VIDEO Mulțescu îi dă un exemplu lui Matei: "Eu nu dormeam și jucam de mâncam pământul"
13.08.2013, 16:58Mijlocașul Cosmin Matei a căzut în dizgrația antrenorului dinamovist Gheorghe Mulțescu, din cauza prestației sale de la derby-ul cu Steaua pierdut de "câini" cu 1-2 (VIDEO AICI).
![cosmin matei MFX](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTMl/MkYwOCUyRjEzJTJGMTE2MzM4XzExNjMz/OF9jb3NtaW5fbWF0ZWlfTUZYLmpwZyZ3/PTEwNjAmaD02MzYmaGFzaD04ZTg4NGY1/MTc3NWVkZDcwM2Y2YmU4ZDE5NGYxOTNiMg==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
"I-am vrut binele, așa cum nu i l-a vrut nimeni", spune tehnicianul despre Matei, jucătorul căruia i-a dat tricoul cu numărul 10 și pe care l-a numit căpitan la începutul sezonului. Ceea ce l-a surprins pe Mulțescu este lipsa de prospețime a fotbalistului în vârstă de aproape 22 de ani. Antrenorul a precizat că nu se pune problema ca viața extrasportivă să îi fi afectat prestația lui Matei, însă nu poate înțelege de ce a căzut din punct de vedere fizic fotbalistul în vârstă de aproape 22 de ani.
"Nu am avut acuze dure la adresa jucătorilor. Doar pe Matei l-am criticat, am fost dezamăgit de evoluția lui. L-am pus căpitan de echipă, am avut încredere în el și am discutat foarte mult, aveam așteptări mari de la el, dar nu înțeleg ce s-a întâmplat. M-a derajat din punct de vedere fizic, nu au fost lucrurile în regulă. O să avem o discuție cu el, să vedem ce s-a întâmplat, pentru că aveam așteptări mari.", a declarat Gheorghe Mulțescu, în cadrul emisiunii "Fotbal Club", de la Digi Sport 1.
"Nu e vorba de viață extrasportivă. Ideea e să nu iasă din vestiar astfel de lucruri, dar după un meci ca ăsta nu puteam să cred că a apărut această lipsă de potență. Am discutat cu el la pauză, să îmi spună dacă nu poate. A mai reușit câteva lucruri în repriza a doua, a centrat și la gol. Am comentat un lucru pe care l-a văzut toată lumea. Am vrut să fim bărbați și să jucăm bine. Nu înțeleg forma fizică slabă, dar înțeleg o zi mai proastă din punct de vedere tehnic. Eu nu dormeam o noapte și jucam măcar o jumătate de oră de mâncam pământul.", a mai spus tehnicianul lui Dinamo.
Etichete: dinamo , dinamo - steaua , dinamo bucuresti , cosmin matei , multescu dinamo , multescu matei , dinamo steaua 1-2 , video dinamo - steaua 1-2 , decar dinamo
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...
![drg](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDcl/MkYyNSUyRjIwMzMwMzBfMjAzMzAzMF9k/cmcucG5nJnc9MzgwJmg9MjI4Jmhhc2g9/ZWY3MmZmYWEzN2RkM2NmZjY1MGMxMzM2NmI0MDYxYTU=.thumb.jpg)
![regheprodanca](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMDkl/MkYyOCUyRjE1OTE2NjFfMTU5MTY2MV9y/ZWdoZXByb2RhbmNhLnBuZyZ3PTM4MCZo/PTIyOCZoYXNoPTAxNDI5YzMwNzFkMWRiMjRkODE2MmVjNDFjZmZiYTQ2.thumb.jpg)