FOTBAL:FARUL CONSTANTA-CFR CLUJ, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (19.04.2024)
Video Hagi, în extaz: ”Trebuia să marcăm 10 goluri, scuzați-ne! CFR să meargă acasă și să se gândească”
Video Bernd Storck, încântat după meciul Sepsi - FCSB. ”Am reușit asta după 3 ani”. Ce decizie a luat în privința lui Rondon
Gigi Becali
Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”
Viitorul Viitorul
2 - 0
Voluntari Voluntari
Lu 06.08.2018 19:00

Viitorul - FC Voluntari 2-0. Primul succes al echipei lui Hagi în noul sezon din Liga 1

06.08.2018, 20:10

• SuperLiga: Hermannstadt - Petrolul, joi, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Universitatea Craiova - CFR, joi, 21:45, DGS 1

Viitorul a reuşit prima victorie din acest sezon în Liga 1, 2-0 în faţa lui FC Voluntari. Ilfovenii au dat primele emoţii la poarta lui Buzbuchi, la şutul lui Bucurică.

Până la pauză, şi De Nooijer şi-a încercat norocul la cealaltă poartă, dar Drăghia s-a opus. Fără Hagi pe bancă, după eliminarea de la Chiajna, constănţenii au fost aproape să primească un gol şi în repriza secundă, la şutul lui Laidouni.

Viitorul s-a impus pe final. Hagi a obţinut un penalty, după ce a şutat în mâna lui Zgrabljic, dar nu a executat tot el, după ratarea din prima etapă, cu Dunărea Călăraşi. Vînă a fost cel care a transformat cu emoţii, în minutul 69. S-a terminat 2-0 pentru Viitorul, după ce golgheterul constănţenilor din Europa League, Drăguş, a înscris şi el în minutul 79.

• 90+3 fr2

Final de meci. Viitorul a învins-o pe FC Voluntari, 2-0, primul succes al echipei lui Gică Hagi în noul sezon din Liga 1.

• 90 cg cg

Mihai Căpăţînă a primit şi el cartonaşul galben.

• 90 fm

Repriza secundă va fi prelungită cu trei minute.

• 89 s s

Schimbare la Viitorul. Artean i-a lăsat locul lui Hodorogea.

• 83 s s

Schimbare la FC Voluntari. Alexandru Tudorie a intrat în locul lui Adrian Bălan.

• 79 g g

Goooool Viitorul! Denis Drăguş a dublat avantajul constănţenilor cu un şut de la marginea careului mare la care Drăghia n-a mai avut replică. Atacantul de 19 ani a ajuns la cinci goluri în şapte meciuri în acest sezon, în toate competiţiile.

• 73 cg cg

Andrei Artean a primit şi el cartonaşul galben.

• 69 g g

Goooool Viitorul! Ionuţ Vînă a deschis scorul cu mari emoţii din penalty. Şutul său a fost atins de Drăghia înainte de a intra în poartă.

• 68 cg cg

Ivan Zgrablic a primit şi cartonaşul galben pentru henţ.

• 68 p p

Penalty pentru Viitorul! Gazdele au obţinut lovitura de la 11 metri după un henţ comis în propriul careu de Zgrablic.

• 61 s s

Schimbare la FC Voluntari. Malfleury i-a luat locul lui Ricardinho.

• 58 oc oc

Ocazie Viitorul! Reluarea cu capul a lui Bogdan Ţîru a fost reţinută de Virgil Drăghia.

• 56 s s

Schimbare la Viitorul. Alexandru Măţan a fost înlocuit de Denis Drăguş.

• 56 s s

Schimbare la Viitorul. Andrei Ciobanu i-a luat locul lui Mihai Voduţ.

• 52 oc oc

Ocazie FC Voluntari! Şutul lui Laidouni din careu a fost respins de Alexandru Buzbuchi.

A început repriza a doua a partidei dintre Viitorul şi FC Voluntari.

Pauză la Ovidiu. Viitorul şi FC Voluntari se află la egalitate după 45 de minute, 0-0.

• 39 cg cg

Laidouni a primit al treilea cartonaş galben al meciului.

• 37 oc oc

Ocazie Viitorul! Acţiune individuală superbă a lui Măţan, al cărui şut a fost reţinut însă destul de uşor de Drăghia.

• 34 oc oc

Ocazie Viitorul! Şutul bun al lui De Nooijer, de la 22 de metri, a fost respins excelent în corner de Drăghia.

• 27 fm

Şutul lui Vlad Achim a trecut destul de departe de poarta oaspeţilor.

• 14 oc oc

Bară FC Voluntari! Şutul lui Bogdan Bucurică a nimerit bara, spre disperarea lui Adrian Bălan, care i-a reproşat coechipierului său că nu i-a pasat.

• 12 cg cg

Bogdan Ţîru a primit şi el cartonaşul galben.

• 11 oc oc

Ocazie Viitorul! Şutul lui Alexandru Măţan, din marginea careului, a fost respins în lateral de portarul ilfovenilor, Virgil Drăghia.