20 - CC BOUBACAR pentru un fault la Băluță

Min. 15 - OCAZIE DINAMO! Bărboianu a șutat de la peste 20 de metri, dar mingea a trecut pe lângă bara lui Bălgrădean.

Min. 8 - CC BĂLUȚĂ pentru un fault din spate la Fai

Min. 6 - Bawab a tras la poartă, din afara careului, dar Marc a respins în lateral.

Min. 1 - A început partida. Lovitura de start le-a aparținut oltenilor.

Înaintea partidei, fanii celor de la Dinamo au realizat o coregrafie superbă, dedicată celui care a fost Cătălin Hâldan. Fanii roș-albilor au aprins mii de lămpioane în memoria ”Unicului Căpitan”.

CLICK AICI pentru VIDEO cu momentul emoționant

Etichete: dinamo , csu craiova , dinamo csu craiova , echipe dinamo csu craiova

Cine a ucis-o pe Karen în 1966? Misterul a fost elucidat abia acum, iar descoperirea a provocat stupoare

La aproape 60 după comiterea unei crime brutale, poliția l-a găsit și arestat pe autor datorită...

wanda nara
După ce s-a lăsat filmată la duș, alături de soțul ei, a semnat contractul vieții. ”Ne vedem acolo”

E gata să plece la 5.000 km distanță, după ce amanta a născut al doilea copil, iar soția al patrulea. Pe cine ia cu el
walker
Mihai Neșu, adevărul despre divorț: ”Ei nu i-a plăcut niciodată”. S-a spus că soția l-a părăsit după accidentul teribil
nesu
”Daniel Niculae, OUT de la Rapid - Șumudică, antrenor”. Mutări spectaculoase în Giulești. Cine va fi președinte
sucu 4
NE-BU-NI-E! O echipă din liga secundă a marcat în minutul 90+9, a câștigat Cupa și va juca în Europa League
WARSZAWA 02.05.2024 FORTUNA PUCHAR POLSKI POGON SZCZECIN - WISLA KRAKOW NZ Alan Uryga FOT / FOKUSMEDIA.COM.P

Foto Ce s-a întâmplat în capitala Spaniei, după ce Real Madrid a câștigat titlul în La Liga. Cum au procedat ”Galacticii”
Ioan Ovidiu Sabău a spus lucrurilor pe nume, după ”U” Cluj - Dinamo
Screenshot (419)
Săptămâna și scandalul la Dinamo! Ce le-au strigat suporterii jucătorilor lui Kopic, după remiza cu ”U” Cluj
FOTBAL: FC UNIVERSITATEA CLUJ - DINAMO BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (04.05.2024)
FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - FC UNIVERSITATEA CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (27.04.2024)
”Penibil”. Eduard Florescu a rupt tăcerea, după acuzațiile de blat din Petrolul - FC Botoșani: ”Oameni de nimic!”
hanca
Cum arată Adelina Pestrițu în costum de baie, după ce a renunțat la implanturile mamare. Vedeta are o siluetă de invidiat
Motivul pentru care nu s-a întors Ianis Hagi la Farul ca să joace înainte de Euro 2024!
Patronul din Superligă care se umple de bani de pe urma transferului uriaș pe care-l va face Gigi Becali! „Iau milioane”
Mike Myers, greu de recunoscut la 60 de ani. Interpretul lui Austin Powers a renunțat să-și mai vopsească părul
Adele, elegantă, pe tocuri, la un meci din NBA, alături de partenerul ei de viață. „Cât de frumoasă ești!”
Radu Drăgușin s-a săturat să fie rezervă. Își pregătește plecarea de la Tottenham, după doar 6 luni
3.300 lei amendă pentru foliile de pe geamurile mașinii. RAR explică ce tipuri își pot pune șoferii
Pensia pe care o primește Rică Răducanu. Ce sumă încasează în fiecare lună
Fostul antrenor al lui Dinamo a dat lovitura în afaceri! Vinde pantofi scumpi în Franța
OUT pentru restul sezonului! Lovitura primită de Dinamo cu două etape înainte de finalul campionatului
FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-FC HERMANNSTADT, SUPERLIGA SUPERBET (27.02.2024)

O iluzie optică a făcut vâlvă pe rețelele sociale. Poți să ”vezi” cele trei creaturi din imagine în 15 secunde?
Un câine s-a trezit în miezul nopții ca să păzească jucăriile spălate și lăsate la uscat în balcon: ”Se temea să nu-i fie furate!”