Romania SuperLiga Stage 9: CFR Cluj vs Petrolul Ploiesti Florin Cristian Pirvu during Romania SuperLiga Stage 9: CFR Clu
Florin Pîrvu, mesaj categoric înainte de revenirea pe ”Ilie Oană”: ”Vreau să fie clar pentru toată lumea!”
UEFA Europa League: Feyenoord v AS Roma Rotterdam - The Europa League logo during the 1st leg of the UEFA Europa League
Florin Maxim se gândește la Europa League: "Aici se vor schimba lucrurile!"
FOTBAL:RAPID BUCURESTI-UNIVERSITATEA CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (27.11.2023)
”Vor pleca mulți”. Șucu l-a pus antrenor pe Lobonț, dar Pancu e convins că Rapid va avea alt ”principal”

Video Liga 2, etapa a 9-a | Mioveni - Universitatea Cluj 0-1. Echipa lui Enache urcă pe locul trei. Toate rezultatele

26.10.2020, 19:51

U Craiova 1948 a rămas lider în Liga 2 și după etapa a 9-a. Oltenii s-au impus cu 1-0 în derby-ul etapei cu Petrolul

Liga 2 se vede la Digi Sport/ foto: frf.ro
Logo Liga 2 / foto: frf.ro
  • SuperLiga: Hermannstadt - Botoșani, vineri, 17:30, DGS 1

Universitatea Cluj a urcat și ea pe locul trei, după succesul cu 1-0 în fața lui CS Mioveni, și este la egalitate cu ASU Poli Timișoara. Bănățenii pot egala liderul din Liga 2 dacă vor câștiga meciul de joi, cu Dunărea Călărași.

CS Mioveni - Universitatea Cluj 0-1 (Negrean 59)

Minutul 90+4: Final de meci!

Minutul 90+1: Coșereanu putea aduce un punct pentru Mioveni în finalul partidei, cu un șut din careu, dar Vâtcă s-a opus.

Minutul 83: Ocazie importantă pentru gazde! Iacob reia cu capul o minge centrată din corner, dar mingea trece pe lângă poarta lui Vâtcă.

Minutul 59: GOOOL Universitatea Cluj! Negrean deschide scorul cu un șut superb, cu stângul.

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45: Pauză!

Minutul 31: Rusu primelte o centrare excelentă de la Burnea, reia cu capul, dar trimite pe lângă poarta lui Vâtcă.

Minutul 20: Ocazie mare pentru Mioveni! Negruț reia din prima din interiorul careului, dar Vâtcă, la 38 de ani, se întinde și respinge în corner.

Minutul 1: Fluier de start!

Echipele:

• CS Mioveni: Popescu - Oancea, Iacob, Gomes, Burnea - Toma, Veres - Rădescu, Negruț, Șerban - Rusu
    Rezerve: Sima, Mar, Gherghe, Ișfan, Coșereanu, Velblum, Chindriș, Massaro, Marinescu
  • Universitatea Cluj: Vâtcă - Ferreira, Tamaș, Luchin, Neciu - Mâneran, Negrean, Novac, Golan, Pîrvulescu - Gavra
    Rezerve: Gorcea, Pop, Taub, Meșter, Ștefănescu, Goga, Dican, Hora

Aflată pe locul 11, cu 10 puncte, CS Mioveni speră să-și continue seria de invincibilitate din campionat și în duelul cu Universitatea Cluj. Trei din ultimele patru confruntări directe dintre cele două formații s-au încheiat la egalitate, iar argeșenii s-au impus o dată.

De la instalarea pe banca tehnică a lui Costel Enache, "șepcile roșii" nu au mai simțit gustul înfrângerii. Cele trei victorii și două rezultate de egalitate din ultimele cinci etape au propulsat formația ardeleană pe un loc de play-off. Cu 14 puncte, Univ. Cluj ocupă poziția a cincea în clasamentul Ligii 2, cu 14 puncte.

LIVE VIDEO Mioveni - Universitatea Cluj, ora 18:00, pe Digi Sport 1. Echipele probabile

• Mioveni: Popescu - Burnea, Garutti, Gherghe, Oancea - Veres, Rădescu, Toma, Șerban - Rusu, Negruț
  • Universitatea Cluj: Muțiu - Neciu, Mureșan, Tamaș, Telcean - Novac, Rus, Pîrvulescu, Negrean - Meșter, Gavra

__________________________________________________________________________________

Farul Constanța a învins-o pe Concordia, la Chiajna, cu scorul de 2-1. Metaloglobus a câștigat cu același scor acasă, cu Csikszereda.

LIVE VIDEO Petrolul - U Craiova 1948 0-1 (Baeten 12):

Minutul 90+3: Ratare mare Petrolul. După un corner, craioveanul Huyghebaert deviază, iar Beleck nu ajunge să împingă mingea în plasă.

Minutul 84: Penalty ratat Petrolul. Beleck execută în bară lovitura de pedeapsă.

Minutul 83: Penalty pentru Petrolul. Balint simulează o cădere în careu. Paramatti era mult în spatele său.

Minutul 80: Ocazie Craiova. Șutul lui Claudiu Bălan e blocat de portarul Kitanov.

Minutul 78: Ocazie uriașă Petrolul. Țicu centrează de pe stânga, în fața porții, iar Belek nu reușește să marcheze din 2 metri.

Minutul 77: Ocazie Petrolul. Belek îi pasează lui Diarra, care e blocat în 6 metri exact în momentul șutului.

Minutul 58: Ocazie Craiova. Albu execută o lovitură liberă, iar Kitanov respinge din vinclu.

