VIDEO Rednic, înaintea meciului cu liderul: "Steaua e o echipă bună, cea mai bună după Petrolul!"
26.09.2012, 12:24Petrolul n-a mai câștigat în fața Stelei de 13 ani, însă în 1999 a învins-o de 3 ori. Băieții lui Reghecampf vin pe Arena Ilie Oana, stadionul unde anul trecut au câștigat la masa verde. Lovit de un suporter, Galamaz a schimbat taberele sezonul acesta și va reprezenta Ploieștiul în Petrolul- Steaua, în direct la Digi Sport 1, duminică, de la 21:30.
![rednic steaua](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTIl/MkYxMiUyRjA1JTJGMTEzNjhfMTEzNjhf/cmVkbmljX3N0ZWF1YS5qcGcmdz0xMDYw/Jmg9NjM2Jmhhc2g9NjgxOWQzNDVjY2VjMTMxZjI0Y2M0M2U4YjNhODM2NTI=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Petrolul caută prima victorie cu Steaua după o pauza de 13 ani. Ploieștenii au dat 11 goluri în 3 meciuri pe teren propriu, iar în ultimul au învins la scor fostul lider, Pandurii. Roș-albaștrii vin pe Arena Lupilor de pe prima poziție, recucerită în urma succesului din ultima secundă a derby-ului cu Rapid.
Mircea Rednic: "Steaua e pe primul loc, a jucat bine în acest meci. E echipă bună, cea mai bună echipă după Petrolul."
Adrian Cristea: "Ne dorim foarte mult să câștigăm. Va fi un meci pe viață și pe moarte pentru ambele echipe. Sper să fie un spectacol frumos și noi să fim câștigători."
Mircea Bornescu: "O echipă foarte puternică. Va fi un spectacol, un meci frumos, un meci frumos, sper să ieșim noi câștigători."
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Eric Linkar (antrenor Damila Măciuca): "Jocul cu Steaua cred că e foarte important pentru ei. Dacă pierd, nu au nici o șansă la primele două- trei poziții."
Sezonul trecut, Petrolul- Steaua s-a terminat 0-3 la masa verde, după ce un fan ploieștean a intrat pe teren și l-a lovit pe George Galamaz. Acum, fundașul îmbracă tricoul ploieștenilor, iar toata lumea speră ca incidentele să nu se mai repete.
Mircea Rednic: "Sper să se joace doar în teren, să nu fie alte probleme cum au fost anul trecut. Noi suntem pregătiți din toate punctele de vedere."
Mircea Bornescu: "Sperăm ca de data asta să fie o atmosferă frumoasă și sunt sigur că suporterii, așa cum îi știm noi, vor creea o atmosferă incendiară și va fi totul bine la sfârșit."
Etichete: steaua , liga i , fotbal , rednic , petrolul
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...