Dan Alexa, consternat după ce a pățit Rapidul la Ploiești: ”Se întâmplă o dată în carieră!” Mesaj pentru adversari
11.07.2020, 22:49Dan Alexa (40 de ani) s-a arătat uimit de ce s-a întâmplat în meciul dintre Petrolul și Rapid, scor 0-0. Prahovenii au primit un penalty pe care l-au ratat de trei ori consecutiv, în timp ce giuleștenii au terminat partida în nouă oameni.
![dan alexa](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIwJTJGMDcl/MkYxMSUyRjEyMDUzOTNfMTIwNTM5M19k/YW4tYWxleGEucG5nJnc9MTA2MCZoPTYz/NiZoYXNoPTRmZGZmNDRmOGVmMjQ2ZGQ4NGU4ZGJmN2JiZDk0MDkx.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
”În ce condiții s-a jucat e maximum ce se putea obține. Ce am trăit astăzi nu am mai trăit niciodată. Îi aștept pe cei de la Mioveni cu un nou comunicat, că s-a creat impresia că se fac jocurile pentru Rapid. Sper ca de acum să se gândească lumea la lucrul ăsta. Jucătorii plângeau, ați văzut, că e ceva care se întâmplă o dată în carieră.
Un exces de zel al tușierului și un roșu acordat ușor. Am venit încrezători că putem câștiga și vreau să-mi felicit jucătorii pentru cât au suferit. E un punct mare. La meciul cu FC Argeș trebuie să câștigăm, chiar dacă ne vor lipsi jucători”, a declarat tehnicianul bucureștenilor.
Dan Alexa: Tușierul a vrut să iasă în evidență!”
”E clar că tușierul a vrut să iasă în evidență, dar astfel de lucruri pot strica parcursul unei echipe. Așa ceva poate periclita cariere, produce suferință multă. Am jucat 35 de minute în 9 oameni și am avut și ocazie de a înscrie, prin Goge.
Cu șase puncte la meciurile de acasă putem spera la promovare. Celor cârcotași, care spuneau că promovăm oricum, meciul ăsta le va da de gândit”, a mai spus Alexa.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Cum arată clasamentul, după jocul de la Ploiești:
VIDEO cu rezumatul partidei Petrolul - Rapid 0-0
Etichete: dan alexa , petrolul - rapid , penalty petrolul
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...