Avantaj pentru FCSB, după Farul - CFR 5-1: ”roș-albaștrii”, tot mai aproape de adjudecarea titlului
Universitatea Cluj V. CFR Cluj, Romanian Superliga 1, Cluj-Napoca - 21 Aug 2023
Camora își ”mitraliază” colegii după umilința CFR-ului în fața Farului: ”Nu merităm niciunul să purtăm acest tricou!”
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2023)
Video Cristi Manea și-a anunțat plecarea de la CFR Cluj, după 1-5 cu Farul Constanța
Viitorul Viitorul
0 - 0
Universitatea Craiova Universitatea Craiova
Vi 16.03.2018 20:45

Viitorul - CS U Craiova 0-0. Remiză decisă de Zlatinski, care a ratat un penalty. Vână, eliminat!

16.03.2018, 23:11

• SuperLiga: FCU Craiova - Dinamo, sâmbătă, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - Rapid, sâmbătă, 20:30, DGS 1

Pe un gazon impecabil şi cu tribunele pline, CS U Craiova a obţinut doar o remiză fără gol la Ovidiu, în fieful campioanei Viitorul. Oltenii au ratat astfel ocazia de a urca pe locul al doilea în play-off, peste FCSB, cel puțin până la meciul de duminică din Gruia.

Sub privirile lui Gică Popescu, foştii campioni au şutat numai pe lângă poartă în prima repriză, iar în minutul 38 au cerut al doilea galben la Mitriţă pentru simulare. Acelaşi jucător a obţinut penalty pentru Craiova în minutul 57, in duelul cu Ţîru. Bulgarul Zlatinski a irosit, însă, ocazia ivită şi a tras în bară.

Nervos, Hagi i-a trimis un bileţel cu indicaţii căpitanului Ţîru, însă Viitorul tot n-a reuşit să dea gol, iar din minutul 81 a rămas și în zece oameni. Vînă a fost eliminat pentru cumul de cartonaşe după un fault dur la Răzvan Popa.

Viitorul rămâne fără victorie după două meciuri disputate în play-off. CSU Craiova a câştigat ambele partide din sezonul regulat, cu 2-0 la Ovidiu şi cu 3-1 în Bănie. Elevii lui Devis Mangia au ajuns la nouă etape consecutive fără înfrângere (5 victorii și 4 egaluri), plus că au primit un singur gol în ultimele cinci etape (trei victorii, două egaluri). CS U Craiova are o singură victorie în ultimele şase deplasări (patru egaluri, un eşec).

• 90+4 fr2

FINAL! FC Viitorul - CS U Craiova 0-0.

• 90+3 cg cg

CARTONAȘ GALBEN MARTIC! Mijlocașul a fost sancționat pentru un fault comis asupra lui Ianis Hagi.

• 82 cgr cgr

VIITORUL A RĂMAS ÎN 10! VÂNĂ A FOST ELIMINAT! Fotbalistul celor de la Viitorul a primit al doilea galben pentru un fault asupra lui Popa, după ce l-a călcat direct cu piciorul pe gleznă. Putea primi direct roșu

• 75 oc oc

Ianis Hagi a executat lovitura liberă, după faultul lui Mitriță, dar Mitrovic a reținut

• 74 fm fm

Jucătorii celor de la Viitorul au cerut al doilea galben la Mitriță, dar Fesnic a considerat că nu e cazul de eliminare

• 59 rp rp

CS U CRAIOVA A RATAT UN PENALTY! Zlatinski a reușit să-l păcălească pe Cojocaru, dar mingea s-a izbit de bara din dreapta porții și a rămas în teren.

• 58 cg cg

CARTONAȘ GALBEN MLADEN! Fotbalistul a fost sancționat pentru un fault în faza care a precedat penalty-ul

• 58 p p

PENALTY CRAIOVA! Țâru l-a faultat clar pe Mitriță în careul de șase metri și centralul Feșnic a indicat punctul de la 11 metri

• 56 cg cg

CARTONAȘ GALBEN VÂNĂ! Fotbalistul a fost sancționat pentru fault asupra lui Zlatinski

• 38 fm fm

Mitriță a luat o fază pe cont propriu a intrat în careu, flancat de Cicâldău, după care a căzut, fără a cere însă ceva. Gazdele au cerut al doilea galben și, evident, eliminarea olteanului.

• 35 cg cg

CARTONAȘ GALBEN MITRIȚĂ! Fotbalistul celor de la CS U Craiova a fost sancționat pentru un fault asupra lui Ianis Hagi. Un prim moment tensionat la Ovidiu.

• 33 oc oc

Prima ocazie de gol a celor de la Viitorul. Ianis Hagi a reluat cu capul, de la aproximativ 12-13 metri, pe zonă centrală, dar Mitrovic a reținut fără probleme.

• 21 fm fm

Ianis Hagi a încercat să-l surprindă pe Cojocaru, cu un șut de la distanță, dar mingea s-a dus departe de poarta oltenilor, după o lovitură liberă indirectă, de la aproximativ 40 de metri, zonă centrală

• 15 cg cg

CARTONAȘ GALBEN BULRLACU! Atacantul celor de la CS U Craiova a fost sancționat pentru un gest nesportiv, l-a călcat pe picior pe Cojocaru, după ce acesta a prins mingea.

• 12 oc oc

Chițu a primit o pasă bună, pe dreapta, de aproximativ 25 de metri, mijlocașul ofensiv a intrat în careu, flancat de Briceag, dar nu a reușit mare lucru. A încercat o pasă cu exteriorul în fața porții, dar Cojocaru, atent, a ieșit și a reținut.

• 7 info

Stadionul din Ovidiu este aproape plin la acest meci cu oltenii iar suprafața de joc arată impecabil

• 1 sr1 sr1

A început partida! Lovitura de start le-a aparținut celor de la Craiova.

• 0

În cea mai recentă întâlnire dintre cele două formații, returul din sezonul regulat, CS U Craiova s-a impus, în Bănie, în fața celor de la Viitorul, scor 3-1, după ce elevii lui Hagi au condus la pauză.