VIDEO Reacții după bătaia de la Craiova. Pleșan: "Mi-e și rușine!" / Preda: "Am înțeles că i-a căzut un dinte"
24.11.2013, 00:20Derby-ul Craiovei a avut parte de momente încinse încă dinaintea meciului. Mihăiţă Pleşan de la gazde şi Andrei Preda, portarul lui FC Universitatea Craiova, s-au luat la bătaie la vestiare (DETALII). În conflict a fost implicat şi team manager-ul de la CS U, Silvian Cristescu.
![andrei preda bataie craiova](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTMl/MkYxMSUyRjIzJTJGMTcyNDY0XzE3MjQ2/NF9hbmRyZWlfcHJlZGFfYmF0YWllX2Ny/YWlvdmEuanBnJnc9MTA2MCZoPTYzNiZo/YXNoPTQwMmY1YTRmNzczNzg4YmMzMjAzYWM4MTNiMmUxOWNi.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
După meci, fiecare parte implicată și-a expus punctul de vedere. Pleșan admite că a fost un episod regretabil, dar a răspuns și acuzelor de furt lansate de Preda: "Hai, domn'e să fim serioși!".
Preda, zis și "Gogoașă", a detaliat la finalul partidei: "M-a înjurat Pleșan de morți, de familie. A sărit la mine și am sărit și eu la el. Cristescu a început să mă înjure și am ripostat. Am înțeles că i-a căzut și un dinte. S-a lovit cu cotul, m-au filmat cei de la Jandarmerie. Mi-au furat și telefonul, mi-au băgat mâna în buzunar. Urât din partea lor!"
Pleșan a părut jenat de incident: "Mi-e și rușine să spun, pentru că suntem fotbaliști, nu bătăuși și e foarte urât ce s-a întâmplat. Nu face onoare în primul rând Craiovei, pentru că sunt două echipe care joacă aici și frumos e să ne duelăm pe teren, nu să ne batem la vestiare". În apărarea fotbalistului a sărit Silvian Cristescu, oficial la CS U: "Astea sunt, sunt mititei rău de tot. Sunt mititei din toate punctele de vedere!".
Andrei Preda (24 de ani) s-a născut la Craiova și a fost junior la Școala de fotbal a lui Gică Popescu și la Craiova. Fotbalistul este un personaj cunoscut în galeria Universității Craiova, el fiind membru cu state vechi al acesteia. A protestat la Lausanne după dezafilierea "Științei" și a mai evoluat, în trecut, la Rapid Suceava și Farul Constanța.
Etichete: craiova , derby craiova , csu craiova fc u craiova , gogoasa , gogoasa universitatea craiova , bataie plesan , bataie gogoasa , gogoasa plesan
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...