Video CS Mioveni - CSA Steaua 2-0. Argeșenii s-au calificat în play-off, ”Militarii” rămân în play-out
articol scris de Digi Sport11.03.2024, 19:15
CS Mioveni s-a impus în fața celor de la CSA Steaua, scor 2-0, în cadrul ultimului meci din etapa cu numărul 18, din Liga 2.
![FOTBAL:CS MIOVENI-CSA STEAUA BUCURESTI, LIGA 2 CASA PARIURILOR (11.03.2024)](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDMl/MkYxMSUyRjE5Mjc1OTFfMTkyNzU5MV9D/Uy1NSU9WRU5JLUNTQS1TVEVBVUEtQlVD/VVJFU1RJLUxJR0EtMi1DQVNBLVBBUklV/UklMT1ItMTFfMDNfMjAyNC5qcGcmdz0x/MDYwJmg9NjM2Jmhhc2g9Mzg5YjI1ZTRjNGNmYmQyNWMzOWMxZDMwYjNiMzhkN2Q=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
CS Mioveni - CSA Steaua 2-0. Gazdele au obținut calificarea în play-off, oaspeții au ratat-o
Ultimul meci din etapa cu numărul 18 din Liga 2 a fost unul cu o miză foarte mare, întrucât ”Militarii” puteau spera la play-off în cazul unei victorii.
Oaspeții au avut ocazii mai mari de a marca, dar gazdele au profitat de puținele șanse pe care le-au avut. Panait și Cărăuș au fost cei care au semnat golurile partidei, în minutele 60 și 76.
Panait, intrat pe teren la pauză, a șutat foarte frumos din afara careului și l-a învins pe Frânculescu. Al doilea gol a fost marcat în urma unui contraatac. Portarul Stelei reușise să respingă în primă fază șutul expediat de gazde, dar Cărăuș a urmărit foarte bine mingea și a împins-o în poartă din fața porții.
În urma acestui rezultat, CS Mioveni a obținut calificarea în play-off, după ce a adunat 32 de puncte în 18 partide. Chindia Târgoviște, echipa de pe locul 7, are 28 de puncte, cu o singură etapă rămasă de jucat din sezonul regulat. De partea cealaltă, CSA Steaua este pe 10, cu 25 de puncte, și a rămas în play-out.
VIDEO cu rezumatul meciului CS Mioveni - CSA Steaua 2-0
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Echipele calificate în play-off
Odată cu asigurarea prezenței în play-off, CS Mioveni are chiar șanse mari să obțină promovarea directă, pentru că primele două clasate, Șelimbăr și Hunedoara, nu au drept de promovare.
Mai e sigură de prezența în play-off Unirea Slobozia, 37 de puncte, care are drept de promovare.
Clasamentul din Liga 2
![Screenshot 2024-03-11 at 19.02.25](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDMl/MkYxMSUyRjE5Mjc1ODZfMTkyNzU4Nl9T/Y3JlZW5zaG90LTIwMjQtMDMtMTEtYXQt/MTlfMDJfMjUucG5nJnc9NTkwJmhhc2g9/ZWYwNmVmZjRiOWQxOWM3NTQ3ZTA5NjJkZmQ0NzRhM2E=.thumb.jpg)
Etichete: csa steaua , liga 2 , cs mioveni
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnMuaXcucm8lMkZnYXRld2F5JTJGZyUy/RlptbHNaVk52ZFhKalpUMW9kSFJ3SlRO/QkpUSkdKVEpHJTJGYzNSdmNtRm5aVEE0/ZEhKaGJuTmpiMlJsY2k1eVkzTXQlMkZj/bVJ6TG5KdkpUSkdjM1J2Y21GblpTVXlS/akl3TWpRbCUyRk1rWXdOeVV5UmpJMkpU/SkdNakF6TXpRM01WOHlNRE16JTJGTkRj/eFgxWnBkbWxoYmkxS1pXNXVZUzFYYVd4/emIyNHQlMkZjMmt0Uld4dmJpMU5kWE5y/TG1wd1p5WjNQVFU1TUNabyUyRlBUTXpN/Q1pvWVhOb1BUZ3hNRFE1WkRreU5tUTFa/amd5T0RrME1EYzNObUZqWTJZd09UUmpP/VGhsLnRodW1iLmpwZyZ3PTM4MCZoPTIy/OCZoYXNoPTg4ZTVjYzliYmNhN2U2OTdkM2Q0OTU2ODNlZDFmYTI4.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...