Minutul 46: Începe repriza a doua.

Minutul 39: Mario Bratu a încercat să îl surprindă pe Popa din lovitură liberă, dar mingea expediată de acesta a trecut pe lângă poarta adversă.

Minutul 12: GOOOL Craiova! William Baeten înscrie cu un șut superb din afara careului, fără nicio șansă pentru Kitanov.

• Rapid stă.

Concordia Chiajna - Farul 1-2 (Borța 70 / F. Bălan 58, Banyoi 89)

Minutul 90+3: Final de meci!

Minutul 89: GOOOL Farul! Constănțenii înscriu prin Banyoi. Cezar Lungu era învins, după ce reușise să respingă două șuturi.

Minutul 70: GOOOL Chiajna! Marc reia cu capul după o centrare a lui Alexandru Lazăr, Dur-Bozoancă respinge, dar mingea ajunge la Borța, care nu ratează din șase metri.

Minutul 60: GOOOL Farul! Florin Bălan înscrie primul său gol la seniori cu un șut la colțul lung care l-a învins pe Lungu.

Minutul 56: Farul înscrie, dar reușita este anulată pentru un ofsaid la Iulian Stoica.

Minutul 46: Prima ocazie a reprizei, la poarta Farului! Arnăutu trimite puternic pe portarul Dur-Bozoancă, dar acesta respinge.

Minutul 43: Chiajna a avut o nouă ocazie, tot prin Arnăutu! Fostul atacant al Petrolului a tras puternic de la distanță, dar mingea a trecut peste poarta lui Dur-Bozoancă.

Minutul 12: Arnăutu a bifat cea mai importantă ocazie a începutului de meci. Arnăutu, aflat cu spatele la poartă, a primit o centrare de la Lullaku și a reluat cu o foarfecă, dar Dur-Bozoancă a respins.

Minutul 1: Fluier de start la Chiajna! Gazdele nu îl au pe bancă pe Florin Bratu. Antrenorul, infectat cu coronavirus, urmărește meciul din fața televizorului.

Gloria Buzău - ACS Viitorul Pandurii, amânat

Meciul dintre echipele pregătite de Ilie Stan și Flavius Stoican nu se va mai disputa, după ce oaspeții au primit nu mai puțin de nouă rezultate pozitive la ultima testare pentru COVID-19, iar DSP Gorj nu le-a permis să joace acest meci, notează Liga2.ro.

De asemenea, și Ilie Stan a fost testat pozitiv zilele trecute, alături de alți doi jucători ai celor de la Gloria.

Etichete: petrolul , meciuri liga 2 , u craiova 1948 , concordia - farul

Un cuplu care a cumpărat un conac vechi de 400 de ani a descoperit sub podeaua din bucătărie o comoară

În timp ce-și renovau bucătăria din casa lor veche, doi soți din Dorset, Anglia, au descoperit o...

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

A murit la doar 17 ani: ”Boala a răpus-o în 24 de ore”. Două zile de doliu
Screenshot 2024-04-18 at 16.51.31-modified
Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4 d.l.d.). ”Galacticii”, în semifinalele UEFA Champions League!
Nu mai suporta și a vrut să plece gratis de la Real Madrid! Acum a devenit erou, iar soția sa a transmis doar ȘASE cuvinte
lunin
Recunoști personajul? Acum nouă ani era un copil și sărbătorea titlul cu Gigi Becali la Iași, acum e titular la FCSB
WhatsApp Image 2024-04-18 at 15.44.47

"Bijuteria" de 44 de milioane € de la Cluj-Napoca, transformată în mall. FOTO Noul proiect spectaculos
Screenshot 2024-04-19 091333
Ce a făcut Gică Hagi în timpul meciului Manchester City - Real Madrid: ”Nu am mai rezistat!”
WhatsApp Image 2024-03-15 at 20.40.20
Total bizar: iubita l-a pus să semneze un contract: ”Era foarte supărată!” Ce e obligat să facă și lucrurile interzise
gabriely
Reacția lui Grozav după ce s-a stat 9 minute înainte să se dea penalty în min. 90+13: ”Credeam că n-o să mai dea”
FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-PETROLUL PLOIESTI, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (1.04.2024)
Câți copii o vor susține pe Dinamo în meciul cu Petrolul Ploiești
FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - UTA ARAD, SUPERLIGA SUPERBET (08.03.2024)
Reese Witherspoon, în șort de sport, necoafată și nemachiată, într-o zi oarecare. Bucuroasă ca un copil după o întâlnire specială
LPF explică de ce FCSB nu are voie să petreacă după derby-ul cu Rapid: „Ar fi lipsă de respect"
Ovidiu Burcă a analizat în detaliu plecarea lui Florinel Coman de la FCSB! Ce pierde și ce câștigă Gigi Becali după ce îl vinde
Zendaya, adevărul despre scenele intime din filmul „Challengers”: „Trebuia să ne simțim bine unul cu celălalt”
Shania Twain, „tot mai puțin inhibată” pe măsură ce trec anii. Artista și-a etalat picioarele lungi, într-un body, pe tocuri
Șotronul lui Șucu: culisele unei situații explozive pe care trebuie să o gestioneze la Rapid
Cum se făceau micii acum peste 100 de ani? Rețeta din 1920, de la „Caru' cu Bere"
Singurul județ cu două autostrăzi și un aeroport din România. Salvat de infrastructură și investiții masive
"Este ireal!" Partidă memorabilă la Stuttgart: jucătoarea care a salvat cinci mingi de meci
Video Revenit după accidentare, Dennis Politic anunță: ”Ne va fi greu, dar nu avem timp să ne plângem de milă”