RPS6011

Fost preşedinte de club, suspendat şi amendat pentru meciuri trucate

Video FC Brașov - UTA 3-2. Gazdele au câștigat incredibil, cu două goluri în prelungiri

craiova steaua

Video Derby în Liga a III-a: Craiova și Steaua au remizat într-un meci cu șase goluri

Brasov UTA

09.09.2016, 19:56
  • Fotbal, Liga 1: Astra - Dinamo (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 1) şi Iaşi - Viitorul (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 2)

• Tenis: WTA Dubai (FINALA), Digi Sport 2: E. Svitolina - D. Kasatkina e sâmbătă, la ora 17:00

Partidă extrem de spectaculoasă în liga a doua, ÎN DIRECT la Digi Sport. FC Brașov s-a impus dramatic în meciul cu UTA, scor 3-2, după ce a marcat de două ori în prelungirile jocului de vineri seara.

Meciul a debutat cu două goluri în primele 4 minute: Curtuiuș a deschis scorul în minutul 2, din pasa lui Petre, pentru ca apoi Sburlea să egaleze imediat pentru brașoveni.

Tânărul Petre, înlocuitorul lui Dennis Man, a adus-o pe UTA în avantaj în minutul 41, iar arădenii visau deja la cele 3 puncte. Numai că Brașovul a revenit incredibil în prelungirile meciului: mai întâi, Grigore a egalat din penalty în minutul 90+1, pentru ca apoi Istrati să aducă victoria gazdelor printr-o lovitură de cap, în minutul 90+3.

FC Brașov și-a luat, astfel, revanșa după ce pierduse cu UTA ultimul duel direct, de la sfârșitul lunii mai, scor 2-3. Atunci, meciul a fost tot unul peste așteptări, arădenii izbutind să câștige printr-un gol marcat în minutul 89 și să prindă locul de baraj pentru promovarea în Liga 1.

ECHIPELE:

FC Brașov: F. Iacob - Cordoș ('68 H. Popa), Șerban, Poverlovici ('46 Istrati), Stan - Manole, I. Popa, P. Iacob, Răsdan ('40 Săftescu) - Grigorie, Sburlea.

Antrenor: Cornel Țălnar

UTA: Miron - David, Manea, Gligor, Burlă - Strătilă ('86 C. Costin), Chindriș, Tănase, Andor ('63 Copil) - Curtuiuș ('73 M. Vlad), Petre.

Antrenor: Roland Nagy

Site-ul Ministerului Justiţiei, care a picat încă de aseară, nu funcţionează nici acum. Între timp...

Exclusiv Pițurcă se înclină: ”Craiova e patria fotbalului. Așa trebuie să se întâmple cu Rapid, Steaua și Petrolul”