Dilemele lui Reghecampf. Cum poate arăta Steaua în primăvară și cine sare din schemă

VIDEO Steaua așteaptă cu încredere duelurile cu Dinamo, care e victima favorită a lui Bawab

Veşti bune pentru Reghecampf. Când debutează la Steaua Ciprian Marica şi Tha'er Bawab

Bawab

17.01.2016, 12:10
  • Handbal, Liga Campionilor: Gyor - CSM Bucureşti (luni, 20:00, Digi Sport 1)

• Liga 1, etapa a 26-a: FCSB - Sepsi (duminică, 20:45, Digi Sport 1)

Thaer Bawab poate fi un om esențial pentru Steaua în dubla cu Dinamo din semifinalele Cupei României, dar și în cele două derby-uri din play-off-ul Ligii 1. Campioana așteaptă cu încredere aceste dueluri.

Iordanianul, ajuns de curând în curtea campioanei României, se simte excelent în meciurile cu Dinamo. Cele mai multe goluri în Liga 1 le-a marcat în duelurile cu roș-albii (5), de 4 ori punctând cu Rapid și Universitatea Cluj.

VIDEO CSU Craiova - Dinamo 3-0. De altfel, Bawab a marcat și în acest sezon împotriva dinamoviștilor, în victoria clară a oltenilor cu roș-albii, scor 3-0, din luna octombrie a anului trecut. Noul jucător al Stelei a reușit o dublă în poarta lui Cerniauskas: a deschis scorul în minutul 13, pentru ca apoi să ducă scorul la 2-0 în repriza secundă, în minutul 63.

VIDEO PRIMUL GOL AL LUI BAWAB

VIDEO AL DOILEA GOL ÎNSCRIS DE BAWAB

Celelalte 3 goluri ale lui Bawab cu Dinamo au fost reușite de acesta pe vremea când juca pentru Gaz Metan Mediaș. De fiecare dată, iordanianul a punctat în disputele de la Mediaș, iar Gaz Metan nu a pierdut niciodată, cu Bawab printre marcatori: au fost două remize (1-1 și 2-2) și o victorie a medieșenilor, 2-1, în 2011.

Thaer Bawab nu a apucat să joace împotriva lui Dinamo doar la Gloria Bistrița, pentru care a jucat însă doar 7 meciuri în Liga 1, înainte să fie luat de Gaz Metan.

Meteorologii anunță cod portocaliu de frig în următoarele zile în aproape toată țara. Harta...

Oficial: Venirea lui Bokila a însemnat despărţirea de Dinamo pentru Bawab! Jucătorul şi-a găsit deja echipă în Liga 1

bawab

Al doilea cel mai mare stadion din țară riscă să se prăbușească. „Nu putem discuta de investiții”

Exclusiv Bawab s-a înţeles cu Dinamo. Detaliile contractului. Gazul i-a găsit înlocuitor

bawab-1

Şansa lui Bawab! Iordanianul are o ultimă ocazie să îl convingă pe Becali că merită să rămână la Steaua