Unde a ajuns fotbalistul care a plecat de la Dinamo după ce și-a înjurat antrenorul
articol scris de Digi Sport11.01.2023, 08:59
Valentin Lazăr (33 de ani) a început sezonul la Dinamo, însă s-a despărțit de gruparea din Ștefan cel Mare, după un conflict cu antrenorul echipei, Ovidiu Burcă (42 de ani).
![FOTBAL:PROGRESUL SPARTAC-DINAMO BUCURESTI, LIGA 2 (4.08.2022)](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIzJTJGMDEl/MkYxMSUyRjE2NTY0OTFfMTY1NjQ5MV9Q/Uk9HUkVTVUwtU1BBUlRBQy1ESU5BTU8t/QlVDVVJFU1RJLUxJR0EtMi00XzA4XzIw/MjIuanBnJnc9MTA2MCZoPTYzNiZoYXNo/PWE4NjgzNDkyMzA1MjYyNTg5NWUwZTliMTJmMWM5ZGFi.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Vali Lazăr a semnat cu CS Păulești, echipă din Liga 3
Rămas liber de contract, Lazăr s-a pregătit în ultimele două luni cu echipa din Liga 3, CS Păulești. În cele din urmă, fostul dinamovist s-a hotărât să și semneze cu formația prahoveană, până la finalul sezonului.
- 50 de mii de euro este cota de piață a lui Vali Lazăr, potrivit Transfermarkt.
Pe poziția a 7-a în Grupa 5 din Liga 3, CS Păulești s-a reunit deja în vederea pregătirii părții a doua a sezonului și va avea două meciuri amicale puternice, cu CSA Steaua și Dinamo, informează telegrama.ro.
La jumătatea lunii noiembrie 2022, Lazăr a explicat ce s-a întâmplat între el și Burcă. "Mi-a explicat ce vrea să facă la echipă, eu am fost ok 4-5 etape pentru el, apoi a venit avionul din străinătate, au venit alți doi jucători și unul era pe post cu mine.
După meciul cu Unirea Dej, mi-a spus că sunt jucător cu experiență și să înțeleg orice decizie a lui, să nu mă supăr dacă o să fiu rezervă. Am zis ok, dacă nu am evoluții bune.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Cinci meciuri am jucat numai pe final, iar la Târgu Jiu n-am mai rezistat și i-am spus ceva. Da, l-am înjurat. Da, e urât. Și m-a scos din lot. Eu i-am transmis că nu accept să fiu rezervă pe un post pe care celălalt jucător nu e mult mai bun ca mine. Mi-am luat ghetele și am plecat acasă.
La antrenament nu avea nimeni ce să-mi reproșeze, m-am dus cu ceasul, mergeam cu puls-tester să văd cât alerg, iar de alții se ruga să alerge. Am zis că nu e cazul să mai rămân, nu am nicio șansă.
A avut ceva personal cu mine, sunt niște chestii mai vechi înainte ca el să ajungă antrenor. Era clar că asta urmărește, chiar le-am spus unor colegi: 'îți garantez că, până în decembrie, vor dispărea 3-4'. Și asta i-am spus-o și lui”, a spus Lazăr, la emisiunea Digi Sport Matinal.
- Petrolul, Chimia Brazi, Sportul Studențesc, Dinamo, Concordia Chiajna, Al-Sailiya, Al-Kharaitiyat, Umraniyespor, Al-Shahania și CSM Reșița sunt formațiile din CV-ul lui Valentin Lazăr.
Etichete: valentin lazar , cs paulesti , echipa vali lazar , lazar liga 3
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...