Unde a ajuns fiul lui Alexandru Tudor, fost golgheter la FCSB II! Gigi Becali s-a rugat ”tare” să ia mulți bani pe el
articol scris de Digi Sport11.02.2024, 17:47
În noiembrie 2022, Vlad Tudor (20 de ani), fiul fostului arbitru Alexandru Tudor, unul dintre sfătuitorii lui Gigi Becali (65 de ani), debuta în prima echipă a roș-albaștrilor, la un meci din Cupa României, cu Oțelul Galați (0-0).
![vlad-tudor](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDIl/MkYxMSUyRjE5MDA3NTdfMTkwMDc1N192/bGFkLXR1ZG9yLnBuZyZ3PTEwNjAmaD02/MzYmaGFzaD05MGY0NzVhYjQ1NWFlYmNjN2ExZjJiZDgyYzIxNjcxYQ==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Vlad Tudor, împrumutat de FCSB în Liga 3
Galerie Foto
La acel moment, Tudor Jr. era golgheterul celor de la FCSB II. În ciuda faptului că se anunța un atacant de mare perspectivă, tânărul fotbalist a mai prins doar un meci la echipa mare a actualului lider din SuperLigă, tot în Cupa României, contra celor de la FC Botoșani, apoi ”a dispărut”.
Acesta a fost împrumutat în acest sezon la Cetatea Turnu Măgurele, în Liga 3. Formația din Teleorman conduce Grupa 6 din al treilea eșalon și speră la promovarea în Liga 2.
”Tudor este cel mai apropiat prieten al meu, i-am spus să aducă copilul aici și să ne rugăm cu copilul tare, să luăm bani mulți pe el. Am încredere în rugăciunea lui taică-su”, spunea Gigi Becali despre Vlad Tudor, în urmă cu un an și jumătate.
Ce a spus Vlad Tudor după debutul la FCSB
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
"A fost o experiență frumoasă, faptul că am debutat la echipa mare. M-am simțit bine. Am avut șansa să marchez, din păcate n-am fructificat-o. Sper să continui să cresc și să încep să joc regulat. Oarecum speram să joc, dar nu eram sigur. M-a ajutat și Dumnezeu și am debutat astăzi.
Am vrut să intru cu energie. M-am sufocat un pic pentru că ritmul este diferit față de ce sunt obișnuit. Poate că și presiunea și-a spus cuvântul. Însă cred că am depus un efort destul de bun.
Tatăl meu nu mi-a spus nimic înainte, nu știa că debutez. N-am un model, dar sunt câțiva fotbaliști pe care îi admir. Zlatan Ibrahimovic, Ronaldo, Messi și Hagi dintre români. Mi-a plăcut mai mult mingea decât fluierul", a spus Vlad Tudor la finalul meciului Oțelul - FCSB din noiembrie 2022.
Etichete: transfer fcsb , vlad tudor , cetatea turnu măgurele , fiu alexandru tudor
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...