Primul patron care anunță că e dispus să investească la CSA Steaua, dacă vine Victor Pițurcă: "Mă aliez cu el"
articol scris de Digi Sport27.10.2023, 12:43
Recent, Victor Pițurcă (67 de ani) a anunțat că vrea să preia CSA Steaua, alături de foștii colegi din generația Steaua '86 și de oameni de afaceri.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIzJTJGMTAl/MkYyNyUyRjE4MjcwMzBfMTgyNzAzMF9T/VEVBVUEtQlVDVVJFU1RJLU9URUxVTC1H/QUxBVEktUExBWS1PRkYtTElHQS0yLUNB/U0EtUEFSSVVSSUxPUi03XzA1XzIwMjMt/MS5qcGcmdz0xMDYwJmg9NjM2Jmhhc2g9/NGNjMDI3NTk0NGUwYjlkOGFlYjJjZDFhMmFmMDQwMDA=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Valeriu Iftime, dispus să investească alături de Victor Pițurcă la CSA Steaua
La puțină vreme după anunțul făcut de Victor Pițurcă, Valeriu Iftime a reacționat. Actualul patron al celor de la FC Botoșani a dezvăluit că este interesat să investească la formația din Liga 2, mai ales că a fost stelist atunci când era mic.
”E, na, Steaua nu a murit. Dacă o face domnul Victor Pițurcă poate mă aliez cu el, chiar dacă nu a fost fotbalistul meu preferat. Investitor la Steaua sună interesant. Eu am fost stelist, am iubit continuu Steaua, așa că… Nu știu dacă m-aș duce mâine, dar…
Nu se supără domnul Gigi Becali, nu are el răutăți din astea. Dânsul e un om bun. Mă prețuiește și mai tare pentru că dânsul ține la acest nume Steaua, fie el FCSB sau CSA. La Steaua m-aș duce investitor, dar nu mă duc, dar m-aș duce”, a spuns Valeriu Iftime, potrivit Fanatik.
Valeriu Iftime caută să cedeze formația FC Botoșani
Valeriu Iftime a anunțat că vrea să iasă cât mai repede din fotbal, asta deoarece simte că nu mai poate susține echipa. Finanțatorul celor de la FC Botoșani a lansat public un anunț prin care invită orice om potent financiar să investească la clubul său și a spus câți bani a pierdut anual în ultima perioadă.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
"Da, vreau să vând echipa! Am spus de 10.000 de ori. Caut pe cineva să o ia, îi mai dau niște bani numai să o țină. Este o variantă la Suceava. Primarul de acolo mi-a spus că poate ține Academia, care costă 500.000 de euro, dar care a produs puțin.
E o discuție, nu o duc mâine la Suceava. Vreau să salvez fotbalul din Botoșani, dar să aibă niște condiții corecte. Nu pot să dau 3-4 milioane de euro pe an ca să țin fotbal la Botoșani.
Eu și asociații mei am spus că mai dăm bani un an - doi acolo, doar ca să vină altcineva și să preia. Nu vine nimeni. Am spus-o și public, dar nu a venit nimeni. Nu pot să dau bani ani la rând și îi pierd pe același lucru", a spus Valeriu Iftime.
Etichete: csa steaua , liga 2 , victor piturca , valeriu iftime
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...
![drg](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDcl/MkYyNSUyRjIwMzMwMzBfMjAzMzAzMF9k/cmcucG5nJnc9MzgwJmg9MjI4Jmhhc2g9/ZWY3MmZmYWEzN2RkM2NmZjY1MGMxMzM2NmI0MDYxYTU=.thumb.jpg)
![regheprodanca](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMDkl/MkYyOCUyRjE1OTE2NjFfMTU5MTY2MV9y/ZWdoZXByb2RhbmNhLnBuZyZ3PTM4MCZo/PTIyOCZoYXNoPTAxNDI5YzMwNzFkMWRiMjRkODE2MmVjNDFjZmZiYTQ2.thumb.jpg)