VIDEO Lupta pentru titlu, urmărită cu interes în Liga 1. Dinamoviștii vor să-l ajute pe Ciobotariu să urce pe 1!
24.04.2015, 11:29Steaua nu se bate doar cu ASA în drumul spre titlu - foştii dinamovişti Liviu Ciobotariu şi Ousamane N'Doye se bucură şi de susţinerea din Ştefan cel Mare. "Câinii roșii" speră să o încurce pe Steaua în marele derby de peste două etape, care va fi în direct la Digi Sport.
![liviu ciobotariu dinamo](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTUl/MkYwNCUyRjI0JTJGNDE4NDM2XzQxODQz/Nl9saXZpdV9jaW9ib3Rhcml1X2RpbmFt/by5qcGcmdz0xMDYwJmg9NjM2Jmhhc2g9/YWYzZjA4MWVlYjk5MzZmOTY5MTVlZjY1ZWQyMDNiZjY=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Marius Alexe are o motivație în plus la derby-ul cu Steaua: "Normal, îi ținem pumnii lui Ciobi, e un dinamovist, sunt mai mulți dinamoviști acolo, mi-aș dori să se lupte până la sfârșit".
Marius Niculae este și el de partea foștilor colegi de la Dinamo: "E mai interesant, așa va fi lupta până la final, e bine pentru suporteri, pentru fotbalul românesc, există totuși un echilibru".
PROGRAMUL TV COMPLET AL CANALELOR Digi Sport
Şi foştii rapidişti sunt tot de partea celor de la ASA - Adrian Iencsi nu a uitat că şi-a încheiat cariera la Târgu Mureş şi abia aşteaptă să o vadă campioană pe nou promovată.
"Mă bucur foarte mult că Târgu Mureș s-a apropiat și chiar are șanse foarte mari să ia campionatul. Nu nu mi se pare surprinzător", a declarat fostul căpitan din Giulești.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Cristi Dulca, selecționerul României U21, a oferit un pronostic interesant: "Cred că va fi până în ultima etapă, atunci se va decide și cine va retrograda și cine va lua campionatul!".
Derby-ul fotbalului românesc, Dinamo - Steaua, se joacă pe 5 mai, de la ora 21:00 și va fi transmis ÎN DIRECT de Digi Sport 1 și în format LIVE VIDEO&TEXT pe digisport.ro și m.digisport.ro.
Sondaj inchis
Etichete: liga 1 , dinamo , dinamo - steaua , liviu ciobotariu , ciobotariu
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...