2023/2024
Record! A bătut cu 8-0 și a devenit prima echipă cu peste 100 de goluri în acest sezon
Xavi Hernandez Press Conference, Barcelona, Spain - 24 Jan 2023
După ce a anunțat că rămâne la Barcelona, Xavi a decis să o ”înțepe” pe PSG pentru eliminarea din UCL
adrian mutu
Video Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe Adrian Mutu, după victoria cu Universitatea Craiova: ”Nu are caracter”

Barcelona - Real Madrid 1-1. Messi a intrat în repriza secundă. Finalista se decide pe Santiago Bernabeu

06.02.2019, 23:50

• SuperLiga: Dinamo - Voluntari, vineri, 20:00, DGS 1

• La Liga: Real Sociedad - Real Madrid, vineri, 22:00, DGS 2

VIDEO Barcelona - Real Madrid 1-1. Cu Messi pe banca de rezerve, Barcelona s-a văzut condusă în El Clasico după şase minute. ”Galacticii” au pedepsit apărarea ”extratereştrilor” la o combinaţie perfectă între Benzema şi Lucas Vasquez. Mijlocaşul spaniol s-a aflat la finalizare.

Barcelona s-a trezit după lovitura primită, iar Rakitic a fost la un pas de egalare. Suarez l-a scos apoi în evidenţă pe Navas. Până să intre pe teren, Messi a trăit la intensitate maximă toată fazele. Argentinianul l-a schimbat pe Coutinho în minutul 63, după ce colegii săi reuşiseră să egaleze.

A fost primul gol al lui Malcom în El Clasico. Realul a fost la un pas să dea lovitura pe final. Bale nu a profitat de greşeala lui Ter Stegen. S-a terminat 1-1, iar finalista Cupei Spaniei se va decide în returul de pe Bernanbeu, transmis ÎN DIRECT pe Digi Sport, pe 27 februarie.

Barcelona - Real Madrid | Echipele de START

Barcelona (4-3-3): Ter Stegen - Semedo, Pique, Lenglet, Alba - Rakitic, Busquets, Arthur - Coutinho, Malcom, Suarez

Real Madrid (4-3-3): Navas - Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo - Modric, Llorente, Kroos - Vazquez, Benzema, Vinicius Jr.

• min. 90+3 Video

Final de partidă. Barcelona - Real Madrid 1-1. Finalista se decide ÎN DIRECT la Digi Sport, pe 27 februarie

• min. 88

Galben și pentru Vidal, pentru un fault asupra lui Casemiro

• min. 84

Ultima schimbare și la Real Madrid. Asensio îl înlocuiește pe Lucas Vazquez

• min. 81 Video

OCAZIE REAL MADRID! Ter Stegen iese în afara careului de 16 metri și respinge o minge, balonul ajunge la Benzema, care pasează pentru Bale. Galezul preia și trage însă foarte slab dintr-o poziție excelentă

• min. 76

Ultima modifcare la Barcelona. Alena intră în locul lui Malcom

• min. 64

Dublă schimbare și la Real Madrid. Casemiro intră în locul lui Llorente în timp ce Vinicius Jr. îi lasă locul în teren lui Gareth Bale

• min. 63

Dublă schimbare la Barcelona. Ies Rakitic și Coutinho și intră Messi și Vidal

• min. 59

Jordi Alba este avertizat de centralul partidei

• min. 58 Video

GOOOOL BARCELONA! GOOOL MALCOM! Jordi Alba scapă singur cu Navas, portarul Realului iese și blochează, mingea ajunge la Luis Suarez, dar șutul său nimerește bara. Balonul sare la Malcom, care restabilește egalitatea cu un șut la colțul scurt

• min. 46

A început repriza secundă. Lionel Messi se află în continuare pe banca de rezerve

• min. 45

Final de primă repriză. La pauză, Real Madrid conduce pe Camp Nou cu 1-0, gol Lucas Vazquez

• min. 43

Nelson Semedo este primul jucător al Barcelonei care vede cartonașul galben în această partidă

• min. 35 Video

OCAZIE BARCELONA! Luis Suarez șutează cu efect, de pe linia careului de 16 metri, Navas împinge excelent în picioare și respinge în corner

• min. 32 Video

BARĂ BARCELONA! Malcom a centrat pentru Rakitic, croatul a reluat cu capul, din 6 metri, dar mingea a lovit transversala

• min. 19 Video

OCAZIE BARCELONA! Malcom scapă singur cu belgianul Navas, dar trage slab și portarul Realului respinge, iar de la margine se ridică și fanionul. Reluările au arătat că brazilianul a pornit din poziție regulamentară, astfel că dacă ar fi marcat, VAR-ul ar fi validat reușita