wendel psg

PSG, încă un transfer de mare viitor! Cât a plătit pe noua "senzaţie" din Brazilia

Video Lille - Saint-Etienne 3-1. Echipa lui Bielsa iese din criză, după ce a reușit premiera în acest sezon

amiens - monaco 1-1

Video Amiens - Monaco 1-1. Nou promovata a reușit supriza în fața campioanei Franței

lille - saint-etienne

17.11.2017, 23:52
  • La Liga, etapa a 20-a: Real Madrid - Deportivo (duminică, 17:15, Digi Sport 1) și Betis - Barcelona (duminică, 21:45, Digi Sport1)
  • Serie A TIM, etapa 21: Inter - Roma (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

Lille a legat pentru prima dată în acest sezon de Ligue 1 două victorii și speră să scape de blestemul meciurilor de acasă după cu 3-1 cu Saint-Etienne.

Înainte de duelul din etapa a 13-a din Ligue 1, Lille avea un singur succes pe teren propriu. Trupa lui Bielsa a deschis scorul după 20 de minute, când Pepe l-a învins pe Ruffier din centrarea lui El Ghazi (20). Verzii au egalat chiar înainte de pauza - Dabo a căzut în careu în duelul cu Maia (44) și golgheterul Bamba a transformat penalty-ul cu siguranță (45).

Gazdele au revenit în avantaj prin Thiago Mendes, autorul unui șut superb (71), iar Ponce - intrat pe parcursul reprizei secunde - a risipit orice emoții pe final (89).

ECHIPELE

Lille (4-2-3-1): Maignan - Malcuit, Amadou, Alonso, Ballo - Thiago Mendes, Thiago Maia - Bahlouli (32 Araujo), Benzia (65 Ponce), El Ghazi - Pepe (82 Soumare);
Antrenor: Marcelo Bielsa;

Saint-Etienne (4-4-1-1): Ruffier - Janko, Perrin, F. Pogba, Pierre-Gabriel - Pajot, Maiga, Senaes, Monnet-Paquet (60 Diony) - Dabo (79 Soderlund) - Bamba;
Antrenor: Julien Sable.

VIDEO Lille - Saint-Etienne 3-1

lille st etienne

Avertismentul medicilor: Gripa poate deveni mortală

Video Metz - Lille 3-2. Victorie după 19 ani, la capătul unui joc cu o desfășurare "nebună"

metz - lille

VIDEO Guingamp - Lille 0-0 (2-4 d.l.d.). A doua oară la rând în semifinalele Cupei Ligii, pe mâna portarului!