VIDEO Mulțescu e precaut în privința viitorului: "Nu sunt sigur, nu știu cât va merge"
28.07.2013, 23:56Gigi Mulțescu a trecut un hop important la Dinamo. Echipa sa a câștigat cu 2-0 în fața lui FC Vaslui (VIDEO), iar experimentatul tehnician se aștepta ca elevii săi se se revanșeze după eșecul din prima etapă, de la Timișoara:
![captura multescu](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTMl/MkYwNyUyRjI5JTJGMTA3Mzc3XzEwNzM3/N19jYXB0dXJhX211bHRlc2N1LmpwZyZ3/PTEwNjAmaD02MzYmaGFzaD1kMTEzM2E0/MGI2NTRlZDA2M2FjMWNkNWVmZGFlOTEzOQ==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
"A fost foarte greu, pentru că am venit după un rezultat rău la Timișoara. Am fost taxați, dar uite că echipa asta a Timișoarei nu e chiar de lepădat! Din cauza programului defectuos făcut, a fost o oboseală accentuată, dar am spus că lucrurile se vor regla", a spus Mulțescu la Digi Sport Special.
Mulțescu a avertizat însă că Dinamo a comis destul de multe greșeli, în ciuda scorului favorabil: "Am făcut analiza jocului și am pregătit bine meciul cu Vaslui. Am reușit, cu o combativitate și disciplină de joc, să câștigăm în fața unor adversari valoroși. Mai e mult până departe! Am făcut multe greșeli, au fost multe bâlbe, multe ratări. E bine și așa, pentru că e o victorie în fața unui adversar valoros, dar trebuie să avem mai multă calitate în joc".
După declarațiile optimiste ale lui Pape Ndaw (DETALII), Mulțescu a comentat și el posibilitatea unui sezon de vis al lui Dinamo, în ciuda startului greoi, dar antrenorul "câinilor" l-a "urecheat" pe tânărul senegalez, care a irosit o ocazie imensă în startul partidei:
"Cu emoții, cu grija și frica egalării, am fost la cârma jocului și am atacat și la 1-0, căutând golul doi. Atitudinea a fost foarte bună, dar am trăit cu multe emoții. Pape ar trebui să nu mai rateze din doi metri. A reușit multe lucruri bune, a deviat pentru colegi, am mutat jocul pe el. A reușit să recupereze niște mingi, dar a făcut și destule prostii. Era normal să deschidem jocul cu un fotbalist de viteză în bandă (n.r. Rotariu) și să-l schimb pe Joel, care a fost foarte individualist. Nici acum văd că nu înțelege. Trebuia să echilibrăm jocul la mijlocul terenului, ca să vină cineva la Caue, mijocașul lor defensiv", a adăugat antrenorul.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Referitor la viitorul său, Gigi Mulțescu se ferește să ofere prea multe garanții, în ciuda victoriei: "Nu sunt sigur, nu sunt sigur deloc. Pentru ce? După un meci câștigat? Eu m-am aliniat, am încercat să rezolv, cu un adversar dificil, dar nu știu cât va merge!".
Etichete: gigi multescu , multescu , dinamo - vaslui , multescu dinamo , fc vaslui dinamo , dinamo fc vaslui 2-0 video , gigi multescu la dinamo
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...