steaua-bucuresti
Minaur Baia Mare şi CSA Steaua și-au aflat adversarele din ”sferturile” Cupei EHF
Victor Pițurcă s-a săturat de proiectul CSA Steaua! ”Înseamnă că nu vor”
Oficial Când se joacă derby-ul Rapid - FCSB. Anunțul giuleștenilor
LIVE Superliga: Universitatea Cluj-Botosani
Etapa 29

Steaua, cel mai mare scor din acest sezon. Buziuc a spart gheața pentru ”Militari”

25.11.2023, 13:57

CSA Steaua a realizat cel mai mare scor al grupării din Ghencea în actualul sezon din Liga 2, prin victoria cu 6-2 realizată azi pe terenul celor de la Progresul Spartac.

Jucatorii de la CSA Steaua / Foto: Sport Pictures
  • Premier League: Man. City - Man. United, duminică, 17:30, DGS 1

• Superliga: FCSB - Petrolul, duminică, 20:30, DGS 1

Elevii lui Daniel Oprița au făcut instrucție cu Progresul Spartac, în etapa 14 din Liga 2.

”Militarii” au marcat de șase ori și au primit un singur gol, astfel că se pot mândri în acest moment cu cel mai mare scor din acest sezon realizat de ei. Steliștii au mai marcat șase goluri, și tot în deplasare, cu Unirea Dej, în etapa 3, numai că atunci au primit două goluri, scor 2-6

Partida, care s-a jucat la Clinceni, a fost la discreția oaspeților. Festivalul de goluri a fost deschis de faza din minutul 27, atunci când Bogdan Chipirliu a marcat din doi metri după centrarea lui Boiciuc. Două minute mai târziu s-a petrecut o fază ciudată care a dus la autogolul lui Purice.

Buziuc, primul gol pentru CSA Steaua

Gazdele au dat senzația că pot reveni în meci după ce Andrei Florescu a redus din diferență în minutul 34, printr-un șut din prima. Numai că, la doar un minut, cei de la CSA au marcat iar și au majorat din nou diferența la două goluri. Sierra (35) a trimis balonul în plasă după o fază care a plecat dintr-un corner. Acesta a fost și scorul pauzei.

În partea a doua, oaspeții și-au continuat dominarea, iar Chipirliu și-a trecut în cont și o ”dublă”. A transformat fără emoții un penalty în minutul 56.

Maftei și-a trecut și el numele pe tabela de marcaj (62), dar scorul final a fost stabilit de Buziuc în minutul 88, după o execuție elegantă, lovitură liberă de la 16 metri.

Progresul Spartac: Aur. Păun – Seb. Radu, Leafu, Parfeon, Cr. Istrate (46 Crivac) – Solet (46 Andr. Grigore), Purice – Tong, Petcu, Andr. Florescu (46 Em. Pacionel) – Chirițoiu
Rezerve: Al. Soare – M. Preda, M. Dumitru, Tenică, Andr. Matei, Istratie
Antrenor: Andrei Erimia

Steaua: Frânculescu – Beța, Vîrtej, Ad. Ilie – Dav. Matei, Bărbulescu, Rober Sierra, St. Drăghici, Dobrescu – Chipirliu, Boiciuc
Rezerve: I. Pop – C. Avram, Enceanu, Buziuc, Dav. Matei, Chunchukov, Raicu, Topuzov, Walace
Antrenor: Daniel Oprița

Etichete: csa steaua , daniel oprita , buziuc , progresul spartac - steaua 1-6 video

Onorariu uriaș pentru Rihanna la petrecerea din India unde s-au adunat bogații lumii. Ar fi vorba de până la 9 milioane de dolari

Rihanna ar fi primit un onorariu uriaș pentru concertul susținut sâmbătă seară la petrecerea...

enache-lena7
Cum se îmbracă ”cea mai frumoasă femeie din România” când merge la facultate: ”Sunt eu 100%”

Reacția lui Gică Hagi, după ce Farul a ratat calificarea matematică în play-off: ”Să nu uitați un lucru!”
gica hagiiu
"Cea mai frumoasă femeie din România" și soțul ei au pierdut zeci de mii de euro. "A fugit din țară!"
lena-enache4
”Cum poți să trăiești cu 6-7.000 de lei lunar?” A spus ”STOP” și, la 26 de ani, a făcut o alegere total surprinzătoare
catalina-nitu
Cum a reacționat colegul lui Drăgușin când a văzut că niciun coechipier nu s-a dus să-l felicite pentru gol
Tottenham Hotspur v Crystal Palace, Premier League, Football, Tottenham Hotspur Stadium, London, UK - 02 Mar 2024

Raul Rusescu a retrăit golul marcat contra lui Chelsea! De ce nu a avut emoții în fața lui Petr Cech
Neymar îi ”lăsă cu ochii în soare” pe arabi? Brazilianul vrea să fie, din nou, coleg cu Leo Messi
Spanish Primera League 2015/16 Barcelona v Espanyol Camp Nou, Barcelona, Spain - 9 May 2016
Foto Stadion de 100 de milioane de euro în România! Primarul a anunțat capacitatea noii arene
417471252_937376561080399_4748097477375224407_n
Halle Berry a pozat sexy, în lenjerie, dar fanii au observat mai mult mizeria din jurul ei: “Nimeni nu vede acele grămezi?”
Florin Talpan, încă o lovitură în războiul cu Gigi Becali și FCSB. A asigurat marca Steaua până în 2033
Are loc Alex Băluță în lotul României la EURO 2024? Informații din anturajul echipei naționale
Cum arată la 44 de ani fiul tatuat al lui Michael Douglas, care-i seamănă leit. De ce a făcut Cameron șapte ani de închisoare
Bebe Rexha, sute de mii de like-uri la pozele în costum de baie. Și-a expus formele voluptoase, în ciuda comentariilor răutăcioase
Cum sunt tratați românii la o școală din Ungaria. Un vlogger din România a filmat totul
„Bătălia palincii": faimoasa băutură este românească sau ungurească? De ce au dreptate ambele părți?
Pățania cu Gigi Becali despre care nimeni nu știa: „Sună telefonul, seara... din partea lu' patronu. A zis că-mi bagă 100 de milioane în cont"
Gică Popescu a sărit la bătaie, dar a fost oprit de Hagi. Ce l-a iritat pe fostul internațional
Un nou termen stabilit în procesul pentru marca "Steaua"

Știai? Ce înseamnă dacă ai încrețituri pe unghii și când trebuie să te îngrijorezi
Momentul când un câine se preface mort în timp ce e cu stăpâna la plimbare. Reacția oamenilor când l-au văzut este uimitoare