Exclusiv Un patron din SuperLigă care a lucrat cu Bergodi nu s-a abținut, după ce italianul a răbufnit la conferința de presă
profimedia-0864347547
Exclusiv Ladislau Boloni a rupt tăcerea, după ce Laszlo Dioszegi i-a făcut oferta să meargă la Sepsi
farul-cfr
Live Video&Text Farul - CFR Cluj 0-0, ACUM, Digi Sport 1. Cristi Ganea a trimis mingea în bară!
Etapa 5 Superliga: Farul Constanta-CFR Cluj
Play-off
Viitorul Viitorul
4 - 1
Sepsi Sepsi
Lu 25.11.2019 20:30

Viitorul - Sepsi 4-1. Spectacol la Ovidiu, cu două eliminări și un penalty controversat. Debut cu ghinion pentru Leo Grozavu

25.11.2019, 22:05

• SuperLiga: FCU Craiova - Dinamo, sâmbătă, 17:30, DGS 1

Meciul Viitorul - Sepsi, din etapa a 17-a, a început în forță, cu gol după numai 4 minute, când Ghiță a deschis scorul pentru constănțeni. La cealaltă poartă, Căbuz a reținut sub transversală o minge, iar apoi Safranko a lovit greșit mingea, cu umărul, singur cu toată poarta în față. Tot Sepsi a atacat, iar șutul lui Gal a fost blocat de Artean. Căbuz s-a făcut apoi de râs. Portarul Viitorului a ieșit să prindă o minge, dar a scăpat-o în poartă.

Viitorul - Sepsi 4-1. Constănțenii au urcat pe locul al doilea

La debutul lui Leo Grozavu pe banca lui Sepsi, echipa sa a avut doi jucători eliminați, Tincu în minutul 33 și Bouhenna în minutul 36. Ciobanu nu a nimerit poarta, iar la pauză scorul a fost egal. În partea secundă, Munteanu a făcut 2-1, iar Rivaldinho a marcat și el la revenirea în echipă. Portarul lui Sepsi a închis apoi poarta în fața aceluiași Rivaldinho, iar pe final, constănțenii au primit un penalty acordat controversat, iar Matei a stabilit scorul final, 4-1, și a trecut peste Craiova, pe locul al doilea, la două puncte în spatele liderului CFR Cluj.

Viitorul și Sepsi Sfântu Gheorghe se întâlnesc la Ovidiu în ultimul meci din etapa a 17-a din Liga 1. Meciul va fi transmis în direct pe Digi Sport 1, de la 20:30.

Echipa lui Gică Hagi, care și-a lansat recent cartea „Campionii creează campioni”, este momentan pe poziția a patra, la cinci puncte de liderul CFR Cluj. Cu o eventuală victorie, Viitorul ar trece pe locul doi, depășindu-le pe Craiova și pe Astra.

De partea cealaltă, Sepsi se află pe 11, cu 16 puncte și doar două victorii adunate în 16 etape. Covăsnenii lui Leo Grozavu vin după o înfrângere acasă în fața lui Gaz Metan Mediaș, 0-1.

Viitorul - Sepsi, a opta întâlnire între cele două echipe

Cele două grupări s-au întâlnit pentru prima dată în 2017, când covăsnenii s-au impus pe teren propriu cu 1-0, printr-un gol marcat în prelungiri de Hadnagy.

În cele șapte partide disputate până acum între cele două există echilibru. Băieții lui Hagi au învins de două ori, Sepsi s-a impus de tot atâtea ori, în timp ce trei jocuri s-au încheiat nedecis.

Sepsi Sepsi
  • 90+2 fr1

Final de meci. Viitorul - Sepsi se termină 4-1.

• 89 cg cg

Ștefan primește cartonaș galben.

• 86 gp gp

GOOOOOL Viitorul! Matei transformă lovitura de pedeapsă.

• 85 p p

Penalty pentru Viitorul. Matei încearcă să treacă mingea peste Adebanjo, iar arbitrul arată henț la nigerian.

• 83 s s

Konongo intră în locul lui Safranko.

• 81 oc oc

Ocazie mare Viitorul. Steliano Filip centrează în careu, Rivaldinho reia din câțiva metri, dar portarul lui Sepsi parează extraordinar.

• 78 g g

GOOOOOL Viitorul! Ciobanu pasează în careu, iar Rivaldinho trimite mingea simplu în poartă.

• 75 cg cg

Mladen primește cartonaș galben.

• 68 s s

Steliano Filip intră în locul lui De Nooijer.

• 63 s s

Deaconu intră în locul lui Gal.

• 52 g g

GOOOOOL Viitorul! Ciobanu trimite o centrare pe jos, în fața porții, iar Louis Munteanu marchează.

• 36 cgr cgr

Bouhenna primește al doilea cartonaș galben și e eliminat după un fault asupra lui Iacob.

• 35 oc oc

Ocazie Viitorul. Houri centrează de pe stânga, iar Ciobanu trimite cu capul la o palmă de bară.

• 33 cg cg

Bouhenna primește cartonaș galben.

• 33 cgr cgr

Tincu primește al doilea cartonaș galben și automat pe cel roșu.

• 32 oc oc

Ocazie Viitorul. Ciobanu șutează din marginea careului, dar mingea ocolește poarta.

• 29 cg cg

Velev primește cartonaș galben.

• 27 ag ag

GOOOOOL Sepsi! După un corner, Căbuz iese să prindă mingea, în duel cu Safranko, care îl presează, dar portarul Viitorului scapă balonul în poartă.

• 23 cg cg

Tincu primește cartonaș galben.

• 20 oc oc

Ocazie Sepsi. Carnat centrează în careu de pe stânga, pentru Peter Gal, dar șutul acestuia e blocat de Artean.

• 18 s s

Munteanu intră în locul lui Zoua.

• 17 oc oc

Ocazie Sepsi. Safranko e găsit liber în careu cu o centrare de pe dreapta, dar acesta ratează lovitura de cap și lovește mingea cu umărul, singur cu portarul.

• 14 oc oc

Ocazie Sepsi. Vașvari execută un corner, mingea e deviată, dar Căbuz reține de sub transversală, pe linia porții.

• 10 cg cg

Gal primește cartonaș galben.

• 6 cg cg

Safranko primește cartonaș galben.

• 4 g g

GOOOOOOL Viitorul! După un corner, Ghiță marchează primul său gol din acest sezon.

Începe meciul. Oaspeții au lovitura de start.