Screenshot 2024-04-24 213706
Gică Hagi, mesaj pentru Olimpiu Moruțan după accidentarea care îl face să rateze EURO
hagibecali
Gică Hagi și Gigi Becali, în cursă pentru același jucător! "Regele" a făcut anunțul în direct
adrian mutu
Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe Adrian Mutu, după victoria cu Universitatea Craiova: ”Nu are caracter”

VIDEO Rapid - Viitorul 2-1, galeria i-a cerut iarăși lui Sabău să demisioneze!

30.09.2012, 10:40

Rapid a avut mult de furcă duminică seară, contra Viitorului Constanța. Giuleștenii s-au impus greu, cu 2-1, exact în momentul în care galeria începuse să ceară din nou demisia lui Ioan Ovidiu Sabău.

alexandru.ionita.sept.2012
  • SuperLiga: Dinamo - Voluntari, vineri, 20:00, DGS 1

• La Liga: Real Sociedad - Real Madrid, vineri, 22:00, DGS 2

Succes gâfâit

Oaspeții au fost cei care au început mai bine meciul, iar Toșca a avut o primă  acțiune în minutul 3, remarcându-l pe Pecanha. Gazdele au replicat prin Ioniță (5, 12|), care, titularizat în locul lui Herea, a arătat o bună dispoziție de joc, deși mai are de lucru din punct de vedere fizic. Prima ocazie însemnată a venit în minutul 22, când Alexandru Coman i-a centrat ideal lui Grigore, care a trimis pe lângă poartă cu capul.

Șase minute mai târziu, Ioniță avea să-și anunțe golul din minutul 29. Mai întâi, acesta a reluat din centrul careului direct în brațele lui Vâtcă o centrare venită de la Bozovic, pentru ca în minutul 29 să nu mai greșească ținta. Servit perfect de Dorin Goga, atacantul trecut și pe la FC Koln a plasat bine balonul lângă bară cu capul, iar scorul avea să rămână neschimbat până la pauză, în pofida unei ocazii bune semnate de Alibec în minutul 44.

Cea de-a doua parte a început cu șuturile lui Wallace (48) și Teixeira (52), pentru ca apoi jocul să treneze. Alibec l-a mai înviorat în minutul 70, când a alunecat după ce-și făcuse o minge pe piciorul stâng rămânând singur cu Pecanha. A fost un semnal de alarmă care a vestit golul din minutul 74, când Bejan a venit complet nemarcat la un corner și a egalat printr-o imparabilă lovitură de cap.

Aproape imediat, suporterii au început să-i ceară demisia lui Ioan Ovidiu Sabău, lucru care nu s-a întrerupt decât după ce Grigore a marcat pentru trei puncte în minutul 87. Până la final nu s-a mai întâmplat nimic, iar tehnicianul Rapidului mai rezistă în funcție cel puțin o săptămână, până la meciul de sâmbătă, din deplasare, cu CS Severin.

LIVE TEXT

Min - 90+3: Fluier final, gazdele câștigă destul de greu

Min - 87, GOOOL RAPID, 2-1: Nicolae Grigore readuce Rapidul în avantaj după o ieșire aiurea pe un corner a lui Vâtcă

Min - 80: Iese Bozovic, intră Milisavljevic

Min - 79     : Wallace este avertizat

Min - 78: Ilijoski are o ocazie bună, dar trimite mult peste poartă din interiorul careului, iar suporterii îl apostrofează pe macedonean

Min - 74 GOOOL VIITORUL, 1-1: Bejan înscrie cu capul după un corner!

Min - 73: Iancu îi lasă locul lui Gavra

Min - 68: Toșca este schimbat cu Claudiu Herea

Min - 70: Ocazie mare pentru Viitorul! Alibec scapă singur pe dreapta, intră în careu, dar alunecă după ce își face mingea pe piciorul stâng!

Min - 59: Alibec șutează la poartă, dar mingea iese în corner

Min - 55: Alexandru Ioniță îi lasă locul lui Blaze Ilijoski

Min - 53     : Galben pentru Alexandru Coman

Min - 52: Teixeira se descurcă bine în careul oaspeților, dar trimite pe lângă poartă

Min - 48: Wallace trimite puternic din dreapta în plasa laterală

Min - 46: Jocul a fost reluat

Min - 45+1: Se termină prima repriză, Rapid conduce cu 1-0

Min - 44: Alibec își face o minge pe partea stângă, dar șutează în plasa laterală dintr-o poziție bună

Min - 35     : Bozovic vede cartonașul galben

Min - 28, GOOOL RAPID, 1-0: Dorin Goga îi centrează din stânga lui Ioniță, care nu mai greșește lovitura de cap și înscrie plasat!

