Ovidiu Popescu, Octavian Popescu, Darius Olaru,Florinel Coman și Risto Radunovic / Foto: Sport Pictures
Revenire la FCSB! Anunțul făcut de Elias Charalambous
Surpriză la FCSB! Elias Charalambous a anunțat o nouă absență pentru meciul cu Sepsi: ”Va fi OUT”
vlad-chiriches
”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar
Fotbal European
Viitorul Viitorul
1 - 4
FCSB FCSB
Du 26.08.2018 22:00

Viitorul - FCSB 1-4. Echipa lui Dică a făcut spectacol și este noul lider al Ligii 1

26.08.2018, 23:22

• SuperLiga: Farul - Rapid, miercuri, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Sepsi - FCSB, miercuri, 21:45, DGS 1

Video Viitorul - FCSB 1-4. Formaţia FCSB a învins, duminică seară, în deplasare, cu scorul de 4-1, echipa FC Viitorul, într-un meci din etapa a şasea a Ligii I, în care gazdele au jucat în inferioritate numerică aproape de la început. Portarii titulari ai celor două echipe au fost înlocuiţi pe parcursul partidei din cauza unor probleme medicale.

Golurile au fost marcate de Ionuţ Vână ’71 pentru Viitorul şi Florinel Coman ’45, Dennis Man ’52, Daniel Benzar ’82 şi Raul Rusescu ’89 pentru FCSB.

Fără Gnohere şi Teixeira, FCSB a ratat prima ocazie după o fază creată de Rusescu şi finalizată de Coman. Misiunea roş-albaştrilor a devenit mai uşoară în minutul 5, când Virgil Ghiţă a văzut roşu direct. Poreclit "Mbappe", Coman a nimerit bara din corner. Vicecampioana a intrat cu avantaj minim la pauză după golul marcat de Coman. Atacantul repatriat de FCSB a contribuit şi la al doilea gol al roş-albaştrilor, marcat de Denis Man.

Jucătorii lui Hagi s-au trezit cu 20 de minute înainte de final. Vână a marcat, servit perfect de Ianis Hagi, care putea să egaleze, dar Andrei Vlad a intervenit excelent. Ocaziile s-au răzbunat, iar Daniel Benzar a făcut 3 la 1. Raul Rusescu a marcat primul gol de la revenire şi a stabilit scorul final.

În urma acestui rezultat, FCSB este noul lider din Liga 1. Echipa lui Dică a acumulat 13 puncte, cu unul mai mult decât CFR Cluj.

FCSB FCSB
  • 90+2 final

FINAL DE MECI. FCSB câștigă și este noul lider din Liga 1.

• 89 g g

GOOOOL FCSB. Raul Rusescu înscrie primul gol de la revenirea la FCSB.

• 87 oc oc

Ocazie FCSB. Daniel Benzar a fost aproape să marcheze al doilea gol din acest meci, însă a ratat incredibil după ce a primit o pasă perfectă de la Nedelcu.

• 82 g g

GOOOOL FCSB. Daniel Benzar reușește să înscrie la 10 minute după ce a fost introdus în teren.

• 78 cg cg

Qaka primește galben pentru proteste.

• 78 cg cg

Morais este avertizat după un fault asupra lui Ianis Hagi.

• 75 oc oc

Acțiune periculoasă a FCSB. Moruțan combină frumos cu Daniel Benzar, ultimul trage, însă mingea îl lovește pe Dennis Man, care se afla în poziție de offside.

• 73 oc oc

Ocazie Viitorul. Ianis Hagi trage de la distanță, Vlad respinge în corner. Houri a trecut și el pe lângă gol.

• 72 s s
  • 71 g g

GOOOL VIITORUL. Ionuț Vână înscrie după o pasă superbă a lui Ianis Hagi.

• 69 cg cg

Ovidiu Popescu este avertizat după un fault asupra lui Houri.

• 64 s s

A ieșit Drăguș, a intrat Houri.

• 64 s s

În cele din urmă, Bălgrădean este schimbat de Vlad.

• 60 fm

Meciul este întrerupt. Bălgrădean a primit îngrijiri medicale. În cele din urmă, portarul FCSB continuă.

• 56 oc oc

Dennis Man este aproape de a realiza dubla, însă șutul său este deviat în corner de Țîru.

• 52 g g

GOOOOL FCSB. Denis Man înscrie al doilea gol după o fază superbă, la care au mai participat Rusescu și Tănase.

• 47 oc oc

Ocazie FCSB. Nedelcu reia cu capul, Buzbuchi respinge în lateral.

• 46 s s

Autorul golului, Florinel Coman, a fost schimbat la pauză de Dică cu Moruțan.

A început a doua repriză.

• 45+4 fr1

Pauză. FCSB este lider în Liga 1, la acest scor.

• 45+3 cg cg

Nedelcu este avertizat.

• 45 g g

GOOOL FCSB. Raul Rusescu l-a ridiculizat pe Țîru, a lobat mingea peste Buzbuchi, balonul a lovit bara transversală, care a ricoșat la Coman. "Mbappe" a îndeplinit o simplă formalitate, trimițând mingea în plasă.

• 43 oc oc

Avanlanșă de ocazii la poarta Viitorului. Șutul lui Coman este deviat în corner. Imediat, Filip trage pe lângă poartă.

• 42 oc oc

Ocazie Viitorul. Băluță îi ia fața lui Bălgrădean, însă mingea trece peste poartă.

• 33 s s

Hagi a fost nevoit să facă a doua schimbare. Cojocaru nu a mai putut continua partida, în locul său a intrat Buzbuchi.

• 30 fm

Coman a executat un corner de pe partea stângă, Filip a reluat cu capul, iar Cojocaru a prins balonul. În momentul când a aterizat pe gazon, portarul a călcat strâmb și a început să urle de durere.

• 18 oc oc

Cea mai mare ocazie a meciului. Florinel Coman lovește stâlpul porții lui Cojocaru, direct de corner.

• 16 fm

Ianis Hagi trage de la distanță, Bălgrădean nu are nicio emoție.

• 14 cg cg

Mățan a primit cartonașul galben în timp ce se îndrepta spre banca de rezerve.

• 14 s s

Hagi a făcut prima schimbare. A ieșit Mățan, a intrat Boboc.

• 8 fm

Replică a Viitorului. Lovitura de cap al lui Țîru trece pe lângă poarta lui Bălgrădean.

• 5 cg cg

Filip este avertizat.

• 5 cr cr

Virgil Ghiță este eliminat, după ce l-a faultat pe Florinel Coman în postură de ultim apărător.

• 4 oc oc

Ocazie imensă pentru FCSB. Rusescu îl lobează pe Cojocaru, însă Țîru respinge de pe linia porții, din fața lui Florinel Coman.

• 1 oc oc

FCSB a început tare meciul. Rusescu îi pasează, superb, cu călcâiul, lui Florinel Coman, însă șutul lui "Mbappe" este blocat de Țîru. Cornerul a rămas fără niciun rezultat.

A început partida. În cazul unei victorii, FCSB devine noul lider din Liga 1.