Video Steaua - Minaur Baia Mare 3-0. ”Militarii” au tranșat victoria pe final și au revenit pe primul loc
05.03.2023, 13:44Steaua și-a dorit să revină pe primul loc al clasamentului din Liga 2, deși ”militarii” nu au drept de promovare în primul eșalon.
![FOTBAL:STEAUA BUCURESTI-MINAUR BAIA MARE, LIGA 2 CASA PARIURILOR (5.03.2023)](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIzJTJGMDMl/MkYwNSUyRjE2ODkyMzBfMTY4OTIzMF9T/VEVBVUEtQlVDVVJFU1RJLU1JTkFVUi1C/QUlBLU1BUkUtTElHQS0yLUNBU0EtUEFS/SVVSSUxPUi01XzAzXzIwMjMtMS5qcGcm/dz0xMDYwJmg9NjM2Jmhhc2g9ZjJlOWM3/ODJiM2ZmZThkMzdjYjUwMzBjOTg0ZmZlYTQ=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Steaua - Minaur Baia Mare 3-0. ”Militarii” au tranșat victoria pe final și au revenit pe primul loc
Elevii lui Daniel Oprița s-au impus cu 3-0 în fața celor de la Baia Mare, echipă antrenată de Miță Iosif, dar cele trei puncte au fost tranșate abia pe final.
Galerie Foto
Adi Popa (88) și Atanas Trică (90+3) au marcat golurile care au făcut diferența duminică dimineață pe stadionul din Ghencea, în etapa 18 din Liga 2.
În afața unor tribune mai mult goale, doar una dintre peluze a fost animată de suporterii de la Peluza Sud, fotbaliștii Stelei au dominat ostilitățile și nu au lăsat niciodată impresia că pot rata victoria, chiar dacă mărirea de scor s-a făcut abia pe final.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Scorul a fost deschis de către Mădălin Mihăescu (29), care a reluat foarte bine cu capul din interiorul careului, după o centrare venită din corner, de pe dreapta. A profitat și de o eroare a portarului Avram.
După pauză, tot gazdele și-au mai trecut în cont două ratări. În minutul 57, Mahrez a scăpat singur pe contraatac, flancat de un adversar. Atacantul a intrat în careu, a rămas singur cu Avram, dar nu a știut să gestioneze bine momentul și a trimis defectuos pe lângă poartă.
Apoi, în minutul 61, același Mahrez a ratat iar. A încercat să ”înțepe” balonul din interiorul careului mic, după o acțiune a lui Drăghici, pe dreapta, dar Avram, portarul băimărenilor, bine plasat, a evitat înscrierea golului.
Într-un final, cei de la Steaua au reușit să concretizeze și pe tabela de marcaj. Adi Popa, în minutul 88, bine lansat în adâncime, a preluat cu capul, apoi a plecat într-o cursă solitară, a intrat în careu și a marcat cu un șut la firul ierbii.
Și Atanas Trică și-a trecut numele pe tabelă. La ultima fază a meciului a marcat cu un șut de la marginea careului mare.
VIDEO cu rezumatul partidei Steaua - Baia Mare 3-0
Etichete: adi popa , daniel oprita , steaua baia mare video , meciuri etapa 18 liga 2
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...
![drg](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDcl/MkYyNSUyRjIwMzMwMzBfMjAzMzAzMF9k/cmcucG5nJnc9MzgwJmg9MjI4Jmhhc2g9/ZWY3MmZmYWEzN2RkM2NmZjY1MGMxMzM2NmI0MDYxYTU=.thumb.jpg)
![regheprodanca](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMDkl/MkYyOCUyRjE1OTE2NjFfMTU5MTY2MV9y/ZWdoZXByb2RhbmNhLnBuZyZ3PTM4MCZo/PTIyOCZoYXNoPTAxNDI5YzMwNzFkMWRiMjRkODE2MmVjNDFjZmZiYTQ2.thumb.jpg)