Min - 27: Bozovic îl servește perfect pe Ioniță, care, aflșat în centrul careului, trimite cu capul direct în brațele lui Ioniță

Min - 22: Coman centrează excelent pentru N. Grigore, care trimite însă cu capul pe lângă poarta lui Vîtcă

Min - 15: Ioniță șutează slab de la marginea careului de 16 metri

Min - 7: Acțiune pe dreapta a lui Ioniță, care pătrunde în careu, dar șutul este blocat de un fundaș și mingea se duce într-un corner rămas fără niciun rezultat

Min - 3: Toșca se descurcă bine pe partea stângă, centrează, însă Pecanha reține

Min - 1: A început meciul

ECHIPELE DE START

Arbitru: Paul Unimatan (Zalău)
Asistenți: Cristian Nica (Ploiești) și Alexandru Cerei (Cluj-Napoca)

Etichete: gica hagi , rapid , liga i , viitorul constanta , rapid - viitorul , etapa a 10-a

Germania avertizează că Rusia produce mai multe arme decât are nevoie în Ucraina: „Ajung în depozite. Putin ar putea avea alte planuri”

Rusia produce deja mai multe arme și echipamente militare decât are nevoie pentru războiul său...

48
A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

Un fotbalist celebru și soția lui s-au lăsat filmați în duș. Imaginile au făcut înconjurul lumii
wanda5
A venit răspunsul CNA, după sesizarea în care s-a cerut interzicerea alăturării numelui ”București” denumirii CSA Steaua
csa-steaua-fcsb
”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”
gigi becali
Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”
Gigi Becali
adrian mutu

Foto Clasamentul play-off-ului SuperLigii, după etapa a 6-a: cum poate sărbători FCSB titlul în runda următoare
andrei-vlad
Foto Olimpiu Moruțan a rupt tăcerea chiar de ziua lui, după accidentarea horror care îl lasă acasă la EURO
ROU: Romania V Andorra: Group I - UEFA EURO 2024 European Qualifiers, Bucharest - 15 Oct 2023
”17.000.000€”. Marius Șumudică a vorbit despre lovitura reușită într-un an și jumătate
marius
Fotbalistul de la FCSB care e ”net peste Rrahmani”
”Au excelat!”. Gică Hagi a avut numai laude pentru foștii săi jucători. Cele trei nume pe care le-a rostit
Gheorghe Hagi la conferinta de presa de dupa meciul de fotbal dintre Universitatea Craiova si Farul Constanta, cont�¢nd
Plină de viață și cu zâmbetul ei inconfundabil, Meg Ryan a fermecat publicul din Barcelona. Actrița, spectaculoasă într-o rochie șic
Florinel Coman, ultimele detalii despre accidentare. Ce șanse sunt să joace cu Farul și ce urmează pentru vedeta FCSB
Motivul pentru care Florinel Coman poate refuza prima de 500.000 de euro oferită de Gigi Becali: „Vor fi riscuri mari”
Logodnica lui Jason Statham, imagini în costum de baie la câteva zile dupa ce a împlinit 37 de ani. „Ești magnifică!”
Mădălina Ghenea, trup de zeiță în costum de baie, pe balconul unui apartament din Italia. Fanii, impresionați: „Ești incredibilă!”
Imagini surprinzătoare. Hoții au smuls un bancomat cu ajutorul unui utilaj, sub privirile trecătorilor Video
Unde au fost inventați mititeii românești? Cine i-a botezat așa? Rețetă de mici de la 1872
Schimbare în Codul Rutier din România: Când este permisă depășirea pe drumurile publice de către șoferi
Sorana Cîrstea, meci dramatic la Madrid împotriva unei filipineze. Urmează confruntarea cu liderul WTA?
Rapid, mesaj de ziua lui Dan Șucu: ”O zi specială!”

Șase lucruri prin care trece o persoană aflată pe patul de moarte, cu puțin înainte să se stingă. O asistentă a explicat fenomenele stranii
Cum arată cu adevărat o furnică. Fotografia care a cucerit internetul: „E incredibil! Pare un monstru”