Valentin Lazăr a ajuns în Liga 3, la ”Milan din Banat”! Fostul dinamovist a marcat la debut
articol scris de Digi Sport18.02.2022, 18:08
Valentin Lazăr (32 de ani), fost jucător la Dinamo, a rămas liber de contract în această iarnă după ce s-a despărțit de Concordia Chiajna și a semnat cu liderul Seriei 7 din Liga 3, CSM Școlar Reșita.
![Vali Lazar gol 2](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMjAl/MkYwMiUyRjE2JTJGMTE2MTIzNV8xMTYx/MjM1X1ZhbGktTGF6YXItZ29sLTIuanBn/Jnc9MTA2MCZoPTYzNiZoYXNoPTAxMDdj/NWUzZGVkMDEyYWIwOGE1YmU1OGQ1Mjk0Mzkw.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
După câteva experiențe în Qatar și Turcia, Valentin Lazăr s-a întors în România, la Chiajna, unde nu a rezistat decât jumătate de sezon. Acum, atacă promovarea în Liga 2 cu ”Milan din Banat”, așa cum este supranumită gruparea din Reșița, sub comanda lui Dan Alexa și alături de jucători cu meciuri pe prima scenă a fotbalului românesc, precum Ștefan Bărboianu, Ionuț Cioinac, Călin Cristea, Marian Drăghiceanu sau Mediop Ndiaye.
- 1 este locul ocupat de CSM Școlar Reșița în Seria 7 din Liga 3, cu 14 victorii și o remiză în 15 meciuri.
Valentin Lazăr, gol la debut pentru CSM Școlar Reșița
În stagiul de pregătire din Antalya, Valentin Lazăr a marcat la debutul său pentru reșițeni. Acesta a înscris singurul gol al bănățenilor în remiza cu Astana, vicecampioana Kazahstanului, o formație obișnuită cu grupele competițiilor europene în ultimii ani.
- 150 de mii de euro este cota de piață a lui Valentin Lazăr, potrivit Transfermarkt.
”Am întâlnit una dintre cele mai bune echipe care se pregătesc în Antalya. Astana ne-a pus sub presiune, a avut posesie și are în componență jucători de mare calitate. Viteza lor de joc a fost de nivelul Ligii 1 și am suferit destul de mult la acest meci, dar am avut o organizare foarte bună.
Pe lângă golul marcat de noi, la scorul de 1-0 am avut o bară și încă două situații de 1 vs 1 cu portarul. Am întâlnit un adversar care are un buget de 30-40 de milioane de euro și care a introdus în primul 11 mulți jucători care sunt titulari în partidele oficiale. Cei de la Astana au vrut un adversar de liga a treia pentru a câștiga ușor, pentru că avea nevoie de un joc pentru a se descătușa.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Noi nu am permis acest lucru și sunt bucuros pentru jucătorii mei pentru că au arătat sacrificiu, și-au depășit limitele și în multe momente și-au arătat calitatea fotbalistică”, a declarat antrenorul Dan Alexa, potrivit caon.ro.
Etichete: dan alexa , valentin lazar , csm scolar resita , valentin lazar resita
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...