Așteptat la Dinamo sau FC Voluntari, Vali Lazăr a ales o altă echipă din România! Anunțul oficial
articol scris de Digi Sport09.07.2021, 19:06
Valentin Lazăr (31 de ani), fostul mijlocaș de bandă al lui Dinamo, a fost prezentat oficial la divizionare secundă Concordia Chiajna.
![FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-STEAUA BUCURESTI, CUPA LIGII ADEPLAST (22.12.2016)](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMjAl/MkYwMSUyRjE3JTJGMTE1MTY5NF8xMTUx/Njk0X1JQUzAyMTEtMS5qcGcmdz0xMDYw/Jmg9NjM2Jmhhc2g9MzRiNjVkMWFiM2JiNDI5MDQwZGRiMGFjMmYwYzE4MjM=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Vali Lazăr, la Concordia Chiajna
Fotbalistul născut la Ploiești, care s-a despărțit recent de formația Al-Shahania, din Qatar, a semnat un contract pe un sezon cu Concordia Chiajna, având opțiunea de a prelungi pe încă un an.
"Ultima dată la Al-Shahania (Qatar), echipă pentru care a bifat 29 de meciuri și 8 goluri, mijlocașul născut la Ploiești a devenit unul dintre cei mai experimentați jucători din lotul antrenat de Claudiu Niculescu.
Acesta a mai îmbrăcat tricoul echipei noastre și în sezonul 2015-2016.
Alte echipe pe la care Vali Lazăr a mai trecut în carieră sunt Dinamo București, Sportul Studențesc, Al-Kharaitiyat (Qatar) Umraniyespor (Turcia), Petrolul Ploiești și CS Chimia Brazi.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Clubul nostru îi dorește mult succes și cât mai multe reușite în echipamentul alb-verde!", a anunțat Concordia Chiajna.
Concordia Chiajna, antrenată de Claudiu Niculescu, a terminat pe locul 4 din play-out-ul Ligii 2, grupa B, în sezonul trecut.
Valentin Lazăr spunea că n-ar refuza Dinamo și FC Voluntari
În urmă cu o săptămână, Valentin Lazăr spunea, la emisiunea Digi Sport Matinal, că nu ar spune nu unei reveniri la Dinamo, în ciuda situației dificile de la clubul bucureștean. În plus, Lazăr spunea că a avut o discuție și cu conducătorii lui FC Voluntari.
"Acum, la Dinamo e ok pentru că e insolvenţă. Dacă se respectă insolvenţa exact cum a făcut-o domnul Negoiţă, cred că oricine din Liga 1 care şi-ar dori să joace la Dinamo este un club ok", a declarat Vali Lazăr la emisiunea Digi Sport Matinal.
"Am avut o discuţie cu Bogdan Bălănescu, mai mult despre vărul meu (n.r. care joacă la Voluntari), despre cum se mişcă. Şi a rămas că dacă nu-şi găsesc ce jucători le trebuie şi dacă şi eu voi fi ok peste 7-8-10 zile, când mă voi hotărî ce fac şi dacă oferta este convenabilă şi pentru mine şi pentru ei, există posibilitatea asta (n.r. să meargă la Voluntari).
Bogdan ştie ce-mi doresc eu pentru viitor. Pentru că oferte am, din Arabia Saudită, liga a 2-a, şi din Emirate, dar sunt sume foarte mici. Dacă plec de acasă plec să pun nişte bani deoparte", a mai spus Lazăr.
Etichete: dinamo , liga 2 , concordia chiajna , valentin lazar , fc voluntari
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...
![drg](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDcl/MkYyNSUyRjIwMzMwMzBfMjAzMzAzMF9k/cmcucG5nJnc9MzgwJmg9MjI4Jmhhc2g9/ZWY3MmZmYWEzN2RkM2NmZjY1MGMxMzM2NmI0MDYxYTU=.thumb.jpg)
![regheprodanca](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMDkl/MkYyOCUyRjE1OTE2NjFfMTU5MTY2MV9y/ZWdoZXByb2RhbmNhLnBuZyZ3PTM4MCZo/PTIyOCZoYXNoPTAxNDI5YzMwNzFkMWRiMjRkODE2MmVjNDFjZmZiYTQ2.thumb.jpg)