VIDEO Nicolae Manea se gândește deja la promovarea din sezonul viitor. "Lucrurile sunt clare"
03.05.2013, 23:29Antrenorul Gloriei Bistrița, Nicolae Manea, și-a luat gândul de la salvarea de la retrogradare, iar în ultimele cinci etape din acest sezon de Liga 1 și-a propus doar ca echipa lui să joace un fotbal cât mai frumos.
![manea](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTMl/MkYwNSUyRjAzJTJGNzMxMDVfNzMxMDVf/bWFuZWEuanBnJnc9MTA2MCZoPTYzNiZo/YXNoPTE2NmQ1Njk4YjFlNDIxN2I4Yjg3YmZkMTdjMTBjNWFl.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Tehnicianul s-a arăta mulțumit de prestația elevilor săi în meciul pierdut cu 1-2 pe teren propriu contra lui Dinamo, deși au ratat și ocazii imense, dar spune că ardelenii deja se gândesc la campania de promovare din sezonul următor.
"Dinamo n-a fost cu nimic peste Gloria Bistrița. Băieții au făcut o partidă mai bună decât cele anterioare și cred că un egal eral mai echitabil. Am avut trei ocazii clare de a marca, până ca ei marcheze al doilea gol din penalty. Singura noastră satisfacție este că jucăm fotbal. Am făcut-o și atunci când am pierdut cu 4-0 sau cu 5-0. Mai avem cinci etape, vom încerca să jucăm fotbal peste tot. Va fi foarte bine, dacă vom mai reuși să adunăm și puncte", a declarat Nicolae Manea, la finalul meciului Gloria Bistrița - Dinamo 1-2.
"Lucrurile sunt clare pentru noi, retrogradarea este foarte aproape. Am discutat și încercăm să formăm o echipă pentru la anul, să promovăm din nou. Gloria are un stadion de prima ligă și vom face tot posibilul să promovăm", a adăugat tehnicianul bistrițenilor.
Gazdele au vrut să ia trei puncte cu Dinamo, în ziua în care președintele Jean Pădureanu și-a anunțat retragerea de la clubul ardelean: "Le-am spus jucătorilor că Jean Pădureanu este un om care a făcut istorie la Gloria Bistrița, care a stat 50 de ani la această echipă și că ar fi frumos să îi facem un cadou, dar nu s-a putut".
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Vezi aici rezumatul meciului Gloria - Dinamo 1-2
Etichete: dinamo , dinamo bucuresti , gloria bistrita , nicolae manea , gloria - dinamo 1-2 , video gloria - dinamo 1-2 , video manea , gloria - dinamo 1-2 digi sport
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...