FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-RAPID 3-4,DIVIZIA A (26.10.2003)
Antrenorul care nu ar exclude o revenire la Rapid: ”Un telefon de la domnul Șucu e mereu binevenit”
Voluntari Voluntari
1 - 2
Dinamo Bucureşti Dinamo Bucureşti
Sb 27.04.2019 20:00

FC Voluntari - Dinamo 1-2. A cincea victorie consecutivă a "câinilor" în play-out-ul Ligii 1

27.04.2019, 20:50

• SuperLiga: Hermannstadt - Petrolul, joi, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Universitatea Craiova - CFR, joi, 21:45, DGS 1

Ricardo Grigore şi Mattia Montini i-au adus a cincea victorie consecutivă lui Dinamo în play-out-ul Ligii 1. Primul a marcat în minutul 80, la câteva secunde după ce a intrat pe teren.

Montini a dat gol în minutul 90 și a fost la un pas de o accidentare gravă, după ce piciorul i-a rămas blocat într-un panou publicitar.

Alexandru Tudorie a marcat unicul gol al gazdelor în ultimele secunde de joc. FC Voluntari a mai cerut însă un penalty în repriza secundă, după intervenția lui Mandanda asupra lui Russo.

Dinamo și-a consolidat locul 8 în Liga 1, la un punct în spatele lui Gaz Metan, în timp ce FC Voluntari e pe locul 10, la trei puncte peste poziția de baraj.

• 90+4 fr2

Final de meci la Voluntari. Dinamo a învins cu 2-1 echipa antrenată de Cristiano Bergodi, FC Voluntari.

• 90+3 g g

GOOOOL FC Voluntari! Alexandru Tudorie a reluat perfect, sub bară, la ultima fază a partidei.

• 89 g g

GOOOOL Dinamo! Mattia Montini a rezolvat soarta partidei după ce a reluat din careul mic centrarea lui Sorescu.

• 87 s s

Schimbare la FC Voluntari. Gabriel Deac l-a înlocuit pe Gadze.

• 85 cg cg

Gadze a primit și el cartonaș galben după aceeași fază.

• 85 cg cg

Naser Aliji a primit cartonașul galben după ce i-a reproșat lui Richard Gadze că a solicitat penalty pentru henț după o fază în care mingea l-a lovit în față pe dinamovist.

• 80 g g

GOOOOL Dinamo! Ricardo Grigore a înscris primul său gol din acest sezon după ce a reluat perfect cu capul, din careul mic, centrarea excelentă a lui Dan Nistor.

• 79 cg cg

Dan Nistor a primit cartonașul galben pentru gestul urât la adresa unui copil de mingi.

• 79 s s

Schimbare la Dinamo. Ricardo Grigore l-a înlocuit pe Denis Ciobotariu.

• 76 oc oc

Ocazie Dinamo! Sorescu a trecut ușor de Ricardinho și Popadiuc, însă nu l-a putut învinge și pe Mitrev, care a respins în corner.

• 72 cg cg

Aissa Laidouni a primit și el cartonașul galben.

• 69 s s

Schimbare la FC Voluntari. Tudorie a intrat în locul lui Bălan.

• 69 s s

Schimbare la Dinamo. Zenke i-a luat locul lui Ionuț Șerban.

• 68 oc oc

Ocazie FC Voluntari! Doru Popadiuc a tras pe direcția lui Parfait Mandanda din poziție ideală.

• 64 s s

Schimbare la FC Voluntari. Popadiuc a intrat în locul lui Căpățînă.

• 62 s s

Schimbare la Dinamo. Deian Sorescu i-a luat locul lui Reda Jaadi.

• 60 oc oc

Ocazie Dinamo! Șutul lui Dan Nistor a fost respins excelent în corner de Mitrov.

• 57 fm

FC Voluntari a solicitat penalty după intervenția lui Mandanda din careul mic asupra lui Russo. Arbitrul a considerat însă că a fost fault în atac și a acordat lovitură liberă pentru Dinamo.

A început repriza a doua a partidei dintre FC Voluntari și Dinamo.

Pauză la Voluntari. FC Voluntari și Dinamo se află la egalitate după primele 45 de minute, scor 0-0.

• 45 fm fm

Fază controversată și în careul lui FC Voluntari. Reda Jaadi a cerut penalty după un duel cu Răuță.

• 33 fm fm

Șutul lui Ionuț Șerban a trecut mult peste poarta gazdelor.

• 16 fm fm

Fază controversată în careul lui Dinamo, unde Bălan a solicitat penalty după un duel cu Klimavicius.

• 14 cg cg

Ionuț Șerban a încasat al doilea cartonaș galben al partidei de la Voluntari.

• 11 oc oc

Ocazie Dinamo! Dan Nistor a expediat primul șut pe poarta gazdelor, respins de Mitrev.

• 1 cg cg

Mattia Montini a primit primul cartonaș galben al partidei încă din primul minut de joc.

A început partida dintre FC Voluntari și Dinamo.